2017 03 10

Tik faktai: ekstremalūs „Žalgirio“ pokyčiai

Ko gero, visi pamenate laidą „Ekstremalūs pokyčiai“. Žmonės pasikeisdavo plastikos chirurgų pagalba, arba kad ir kardinaliai keisdavo savo būsto interjerą. Panašius pokyčius Eurolygos mače su Atėnų „Panathinaikos“ turėjo ir Kauno „Žalgiris“, šventęs dramatišką pergalę 64:58. 24sek pateikia įdomiausius rungtynių faktus.
Pergalės džiaugsmo akimirkos
Pergalės džiaugsmo akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tai buvo tik 3-ioji pergalė prieš „Panathinaikos“ nuo 2000-ųjų. Graikai nugalėjo lietuvius 15 kartų.

„Žalgirio“ gynyba varžovams leido įmesti tik 58 taškus. Tai geriausias rezultatas šį sezoną.

„Žalgiris“ pirmą kartą šį sezoną laimėjo rungtynes, įmetęs tiek mažai taškų (64).

Vien per ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ pelnė beveik tiek taškų (30), kiek per pirmus tris (34).

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ pataikė visus 5 tritaškius ir 5 dvitaškius iš 9.

Per 10 paskutinių minučių „Panathinaikos“ gynyboje atkovojo tik 1 kamuolį, o žalgiriečiai nuo graikų galvų nuėmė 3. Tai reiškia, kad kai pro šalį per šį kėlinį skriejo tik 4 „Žalgirio“ metimai, net 3 kartus iš tų 4 žaliai balti kartojo ataką.

Ketvirtajame kėlinyje Kevinas Pangosas išskirstė net 7 rezultatyvius perdavimus. Iš viso kanadietis jų atliko 9-is ir pasiekė asmeninį Eurolygos rekordą. Beje, visas likęs „Žalgiris“ ketvirtajame ketvirtyje atliko 1 rezultatyvų perdavimą. Komanda buvo K.Pangoso rankose.

Per ketvirtąjį kėlinį visa „Žalgirio“ komanda surinko 42 naudingumo balus. Per pirmus tris buvo surinkusi 31.

Pauliaus Jankūno statistika iki pertraukos: 0 taškų, 6 pramesti metimai ir 3 naudingumo balai per 13 minučių. Po pertraukos – 11 taškų, 4 atkovoti kamuoliai ir 16 naudingumo balų per 8 minutes.

Ketvirtajame kėlinyje P.Jankūnas ir Brockas Motumas pelnė po 7, A.Milaknis – 6, L.Westermannas – 5 taškus.

Lemiamame kėlinyje Kevinas Pangosas (8 min. 45 sek.), Leo Westermannas (8 min. 17 sek.) ir Brockas Motumas (7 min. 49 sek.) žaidė beveik be keitimų.

A.Milaknis į „Panathinaikos“ krepšį įmetė 3 tritaškius iš 6. Kai jis pataiko bent 3 tolimus metimus, „Žalgiris“ laimėjo 6 iš 8 Eurolygos rungtynių. Pralaimėjo tik CSKA Maskvoje ir „Real“ Madride po dramatiškų kautynių.

P.Jankūnas jau 15-tose Eurolygos rungtynėse iš eilės surinko dviženklį naudingumo balų skaičių. Jis „vienženklis“ šį sezoną buvo tik 3 kartus per 25 susitikimus.

Leo Westermannas pelnė 14 taškų ir buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose. Tai rezultatyviausios prancūzo rungtynės nuo lapkričio 16-osios.

Mažasis „Žalgirio“ herojus Lukas Lekavičius per 12 minučių nepelnė nė taško, prametė visus 3 tritaškius, suklydo 2 kartus ir surinko -2 naudingumo balus. Tai buvo prasčiausios jo rungtynės šį sezoną.