2017 10 10

Trileris Klaipėdoje: „Neptūnas“ nukovė Prancūzijos čempionus

Antradienį Klaipėdos „Neptūnas“ pergalingai pradėjo sezoną Europoje. FIBA Čempionų lygos pirmosiose rungtynėse klaipėdiečiai namuose 75:73 (18:24, 18:15, 15:16, 24:18) nugalėjo Prancūzijos čempionę Šalono „Elan“ ekipą. Intriga buvo gyva iki paskutinių sekundžių, tačiau meistriškas Mindaugo Girdžiūno ir Juano Palacioso žaidimas bei svarbus Arno Butkevičiaus metimas klaipėdiečiams atnešė pergalę.
LKL rungtynėse: Klaipėdos „Neptūnas“.
LKL rungtynėse: Klaipėdos „Neptūnas“. / K.Bakūno nuotr.

Klaipėdiečiai tragiškai pradėjo rungtynes ir atsiliko 2:10, tačiau atsitiesė ir po pirmojo kėlinio atsiliko 18:24. Antrąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo spurtu 6:0 ir išlygino rezultatą, tačiau po dviejų kėlinių atsiliko 36:39. Pirmoje rungtynių pusėje šeimininkai pataikė tik tris tritaškius iš 10-ies. Dviejų iš jų autorius buvo Mindaugas Girdžiūnas.

Trečiajame kėlinyje tęsėsi įnirtinga kova ir prieš lemiamą kėlinį „Neptūnas“ atsiliko 51:55.

Ketvirtajame kėlinyje „Elan“ išsiveržė į priekį po A.Rozenfeldo tritaškio su pražanga (66:61).

Visgi savų sirgalių palaikomi klaipėdiečiai nepasidavė. Likus žaisti 20 sekundžių, svarbų metimą pataikė Arnas Butkevičius. Likus žaisti kiek daugiau nei sekundę, „Neptūnas“ pirmavo 75:73, o prancūzai nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio ir šeimininkai šventė pergalę.

Klaipėdos klubas šiose rungtynėse dominavo po krepšiu – laimėjo kovą dėl kamuolių 46:32.

Klaipėdos ekipai Juanas Palaciosas pelnė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Mindaugas Girdžiūnas pridėjo 16 taškų ir pataikė net keturis tritaškius.

Dvikovoje su prancūzais aikštėje vis dar nepasirodė nugaros traumą besigydantis Mindaugas Kačinas.

„Neptūno“ vadovybė iškėlė tikslą prasibrauti į kitą FIBA Čempionų lygos etapą.

„Neptūnas“ FIBA Čempionų lygos B grupėje, be jau minėtojo „Elan“ klubo, dar kovos su Gaziantepo „Gaziantep“ (Turkija), Tenerifės „Iberostar (Ispanija)“, Salonikų PAOK (Graikija), Juliaus Juciko atstovaujama „Ventspils“ (Latvija) ekipa ir atrankos etapuose pergales iškovojusiais Kapo d'Orlando „Sikeli Archivi“ (Italija) ir Liudvigsburgo „MHP Riesen“ (Vokietija) krepšininkais.

Antrame FIBA Čempionų lygos ture, spalio 18 dieną, į Klaipėdą atvyks „Ventspils“ klubas.

„Neptūnas“: J.Palaciosas 19, M.Girdžiūnas 16, M.Armsteadas 11, R.Seibutis 8, L.Kisielius ir E.Želionis po 5, S.Galdikas ir A.Butkevičius po 4, T.Delininkaitis 3.

„Elan“: A.Smithas 16, L.Harrisas 12, P.Gillet 10.