2017 02 24

Triumfas Bamberge: stebuklingas Lukas Lekavičius stumia „Žalgirį“ į Eurolygos ketvirtfinalį

Lukas Lekavičius surengė įspūdingiausią savo pasirodymą Eurolygoje, o Kauno „Žalgiris“ išsivežė dar vieną gyvybiškai svarbią pergalę iš Vokietijos. Penktadienio vakarą Bamberge Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai laimėjo nervų mūšį 91:86 (22:28, 23:21, 23:18, 24:18) prieš vietos „Brose“ ir dar per žingsnį priartėjo prie išsvajotojo ketvirtfinalio.
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Lietuvos čempionai dvikovą pradėjo tarsi ant sparnų. Dvikovos pradžioje lyderio savybes demonstravo 9 taškus per pirmas keturias minutes surinkęs Paulius Jankūnas, o ketvirčio pabaigoje estafetę iš jo perėmė pastaruoju metu puikią sportinę formą demonstruojantis Lukas Lekavičius.

„Žalgirio“ vijurkas taikliai metė tiek iš toli, tiek iš vidutinio atstumo ir leido kauniečiams išlaikyti saugų atstumą. Panašų vaizdą matėme ir antrajame kėlinyje. Kauniečių gretose jau neatsirado toks ryškiai išreikštas lyderis, tačiau tai svečiai kompensavo komandiniais veiksmais.

Vis dėlto po didžiosios pertraukos Šarūno Jasikevičiaus vyrams nepavyko išvengti duobės. Kelios iš eilės skubotos žalgiriečių atakos tikslo nepasiekė, o „Brose“ sėkmingai tuo naudojosi.

25-ąją minutę po Niko Zisio pataikymo „Brose“ pirmą kartą išsiveržė į priekį, bet po to savo šou vėl pradėjo L.Lekavičius.

„Žalgirio“ įžaidėjas šį vakarą buvo fenomenalus, per nepilnas 22 minutes pelnydamas 29 taškus ir pataikydamas visus penkis tritaškius ir šešis iš septynių dvitaškių bei surinkdamas 32 naudingumo balus.

O kai „Žalgirio“ mažyliui pritrūkdavo jėgų, puikiai jam talkino P.Jankūnas ir Edgaras Ulanovas

„Žalgiris“ laimėjo ketvirtą kartą per penkias pastarąsias dvikovas ir dar labiau priartėjo prie ketvirtfinalio.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 29, Paulius Jankūnas 24, Edgaras Ulanovas 11, Kevinas Pangosas 8, Brockas Motumas ir Antanas Kavaliauskas po 6, Leo Westermannas 3, Renaldas Seibutis ir Augusto Lima po 2, Artūras Milaknis taškų nepelnė, Paulius Valinskas ir Isaiah Hartensteinas nežaidė.

„Brose“: Danielis Theisas ir Nicolo Melli po 17, Dariusas Milleris 15, Leonas Radoševičius 10 (7 atk. kam.), Aleksajus Nikoličius 9.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Brose“ – „Žalgiris“ 86:91 (22:28, 23:21, 23:18, 18:24).

40 min. Danielis Theisas įkrovė iš viršaus ir sumažino šeimininkų deficitą iki 3 taškų, tačiau iki mačo pabaigos buvo likę žaisti vos 10 sek. Edgaras Ulanovas sumetė baudas ir įtvirtino svečių pergalę.

39 min. Pauliaus Jankūno ir Luko Lekavičiaus tandemas ir toliau nesulaikomas. Abu jie pasikeisdami rinko taškus ir padovanojo kauniečiams jubiliejinę 10-ąją pergalę Eurolygoje šį sezoną.

37 min. Paulius Jankūnas šovė iš toli. Kauniečiai dar per žingsnį priartėjo prie pergalės – 79:74. Po to kapitonas dar pataikė ir baudas.

36 min. Lukas Lekavičius tik dabar prametė pirmą kartą, bet „Žalgiris“ priekyje – 76:74.

35 min. Vėl Lekavičius! Penktas jo tritaškis. Kažkas neįtikėtino! „Žalgiris“ priekyje 74:72.

33 min. Lukas ir toliau fenomenalus. Gynėjas pataikė viską, ką metė. Penktasis jo dvitaškis iš tiek pat bandymų ir 22-asis taškas.

31 min. „Žalgiris“ vėl priekyje! Antanas Kavaliauskas įdėjo iš viršaus – 69:68.

III kėlinys. „Brose“ – „Žalgiris“ 68:67 (22:28, 23:21, 23:18).

30 min. Lukas Lekavičius pataikė ketvirtą tritaškį iš tiek pat bandymų. Kėlinį mažylis užbaigia dar vienu fantastišku metimu. Deficitas aptirpo iki taško.

29 min. Kauniečių taškų sausrą nutraukė Lukas Lekavičius. Po akimirkos gynėjas pridėjo dar ir tritaškį. Tačiau intriga grįžo neilgam, dvi „Žalgirio“ apmaudžios klaidos gynyboje ir šeimininkai vėl truktelėjo į priekį.

28 min. Brockui Motumui skirta nesportinė pražanga. Tai dar labiau įsiutino Šarą. „Brose“ pranašumas padidėjo 60:55.

27 min. Pajautęs, jog rungtynės slysta iš rankų, Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės. Trečią kėlinį jo komanda pralaimi 6:13.

26 min. Bambergo atkarpa 11:6. Po Niko Zisio pataikymo „Brose“ po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (56:55).

24 min. „Žalgiris“ pateko į duobę. Kelios skubotos ir netaiklios atakos ir „Brose“ deficitas sumažėjo iki taško (54:55).

21 min. Pirmojo kėlinio de javu. Iš toli pataikė Paulius Jankūnas.

II kėlinys. „Brose“ – „Žalgiris“ 45:49 (22:28, 23:21).

20 min. Brockas Motumas sumetė abi baudas, bet taikliu metimu atsakė ir Leonas Radoševičius. Vėl prabilo ir Paulius Jankūnas (46:43). Pirmą rungtynių pusę taiklių tritaškiu baigė Brockas Motumas.

18 min. Paskutinės kėlinio minutės sėkmingiau susiklostė šeimininkams, bet pataikyti sugebėjo ir Leo Westermannas. Kauniečiai išsaugojo pranašumą – 43:41.

17 min. Įsikarščiavęs „Brose“ strategas Andrea Trinchieri atvėsintas technine pražanga.

16 min. Po puikios kombinacijos Augusto Lima įkrovė iš viršaus, du taškus pridėjo Edgaras Ulanovas – 38:32.

15 min. Pirmuosius taškus pergudravęs varžovą pelnė Antanas Kavaliauskas, bet kitoje aikštės pusėje žalgiriečiai gavo tritaškį – 34:30.

14 min. Kauniečiai puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių (8:2), bet kur kas dažniau klydo (prarasti kamuoliai – 4:0).

13 min. Renaldas Seibutis – toks, kokį mes įpratę matyti. Veržlus gynėjo reidas ir 32:24.

11 min. Lukas Lekavičius pratęsė savo šou. Gynėjas tapo pirmuoju krepšininku, pasiekusiu dviženklę ribą – 30:22.

I kėlinys. „Brose“ – „Žalgiris“ 22:28.

10 min. Pradėjo siautėti Lukas Lekavičius. Aštuoni iš eilės gynėjo taškai ir puikiai užbaigtas pirmasis kėlinys.

9 min. „Žalgirio“ taškų badą nutraukė iš toli pataikęs Lukas Lekavičius. Vėl galima kiek lengviau atsipūsti – 21:16.

7 min. Kelti baltą vėliavą vokiečiai nesiruošė. Sėkminga atkarpa 7:0 ir „Brose“ vėl pradėjo kauniečiams kvėpuoti į nugaras – 16:18.

4 min. Edgaras Ulanovas pataikė iš toli. LKL čempionai pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklę persvarą – 15:5.

3 min. „Žalgirio“ kapitonas ir toliau sunkiai sustabdomas. Dar du Pauliaus Jankūno taškai – 9:2.

2 min. Kevino Pangoso taiklus tritaškis. Kauniečiai tolsta – 7:2.

1 min. Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai. Po Pauliaus Jankūno sėkmingų atakų kauniečiai išsiveržė į priekį 4:0, bet į tai „Brose“ atsakė Leono Radoševičiaus dėjimu.