Publikuota: 2017 balandžio 6d. 21:30 , atnaujinta: 2017 balandžio 7d. 00:19

„Žalgiris“ gražia pergale Vitorijoje uždarė Eurolygos sezoną – 84:79

Aliaus Koroliovo/15min nuotr. / Kevinas Pangosas

Kauno „Žalgirio“ (14-16) krepšininkai ketvirtadienio vakarą gražia pergale 84:79 (21:16, 20:24, 27:16, 16:23) išvykoje įveikė Vitorijos „Baskonia“ (17-13). Baskų krašto komanda tapo antrąja po Bambergo „Brose“, kurią kauniečiai šį sezoną įveikė abu kartus. „Žalgiris“ galutinėje reguliaraus sezono įskaitoje užims dešimtąją vietą.

Kauniečiai ir vėl pradėjo rungtynes solidžiai bei per kelias pirmąsias atakas atsiplėšė nuo varžovų 7:2. Kauniečiai pataikė pirmuosius du tritaškius, tačiau vėliau sekė penki iš eilės netaiklūs tolimi metimai, leidę „Baskonia“ priartėti. Pasisekė ketvirčio pabaigoje, kai Kevinas Pangosas išprovokavo baudą mesdamas tritaškį – 21:16.

Antrajame ketvirtyje komandos keitėsi atakomis, o Vitorijos klubo gretose netikėtai prabilo vos po 4 taškus renkantis Jaka Blažičius. Trys slovėno tritaškiai leido baskams priartėti iki 40:41.

„Baskonia“ per pirmąją dalį išmetė net 20 tritaškių, kai per visas rungtynes vidutiniškai išmesdavo po 22. Šarūnas Jasikevičius pasirinko gynyboje leisti šeimininkams atakuoti iš toli ir tai davė vaisių.

Po pertraukos į žaidimą puikiai įsijungė Edgaras Ulanovas, rinkęs taškus ir vertęs varžovus rinktis pražangas. Po jo sėkmingos atkarpos kauniečiai atitrūko iki 54:47. Ketvirtį dviem tolimais metimais iš eilės užbaigė Artūras Milaknis – 68:56.

Ketvirtajame kėlinuke siautė Shane'as Larkinas ir Rodrigue'as Beaubois. Gynėjai rinko taškus, provokavo pražangas ir jų žaidimas likus žaisti minutę leido „Baskonia“ priartėti iki metimo – 79:81. Tačiau „Žalgiris“ susiėmė, surengė ilgoką ataką, kurios pabaigoje K.Pangosas išmetė laisvą tritaškį, užbaigdamas rungtynes.

„Baskonia“: Sh.Larkinas 20 (10/13 baud., 6 rez. perd., 9 išprov. praž.), R.Beaubois 16 (3/7 trit.), K.Tillie 13 (3/5 trit., 7 atk. kam.), J.Blažičius 12 (3/6 trit.).

„Žalgiris“: K.Pangosas 15 (3/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 22 naud. bal.), L.Westermannas (3/5 trit., 9 rez. perd.) ir B.Motumas (3/3 trit., 6 atk. kam.) po 13, E.Ulanovas 12 (7 išprov. praž.) , P.Jankūnas 10.

Leo Westermannui pritrūko vieno rezultatyvaus perdavimo iki karjeros rekordo. Aštuntojo turo rungtynėse su CSKA prancūzas atliko 10 perdavimų, o sezoną užbaigė su 5,5 vidurkiu. Tai dešimtas rezultatas Eurolygoje.

Ketvirtasis kėlinys: „Baskonia“ – „Žalgiris“ 79:84 (16:21, 24:20, 16:27, 23:16)

40 min. Tik prasidėjus paskutinei minutei R.Beaubois smeigė labai skaudų tritaškį – 79:81. Ilgoka kauniečių ataka baigėsi laisvu K.Pangoso tritaškiu.

39 min. B.Motumas apmaudžiai nesugraibė kamuolio, Sh.Larkinas pataikė tik vieną baudą – 74:79. Pražangą išprovokavęs E.Ulanovas sumetė baudas. Po R.Beaubois dvitaškio kauniečiai suklydo.

38 min. Gudrusis P.Jankūnas naudojosi jį dengusio I.Diopo minusais. Lengvas kapitono prasiveržimas baigėsi dvitaškiu, vėliau – pražanga. (73:79). Šeimininkų gretose siautė Sh.Larkinas.

37 min. Ilgai užsitęsusi kauniečių ataka baigėsi juvelyriniu K.Pangoso perdavimu P.Jankūnui ir lengvais kapitono taškais. Sh.Larkinas pataikė baudas – 71:76.

36 min. R.Beaubois pelnė dar du taškus, „Baskonia“ apsigynė ir žaibiškoje atakoje Sh.Larkinas smeigė tritaškį – 67:72. P.Jankūnas pataikė iš vidutinio nuotolio, tačiau šeimininkai ėmė skubinti savo atakas ir iškart įmetė I.Diopas.

35 min. R.Beaubois pataikė antrą savo tritaškį ketvirtyje, tačiau B.Motumas atsakė 13-uoju savo tašku – 62:72.

34 min. Po prancūzo tritaškio komandos tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų. Per šį laiką P.Jankūnas išrašė gražų bloką N.Laprovittolai, o A.Milaknis pavyzdingai vienas prieš vieną apsigynė prieš A.Hanga. Perėmęs kamuolį K.Pangosas pamatė į priekį skriejantį B.Motumą, kuri pelnė lengvus taškus – 59:70.

31 min. Nesėkminga kauniečių ataka ir R.Beaubois tritaškis – 59:68.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Milaknis

Trečiasis kėlinys: „Baskonia“ – „Žalgiris“ 56:68 (16:21, 24:20, 16:27)

29 min. Puikus K.Pangoso ir A.Kavaliausko „du prieš du“ ir po „centro“ taškų pirmą kartą svečių persvara tapo dviženklė (55:65). Antras A.Milaknio tritaškis iš eilės – 56:68.

28 min. A.Milaknis tritaškiu metimu iš aikštės kampo padidino „Žalgirio“ persvarą iki rekordinės (54:63). Tai buvo pirmieji snaiperio taškai, tačiau keturias pražangas surinkęs L.Lekavičius sėdo ant suolo.

27 min. E.Ulanovas pelnė savo septintąjį tašką kėlinyje (10 tšk.) – 53:58.

26 min. K.Tillie pelnė šešis taškus iš eilės, bet baskų siaubu tapo E.Ulanovas. Jis išprovokavo jau ketvirtąją pražangą šiame kėlinuke ir dviem baudomis padidino skirtumą (51:56).

25 min. Padrika „Žalgirio“ ataka baigėsi paskutinės sekundės L.Westermanno tritaškiu iš aštuonių metrų (47:54).

24 min. Puiki kauniečių atkarpa baigėsi dar vienu K.Pangoso tritaškiu (44:48), tačiau iš toli pataikė ir K.Tillie. Po pražangos prieš A.Lima technine nubaustas A.Hanga, kuriam tai – ketvirtoji asmeninė (47:51).

22 min. E.Ulanovas tritaškiu išlygino rezultatą – 44:44.

21 min. Per pirmąją ataką E.Ulanovas išprovokavo dvi Ch.Budingerio pražangas iš eilės. Pasinaudoti tuo nepavyko, o Sh.Larkinas pelnė įspūdingus taškus su pražanga – 44:41.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Leo Westermannas

Antrasis kėlinys: „Baskonia“ – „Žalgiris“ 40:41 (16:21, 24:20)

20 min. K.Pangoso baudų metimai persvėrė rezultatą (39:41), J.Voigtmannas pataikė tik vieną baudą ir kauniečiai turėjo paskutines 24 sek. K.Pangoso tritaškis buvo netaiklus.

19 min. Prastą sezoną žaidžiantis J.Blažičius (3/4 trit.) kauniečiams jau atseikėjo 11 taškų, tačiau geras rungtynes žaidė ir L.Westermannas – 39:39.

17 min. Kurį laiką nė viena komanda nesugebėjo pelnyti taškų, kauniečiai porą kartų apmaudžiai nepataikė iš po krepšio. Tylą nutraukė L.Westermanno tritaškis ir „Žalgiris“ susigrąžino persvarą (36:37).

15 min. Apmaudi kauniečių klaida baigėsi tolimu A.Hangos tritaškiu ir persvertu rezultatu – 35:33.

14 min. J.Blažičius tritaškiu metimu priartino „Baskonia“ ekipą iki taško – 27:28. Tačiau tritaškiu atsakė ir L.Westermannas, o tada atgal smeigė J.Blažičius.

13 min. B.Motumas pataikė ir trečiąjį savo tritaškį metimą – 22:28.

12 min. Šeimininkai dviejose atakose iš eilės pasitiko „Žalgirį“ prie pat galinės linijos. Vieną sykį Sh.Larkinui pavyko apvogti L.Lekavičių ir pelnyti lengvus taškus – 22:25.

11 min. Savo taškų sąskaitą firminiu metimu atsidarė ir L.Lekavičius.

Lino Žemgulio nuotr./Brockas Motumas ir Edgaras Ulanovas

Pirmasis kėlinys: „Baskonia“ – „Žalgiris“ 16:21

10 min. Abiejų komandų atakos nebuvo sėkmingos ir „Žalgiriui“ liko paskutinės 2,8 sek. Paskutinę akimirką tritaškį metęs K.Pangosas išprovokavo pražangą ir sumetė baudas.

9 min. Netaiklių metimų seriją dviem iš eilės tritaškiais nutraukė B.Motumas, vėl išvesdamas svečius į priekį (16:18).

8 min. K.Tillie pataikė ir antrą savo tritaškį. Pirmuosius du pataikę žalgiriečiai po to prametė penkis iš eilės.

7 min. Šeimininkų spurtą 8:0 dvitaškiu metimu nutraukė pirmą kartą aikštėje pasirodęs A.Kavaliauskas – 10:12.

5 min. Du iš eilės „Baskonia“ tritaškiai. Pataikė K.Tillie ir Sh.Larkinas – 8:10. Netrukus I.Diopas baudų metimais išlygino rezultatą.

3 min. Puiki pradžia tęsėsi – K.Pangosas irgi pataikė tritaškį (2:10). R.Beaubois jau dukart sužingsniavo.

2 min. Dvi geros svečių atakos baudos aikštelėje baigėsi A.Limos dėjimu ir E.Ulanovo puskabliu – 2:7.

1 min. E.Ulanovas nepataikė pirmojo metimo, antra kauniečių ataka užstrigo, tačiau paskutinę jos sekundę P.Jankūnas įmetė tritaškį – 2:3.

„Žalgirio“ starto penketas: A.Lima, P.Jankūnas, E.Ulanovas, L.Westermannas ir K.Pangosas.