2017 03 09

Sirgaliams riebią pastabą išrašęs Šaras: „Komanda buvo numirusi, bet driokstelėjome kaip reikalas“

Šarūnas Jasikevičius energingai besisukiodamas šalia šoninės linijos rodė žalgiriečiams tai į smilkinį, tai į klyną. Suprask, žaidėjams trūko ir geresnio žaidimo skaitymo, ir drąsos. Kaip blogai žaidė „Žalgiris“, buvo galima suprasti iš Šaro gestų. Įdomiau buvo žiūrėti į jo reakcijas šalia suolo, nei į brokuotą „Žalgirio“ puolimą. Bet gyvybės ir mirties klausimo vertų rungtynių vos nepramiegojęs „Žalgiris“ spėjo nubusti iš košmaro, kuris virto viena geriausių pergalių Šarūno karjeroje 64:58.
Pergalės džiaugsmo akimirkos
Pergalės džiaugsmo akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Taip, ir kaip žaidėjo karjeroje“, – pabrėžė Šarūnas Jasikevičius.

Kaip „Barcelona“ fanui, praėjusią naktį Šarui buvo sunku užmigti, kai Barselonos futbolininkai 6:1 nubloškė „Paris Saint-Germain“ ir iškopė į kitą Čempionų lygos etapą.

„Bus sunku užmigti ir šiąnakt“, – juokėsi Šaras.

Po netikslaus perdavimo mačo pradžioje Šaras jau užsimojo spirti kamuolį į orą, lyg pats būtų „Barcelona“ saugas. Paskutinę akimirką susitvardė ir sučiupo jį rankomis – čia juk krepšinio aikštė.

Sunkus startas – vos 9 taškai per 17 minučių.

Jei jie nori reikšti pretenzijas kažkuriems mūsų žaidėjams, jiems geriau neateiti. Tai nėra fanai, o kažkokie...

„Kur tu eini?!“ – šaukė Šaras ant Edgaro Ulanovo, kai puolėjas kažkur ne ten suvaikščiojo gynyboje. Vėliau jis atidavė kamuolį tiesiai į rankas Jamesui Feldeine'ui, o amerikietis dėjimu triuškino „Žalgirio“ krepšį (11:25).

Gana. Šaras kvietė komandą į dar vieną minutės pertraukėlę. Prabėgo 18 minučių, o komanda sukrapštė tik 11 taškų.

Kai kurie fanai ėmė nušvilpinėti savus žaidėjus. Daugiausiai kritikos sulaukė Antanas Kavaliauskas. Kai „centras“ pirmajame kėlinyje nesėkmingai pasirodė aikštėje, žalgirietis sulaukė riebių sirgalių replikų.

Tai supykdė Š.Jasikevičių.

„Kalbant apie mūsų fanus.... Jei jie nori reikšti pretenzijas kažkuriems mūsų žaidėjams, jiems geriau neateiti. Tai nėra fanai, o kažkokie... Šiandien buvo negražių dalykų. Tie dalykai tęsėsi 15-20 sekundžių. Bet po to fanai buvo fantastiniai. Jūs turbūt žinote, apie ką šneku. Tai yra ne „Žalgirio“ fanų lygis. Tos 20-30 sekundžių.

Norėtume, kad tas lygis būtų visą laiką. Mums fanai yra gyvybiškai svarbūs. Be jų nebūtume nugalėję daugumos grandų. Tikiuosi, kad jie 100 proc. – sekasi ar nesiseka, palaikys visą komandą ir visus žaidėjus“, – tuo pačiu ir gyrė, bet tuo pačiu ir auklėjo saviškius treneris.

Kai Milas tritaškiu karpė skirtumą 14:25, Šaras stovėjo akmeniniu veidu. Netrukus Edgaras Ulanovas sukišo į krepšį visą alkūnę ir pakėlė iš vietų žaliai baltus ten gausiai užpildytose tribūnose.

„Lietuva! Lietuva!” – atgijo „Žalgirio“ arena.

Bet pertrauką „Žalgiris“ pasitiko 19:31, o Šaras susinervinęs skubiai ištrepsėjo į rūbinę.

„Pergalė – viena geriausių mano karjeroje. Kaip treneris nesu daug laiko. Bet komanda, kuri buvo numirusi... Nežinau, ar juos veikia psichologiniai dalykai, nes jie labai nori užsikabinti už aštuoneto, bet pradėjo labai nervingai. Net nesugaudavo kamuolio. Ką čia apie taktikas kalbėti, – pastebėjo Š.Jasikevičius. – Nežinau, kaip jums, bet man pirmoje pusėje nesirodė jokių prošvaisčių. Atėjau į rūbinę ir pasakiau žaidėjams – blogiau būti nebegali. Bet pralaimime tik 12 taškų. Jei tik užsikursime, fanai palaikys ir stums į priekį.

Sumažinome penketą, pradėjome žaisti agresyviau. Nei veržėmės pirmoje pusėje, nei centravome. Centravimą teko atidėti kitoms rungtynėms. Bandėme žaisti mažu penketu ir mobiliau. Bandėme bandėme, bet sakau – svarbiausia, kad vyrai buvo toje distancijoje, kai buvo galima bet kada smogti.“

Šaras prašė neskubėti, bet Kevinas Pangosas jau 7-ą atakos sekundę paleido tritaškį. Yra. Kanadietis kažką angliškai nusikeikė. Šaras negalėjo pykti.

Netrukus tas pats Kevinas Pangosas iškišo perdavimą Brockui Motumui, o australas efektingai laužė lanką – 32:38.

Su 34 taškais per 30 minučių tikėtis pergalės prieš penktą Eurolygos komandą naivu. Bet naivus „Žalgiris“ nušuoliavo pergalės link.

Užsišnekėjau čia daug. Bet tai fantastinė. Fantastinė pergalė. Norėčiau dar kartą tai pakartoti, bet galime čia būti per naktį.

Ketvirtajame kėlinyje tritaškių fiestą pratęsė Kevinas Pangosas. „Stop! Stop!“ – šį bandė sutramdyti Šaras, staiga atsiradęs aikštėje, bet trūks plyš siekęs sustabdyti tą siautulį, kuris kertiniu metu neleido persverti rezultato (45:45).

„Panathinaikos“ iš pradžių sėkmingai atsišaudė, bet Artūro Milaknio ir Leo Westermanno atkaklumas prie tritaškio linijos padarė savo.

„Žalgiris! Žalgiris!“ – skandavo arena, kai L.Westermannas tritaškiu persvėrė rezultatą 53:51. Kai Artūras Milaknis žingsniavo į minutės pertraukėlę, Šaras pačiupo snaiperį už kaklo ir šiam kažką emocingai pasakė. Džiaugsmingai.

„Nepadrąsinu jų, bet jie žino. Jie drąsinami daug laiko. Nebėra man jų ko drąsinti. Kiekvieną laisvą rytą jie mėto. Jei tik geras metimas, sakau jiems, meskite, kiek reikia. Kartais metimai buvo neparuošti. Ypač iš įžaidėjų pusės. Bet jie kai įdeda tiek daug darbo, gali mesti, kiek nori. Kiekvieną rytą jie mėto mėto, tai tegul mėto“, – apie snaiperius kalbėjo Šaras.

Vos po minutės A.Milaknis įsūdė trečiąjį tritaškį. „Žalgirio“ arenoje sprogo emocijų bomba. A.Milaknis šventė tritaškį apsisukdamas ore. Tai buvo trečiasis tikslus šūvis. Iki mačo su „Panathinaikos“, kai Milas pataikė bent po 3 per vakarą, žalgiriečiai laimėjo 5 iš 7 Eurolygos rungtynių. Štai ir artėjo 6-oji pergalė iš 8 po tokios serijos.

„Ooo-o-o-o-ooo-o!“ – ošė „Žalgirio“ arena, „Žalgiriui“ 39-ąją minutę atitrūkus 61:54.

„Sirgaliai komandą sunkiu momentu pastūmėjo į priekį. Šiose rungtynėse buvo daug sunkių momentų. Labai svarbu konstruotis charakterį tokiomis pergalėmis. Mūsų jaunai komandai išgyventi tokią kovą yra geriausias dalykas.

Kažkaip perlaužėme.

Komanda kovojo, laikė tą savo varžovą per atstumą ir visada buvo pasiruošusi smogti. Ir smogėme. Driokstelėjome kaip reikalas ketvirtajame kėlinyje. Pradėjome žaisti kažkokį krepšinį.

Užsišnekėjau čia daug. Bet tai fantastinė. Fantastinė pergalė. Norėčiau dar kartą tai pakartoti, bet galime čia būti per naktį“, – kalbą baigė Šaras, kurį žurnalistai atgal į rūbinę išlydėjo plojimais.

Žiūrovai rungtynių pabaigą pasitiko atsistoję. „Žalgirio“ sugrįžimas vertas skambiausių aplodismentų. Galbūt taip žalgiriečiai stebuklingai sugrįš ir į lenktynes dėl aštuntosios vietos Eurolygoje?