2021 04 17

Skambus triumfas: spindėję „Lokomotiv“ lietuviai nukalė pergalę prieš CSKA

Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko vedama Krasnodaro „Lokomotiv“ (17-6) įsirašė vieną įspūdingiausių sezono laimėjimų. VTB vieningosios lygos susitikime namuose „Loko“ 103:94 (27:22, 26:31, 23:19, 27:22) patiesė daugkartinį lygos čempioną Maskvos CSKA (16-7).
Mantas Kalnietis, Jevgenijus Pašutinas ir Mindaugas Kuzminskas
Mantas Kalnietis, Jevgenijus Pašutinas ir Mindaugas Kuzminskas / VTB-League.com nuotr.

Aukšto rezultatyvumo rungtynės klostėsi permainingai, o pirmieji apčiuopiamą pranašumą susikrovė aikštės šeimininkai Krasnodaro krepšininkai.

Pirmojo kėlinio pabaigoje jie pradėjo spurtą, kuris tęsėsi ir antrajame – „Loko“ atkarpą laimėjo net 16:2 ir pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą (33:22).

Tiesa, jau visai netrukus Dimitrio Itoudžio auklėtiniai paspartino tempą puolime ir dar prieš pertrauką spėjo išsiveržti į priekį, o komandoms patraukus į rūbines vyravo lygybė (53:53).

Pratęsus rungtynes CSKA įgijo didžiausią iki šiol turėtą pranašumą (63:57), tačiau labai neilgam – po keleto rezultatyvių išpuolių mačo svarstyklės vėl persisvėrė į Krasnodaro ekipos pusę.

Lemiamo ketvirčio metu būtent pastaroji komanda atrodė solidžiau, provokavusi vieną maskviečių pražangą po kitos ir taškus rinkusi nuo baudų metimo linijos. Kėlinio antroje pusėje „Loko“ po Mindaugo Kuzminsko tritaškio įgijo saugų 9 taškų pranašumą (95:86), kurį sugebėjo išlaikyti iki pat rungtynių pabaigos.

Tiksint paskutinėms dvikovos sekundėms į greitą ataką pasileidęs Mantas Kalnietis žiūrovus dar spėjo palepinti įspūdingu dėjimu, įtvirtinusiu triumfą.

„Lokomotiv“ lietuviai tapo pagrindiniais įspūdingos pergalės kalviais.

Beveik 38 minutes ant parketo praleidęs M.Kuzminskas tapo rezultatyviausiu komandos žaidėju – pelnė net 25 taškus (5/6 dvit., 3/6 trit., 6/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

„Loko“ aikštės generolas M.Kalnietis surinko dvigubą dublį ir įprastai sau išsiskyrė rezultatyvių perdavimų gausa. Įžaidėjas per 34 min. pelnė 13 taškų (4/5 dvit., 0/3 trit., 5/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko net 13 rezultatyvių perdavimų, blokavo 1 metimą, 1 kamuolį perėmė, padarė 1 klaidą ir surinko 28 naudingumo balus.

Aštuntą pergalę iš eilės VTB vieningoje lygoje iškovojęs „Lokomotiv“ turnyrinėje lentelėje aplenkė CSKA ir dabar yra trečias.

Krasnodaro „Lokomotiv“: Mindaugas Kuzminskas 25, Nigelas Williamsas-Gossas 21 (8 rez. perd., 32 naud. bal.), Drew Gordonas 16 (11 atk. kam., 24 naud. bal.), Mantas Kalnietis 13, Kevinas Hervey ir Willas Cummingsas po 11.

Maskvos CSKA: Tornike Šengelija 25, Willas Clyburnas ir Darrunas Hilliardas po 15, Michaelas Ericas 12 (7 atk. kam.).