2017 03 21 /22:02

Viltys dūžta: dviženklį pranašumą paleidęs „Žalgiris“ apmaudžiai pralaimėjo turkams

Kauno „Žalgirio“ (12-15) krepšininkai sustabdė naudingiausią Stambulo „Anadolu Efes“ (15-12) žaidėją, tačiau 68:76 (22:17, 22:24, 15:19, 9:16) nusileido Turkijos ekipai namuose. Itin permainingose rungtynėse Kaune žalgiriečiai jau antrajame ketvirtyje susikrovė 11-os taškų pranašumą, tačiau jį išbarstė ir paskutinėmis minutėmis užstrigo svečių gynyboje.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pralaimėjimas „Žalgiriui“ palieka tik teorines viltis prasibrauti tarp aštuonių stipriausių Eurolygos komandų – reikia, kad būtent „Anadolu Efes“ krepšininkai pralaimėtų visas tris likusias sezono rungtynes. Vis dėlto turkai iš pastarųjų septynerių rungtynių, įskaitant šias, laimėjo jau šešerias.

Itin gaila ir dėl to, kad „Žalgirio“ arena antradienį buvo sausakimša – pasiektas šio sezono lankomumo Kaune rekordas. Susirinko beveik 15 tūkst. žiūrovų (14 862).

Po sunkios pradžios kauniečiai jau antrajame ketvirtyje pabėgo 11-os taškų skirtumu (32:21), tačiau per likusias 7 ketvirčio minutes „Anadolu Efes“ pelnė 20 taškų. Po pirmosios dalies persvara buvo tik trys taškai – 44:41.

„Žalgiris“ visiškai išjungė geriausią Turkijos klubo sezono žaidėją Thomasą Heurtelį. Prancūzas nepelnė nė taško, tris sykius suklydo ir surinko minus 5 naudingumo balus. Geriausiai jo beviltišką žaidimą iliustravo pražanga prieš Luką Lekavičių likus 0,7 sek. iki trečio ketvirčio pabaigos.

Vis dėlto pavyzdinį kovingumą demonstravęs ir dėl kiekvieno kamuolio kovojęs Lukas mačo pabaigoje nesugebėjo ištempti „Žalgirio“. Įžaidėjas prametė kelis gerus metimus, o atsiliekant 4 taškais ir likus minutei nepataikė abiejų baudų.

Fantastines rungtynes „Anadolu Efes“ gretose sužaidė Jaysonas Grangeris, visiškai kompensavęs T.Heurtelio prastą pasirodymą. Urugvajietis pelnė net 25 taškus, kelis metimus pataikydamas Kobe Bryanto stiliumi. Jis varė į neviltį tiek žalgiriečius, tiek „Žalgirio“ areną.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 11 (3/10 dvit., 6 rez. perd.), E.Ulanovas 10 (2/3 trit.), A.Milaknis (3/4 dvit.) ir P.Jankūnas po 9, L.Westermannas 8 (5 atk. kam., 8 rez. perd., 17 naud. bal.).

„Anadolu Efes“: J.Grangeris 25 (6/7 dvit., 3/6 trit., 8 rez. perd., 30 naud. bal.), D.Brownas 13, B.Paulas 12 (3/5 trit.), B.Dunstonas 10 (9 atk. kam.).

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 68:76 (22:17, 22:24, 15:19, 9:16)

40 min. D.Browno metimas padidino persvarą iki 6 taškų, liko 40 sek. ir viskas buvo baigta.

39 min. „Žalgiris“ visiškai užstrigo puolime ir jau kelias minutes negalėjo pelnyti taškų. Penktą komandinę pražangą užsidirbę svečiai pasiuntė L.Lekavičių prie baudų metimo linijos, tačiau jis prametė abi baudas – 68:72.

38 min. D.Balbay'aus prasiveržimas padidino skirtumą dar dviem taškais.

37 min. Dar vienas panašus epizodas. T.Honeycuttui nukrito kamuolys tiesiai į rankas ir amerikietis įmetė du taškus su pražanga – 68:70.

36 min. Svečiai vis dažniau klydo, tačiau kauniečiai irgi sunkiai rezgė atakas. Po atkovoto kamuolio puolime turkai sumažino atsilikimą iki taško – 68:67.

35 min. Gynyba pradėjo dominuoti prieš puolimą. Baigiantis atakos laikui E.Ulanovas išprovokavo pražangą, sumetė baudas – 68:65.

34 min. Kauniečių ataka užstrigo ties A.Lima, tačiau paskutinę atakos sekundę L.Westermannas smeigė tritaškį, grąžindamas šeimininkams pranašumą – 66:65.

32 min. Turkai ketvirtį pradėjo tritaškiu, tačiau drąsus L.Lekavičiaus žaidimas leido rezultatą išlyginti – 63:63.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 59:60 (22:17, 22:24, 15:19)

30 min. P.Jankūnas įmetė tik vieną baudą, bet turkai prasižengė puolime. A.Kavaliauskas įmetė dvitaškį – 58:60. Turkai turėjo 14 sek., bet T.Heurtelis sužingsniavo ir paliko 6,3 sek. „Žalgiriui“. Likus 0,7 sek. tas pats T.Heurtelis prasižengė prieš L.Lekavičių, bet šis įmetė tik vieną baudą – 59:60.

29 min. Pirmą kartą nuo rungtynių pradžios serijos taškus pelnė P.Jankūnas – 55:60. J.Grangeris prametė abi baudas,

28 min. Pagaliau pataikyta iš žaidimo, L.Lekavičius po prasiveržimo pelnė du taškus su pražanga.

27 min. Neįtikėtina. K.Bryanto stiliumi J.Grangeris smeigė tritaškį (55:48). L.Westermannas įmetė du taškus, tačiau tai – tik 6-asis taškas ketvirtyje. Pirmą kartą nuo mačo pradžios turkai vėl atitrūko 8 taškais (58:50).

25 min. Neįtikėtinai metęs J.Grangeris pelnė jau 20-ąjį savo tašką, „Anadolu Efes“ atitrūko iki 51:48.

23 min. Po jau aštuntojo L.Westermanno rezultatyvaus perdavimo pataikė E.Ulanovas, bet ir vėl įmetė J.Grangeris – 48:49.

22 min. B.Motumas sumetė baudas, bet J.Grangeris ir vėl pataikė – labai sunkų metimą.

21 min. Vos per minutę rezultatyviausias kauniečių žaidėjas A.Milaknis užsidirbo dvi pražangas. B.Dunstonas dėjimu persvėrė rezultatą – 44:45.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 44:41 (22:17, 22:24)

20 min. L.Lekavičius sutraukė kelis svečių gynėjus ir numetė kamuolį A.Milakniui, kuris pirmą kartą rungtynėse pataikė tritaškį. Su 9 taškais jis tapo rezultatyviausiu „Žalgirio“ žaidėju – 44:41.

Pavyko apsiginti nuo paskutinės „Anadolu Efes“ atakos. Likus 3,9 sek. kauniečiai turėjo kamuolį, tačiau D.Balbay'us sustabdė L.Lekavičių.

19 min. Vis dėlto atletiškas svečių penketas pasiteisino. D.Brownas su B.Motumo pražanga pelnė taškus ir baudos metimu išlygino rezultatą – 39:39.

18 min. Labai svarbiu momentu L.Westermannas pataikė tritaškį greitoje atakoje – 39:34.

16 min. Bangavimas tęsėsi. Ir vėl praleisti keturi taškai iš eilės, apmaudžiai nepataikė B.Motumas, o B.Paulas smeigė tritaškį – 36:32.

15 min. L.Lekavičiaus metimas iš vidutinio nuotolio ir gražus R.Javtoko prasiveržimas sugrąžino dviženklę persvarą 36:25.

14 min. Po minutės pertraukėlės svečiai greit atsakė 4 taškais iš eilės ir pertraukėlės jau prašė Š.Jasikevičius – 32:25.

13 min. Nors tylą nutraukė D.Thomaso metimas, bet „Žalgiris“ smeigė du iš eilės tritaškius. Pataikė B.Motumas ir E.Ulanovas, o „Žalgirio“ persvara greit tapo dviženkle – 32:21.

12 min. Daugiau nei minutę svečiai taškų nepelnė, o R.Seibutis įmetė vieną baudą.

11 min. Pirmasis L.Lekavičiaus tritaškis – 25:19.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 22:17

10 min. A.Kavaliausko puolime atkovotas kamuolys ir du taškai persvėrė rezultatą (19:17). „Žalgiris“ privertė svečius suklysti ir turėjo lemiamas 15 sek. Prieš pat sireną ketvirtį E.Ulanovas užbaigė tritaškiu – 22:17.

9 min. L.Lekavičius privertė svečių lyderį T.Heurtelį pramesti pirmuosius du metimus.

8 min. Du iš eilės puikūs A.Milaknio epizodai – snaiperis prasiveržimais pelnė taškus ir išlygino rezultatą 17:17.

7 min. Š.Jasikevičius pakeitė savo gynėjus – R.Seibutis ir L.Lekavičius žengė į aikštę. „Anadolu Efes“ suklydo.

6 min. Tritaškiu per rankas J.Grangeris pelnė jau 8-ąjį savo tašką, kai jo sezono vidurkis – 9. K.Pangosas pelnė du taškus su pražanga – 13:15.

5 min. Per pusę kėlinuko P.Jankūnas jau pelnė 6 taškus, tačiau turkai surinko 12 ir suklydo tik kartą – 8:12. Puolimas pagaliau užsikūrė, gražus A.Kavaliausko du prieš du ir taškai iš po krepšio – 10:12.

4 min. Į P.Jankūno dvitaškį 4 taškais atsakė svečiai. Nesėkmingai rungtynes pradėjęs A.Lima pakeistas A.Kavaliausku.

2 min. Trys kauniečių atakos – dvi klaidos. Turkai jau įmetė du tritaškius – 2:6.

1 min. Laisvas A.Milaknio tritaškis metimas skriejo pro šalį, bet po atkovoto kamuolio puolime įmetė A.Lima. D.Balbay'us į tai atsakė savu tritaškiu.

Starto penketas: K.Pangosas, L.Westermannas, A.Milaknis, P.Jankūnas ir A.Lima.