Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 19d. 07:32

Stebuklingai kamuolį per visą aikštę įskraidinęs kaunietis tyliai svajoja apie „Žalgirį“

Jei Pauliui Sorokui taip sektųsi krepšinio aikštėje dažniau, jis jau seniai būtų užsivilkęs savo vaikystės komandos Kauno „Žalgirio“ marškinėlius. Bet pirmadienį krepšinio portalus Italijoje bei Lietuvoje dėl fantastiško metimo apskriejęs puolėjas žino, kad karjeros laiptais lipti labiau padės ne atsitiktinė sėkmė, o kantrus darbas ir kova iki pabaigos. O kad kautis verta, 28 metų krepšininkas įrodė savo stebuklingu metimu.

Tie, kas žiūrėjo rungtynes ekrane kaip Pauliaus Soroko tėtis, nesuprato, kas įvyko.

Nes net rungtynes filmavęs vienas operatorius neužfiksavo įspūdingiausios rungtynių, o gal ir viso Italijos krepšinio sezono, akimirkos.

Romos komanda pirmavo 3 taškais ir dar metė baudą Italijos antrosios lygos rungtynėse, kai laikrodis skaičiavo paskutines sekundes.

Bet bauda nebuvo taikli, o eilinį kamuolį atkovojęs Paulius Sorokas veikė labai mitriai.

„Kol laikas nesibaigė, tol yra šansas. Kai varžovas prametė baudos metimą, galvoti nebebuvo kada – tik paėmiau kamuolį ir mečiau, – kalbėdamas su 15min prisiminė Kječio klubui atstovaujantis lietuvis. – Komandos draugas dar spėjo pasakyti: yra laiko, mesk, mesk.“

Įprastos krepšinio aikštės ilgis yra 28 metrai, kamuolį atkovojęs ir žingsnį žengęs P.Sorokas nukirpo atstumą, bet vis tiek iki krepšio buvo taip toli, kad net varžovas nepašoko ir liko stovėti ištiestomis rankomis, nepasukęs galvos.

Nufilmuota: atsirado kitas vaizdo įrašas

Tuo metu Lietuvos krepšininko paleistas kamuolys aukšta trajektorija perskriejo per visą aikštę.

O tada salėje jau nuaidėjo džiaugsmo sprogimas, net primigęs operatorius pabudo, kad nufilmuotų galvas iš džiaugsmo pametusius Kječio krepšininkus, užgriuvusius ant įspūdingą tritaškį pataikiusio lietuvio.

„Išmetęs kamuolį mačiau, kad kamuolys eina gerai. O kai įkrito, tada viskas įvyko labai greitai, – pasakojo P.Sorokas. – Norisi bėgti, rėkti, šokinėti – kažkokia betvarkė galvoje.

Laimės tikrai daug, nors ir nesitiki. Šiandien gal jau labiau tikiu, nes galiausiai pamačiau ir visą kamuolio skriejimo vaizdo įrašą – kažkas iš komandos vadovų rado geresnį videoįrašą.“

Svarbu, kad metimas suteikė šansą Kječio komandai kautis per pratęsimą.

„Po didžiulės nuostabos buvome labai užsivedę per pratęsimą. Noras buvo didelis žaisti ir laimėti, deja, nugalėti nepavyko“, – atsiduso P.Sorokas.

12:8 pratęsimą laimėjusi „Eurobasket Roma“ įsirašė pergalę 94:91, nepaisant lietuvio galingo žaidimo visų rungtynių metu.

Dvimetrinis puolėjas pelnė 29 taškus, atkovojo 15 kartų kamuolį, žaidęs net 43 minutes sekmadienį. Jis pataikė 9 dvitaškius iš 14, visas 8 baudas, tik iš 6 tritaškių įskriejo vos vienas – vienas, bet nepakartojamas.

Net tėvas negalėjo patikėti

Šarūnas Jasikevičius, atstovaudamas Lietuvos rinktinei rungtynėse su Ispanija, yra iššovęs taikliai per visą aikštę paskutinę kėlinio sekundę puskabliu – legendinis įžaidėjas taip kartais bandydavo laimę, jei pasitaikydavo proga.

VIDEO: Jasikeviciaus metimas lietuva-ispanija

P.Sorokas neslėpė, kad pataikyti tokius metimus reikia vienintelio dalyko – sėkmės.

„Tokių metimų juk netreniruoji. Vienintelis dalykas, ko išmoksti – kol lieka laiko, reikia bandyti, – sakė P.Sorokas. – O dėl pataikymo... Norėtųsi pasakyti kažką labai gilaus, bet reikia pripažinti, kad man pasisekė.“

Atlaikęs komandos draugų karštus apkabinimus jis tik apgailestavo, kad nepavyko laimėti. „Jei būtume laimėję, metimas būtų tikrai kaip vyšnia ant torto. Ką padarysi, bent jau turėjome šansą pakovoti“, – sakė P.Sorokas.

Iš pradžių jam buvo kiek apmaudu, kad operatorius pražiopsojo metimą, juolab kad jo neišvydo tiesiogiai rungtynes stebėjęs krepšininko tėvas.

„Tėtis žiūrėjo rungtynes, o paskui sako man: „Negaliu patikėti, nes taip ir nemačiau, kad įkrito, – juokėsi P.Sorokas. – Smagu, kad atsirado geresnis įrašas – bus ką prisiminti.“

Siaučia antrojoje lygoje

Tai jau šeštas sezonas, kai P.Sorokas rungtyniauja Italijoje.

Kaune gimęs ir per „Žalgirio“ jaunimo komandą į vyrų krepšinį žengęs puolėjas į užsienį patraukė po sezono Pasvalio „Pieno žvaigždėse“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Sorokas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Sorokas

Jis išvažiavo į Italiją 2014 metais, kur tinklinį aukščiausiu lygiu žaidžia jo sesuo Indrė Sorokaitė.

P.Sorokas pradėjo nuo trečiosios lygos komandos, bet vis kilo aukštyn.

Praėjusį sezoną sunkusis puolėjas jau buvo persikraustęs į Italijos aukščiausiąją lygą ir sezoną rungtyniavo Sicilijos saloje Sasario „Dinamo“ klube, kuriame dabar spindi Eimantas Bendžius.

„Buvo vienas malonumas ten žaisti, – sakė Sasario ekipai po 4,7 taško ir 2,3 atkovoto kamuolio rinkęs lietuvis. – Vasarą turėjau kitokių pasiūlymų, bet pandemija sujaukė planus. Buvau nusprendęs parizikuoti ir palaukti. Teko palūkėti, bet gavau patrauklų pasiūlymą iš Kječio komandos.

Čia galiu žaisti daug. Komandoje gali būti tik du užsieniečiai, man patinka jausti atsakomybę ant savo pečių. Priėmiau šį iššūkį. Dabar asmeniškai sekasi neblogai, tik komandai vidutiniškai.“

Kječio „Basket 1994“ su 3 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais rikiuojasi devinta Italijos antrosios lygos B grupėje, o P.Sorokas karaliauja statistikos viršūnėse.

Jis pelno po 17,2 taško ir atkovoja po 10,8 kamuolio – daugiausia lygoje.

„Esu gerai pasirengęs ir čia atvykau tam, kad įrodyčiau, jog esu vertas būti ten, kur buvau praėjusį sezoną“, – pabrėžė P.Sorokas.

Jis beveik visada rungtyniauja ketvirtojoje pozicijoje: „Turiu neblogus fizinius duomenis, tad lėtesnį varžovą gali įveikti iš priekio, o fiziškai silpnesnį – apžaisti nugara. Stengiuosi atrasti savo pranašumus kiekvienose rungtynėse.“

Savas Italijoje, bet Lietuva labai traukia

Jis jau tapo savas Italijoje, kur laisvai šneka itališkai, priprato prie italų kultūros, o dabar gyvena su širdies drauge.

Tik Pietų Italija, kur yra 50 tūkst. gyventojų turintis Kjetis, dar mažiau pažįstama, nes iki šiol žaidė Šiaurės Italijoje ir Sicilijoje.

Nuo pandemijos vienoje labiausiai nukentėjusių šalių iki šiol tenka gyventi pagal griežtas sąlygas.

„Tai, koks karantinas dabar yra Lietuvoje, Italijoje yra nuo spalio. Rugsėjį dar spėjau užsukti prie jūros, bet nuo spalio viskas uždaryta, negalima judėti iš vieno regiono į kitą – pavyzdžiui, į Romą negalėjome nuvažiuoti. Laikomės įstatymų kaip pridera, tik Pietų Italijos dar pažinti nespėjome, nes laikomės namuose“, – kalbėjo P.Sorokas.

Kiekvieną vasarą jis grįžta per atostogas į Lietuvą, kur gena likę draugai ir savų namų ilgesys.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Sorokas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Sorokas

„Italija man jau tarsi antrieji namai, bet Lietuvos niekas nepakeis.

Esu kaunietis, myliu Lietuvą, patinka šiek tiek pakeliauti vasarą po šalį, šiek tiek praleidus laiko Kaune ir pajūryje. Laukiu kiekvienos vasaros“, – sakė P.Sorokas.

Kažkada jis norėtų sugrįžti rungtyniauti į Lietuvą, bet konkretaus pasiūlymo dar nėra sulaukęs, nors pernai ir žaidė vasaros lygos varžybose Kėdainiuose.

Žinoma, labiausiai jis norėtų vieną dieną užsivilkti Kauno „Žalgirio“ aprangą.

„Visada svajonė gyva. Geriausia svajoti tyliai, dirbti savo darbą, o ar būsiu vertas, – parodys laikas. Žaidėjas daug ką gali nulemti savo rankomis, tad ir tyliai pasvajoti galima“, – sakė jis.

Jei dar prisidės tokia sėkmė, kaip sekmadienio rungtynėse, įmanoma.

„Turbūt tai įsimintiniausias metimas per karjerą. Kol kas, – pridūrė P.Sorokas. – Tikiuosi, kad kol kas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek