2017 04 06 /2017 04 07

„Žalgiris“ gražia pergale Vitorijoje uždarė Eurolygos sezoną – 84:79

Kauno „Žalgirio“ (14-16) krepšininkai ketvirtadienio vakarą gražia pergale 84:79 (21:16, 20:24, 27:16, 16:23) išvykoje įveikė Vitorijos „Baskonia“ (17-13). Baskų krašto komanda tapo antrąja po Bambergo „Brose“, kurią kauniečiai šį sezoną įveikė abu kartus. „Žalgiris“ galutinėje reguliaraus sezono įskaitoje užims dešimtąją vietą.
Kevinas Pangosas / Aliaus Koroliovo/15min nuotr.

Kauniečiai ir vėl pradėjo rungtynes solidžiai bei per kelias pirmąsias atakas atsiplėšė nuo varžovų 7:2. Kauniečiai pataikė pirmuosius du tritaškius, tačiau vėliau sekė penki iš eilės netaiklūs tolimi metimai, leidę „Baskonia“ priartėti. Pasisekė ketvirčio pabaigoje, kai Kevinas Pangosas išprovokavo baudą mesdamas tritaškį – 21:16.

Antrajame ketvirtyje komandos keitėsi atakomis, o Vitorijos klubo gretose netikėtai prabilo vos po 4 taškus renkantis Jaka Blažičius. Trys slovėno tritaškiai leido baskams priartėti iki 40:41.

„Baskonia“ per pirmąją dalį išmetė net 20 tritaškių, kai per visas rungtynes vidutiniškai išmesdavo po 22. Šarūnas Jasikevičius pasirinko gynyboje leisti šeimininkams atakuoti iš toli ir tai davė vaisių.

Po pertraukos į žaidimą puikiai įsijungė Edgaras Ulanovas, rinkęs taškus ir vertęs varžovus rinktis pražangas. Po jo sėkmingos atkarpos kauniečiai atitrūko iki 54:47. Ketvirtį dviem tolimais metimais iš eilės užbaigė Artūras Milaknis – 68:56.

Ketvirtajame kėlinuke siautė Shane'as Larkinas ir Rodrigue'as Beaubois. Gynėjai rinko taškus, provokavo pražangas ir jų žaidimas likus žaisti minutę leido „Baskonia“ priartėti iki metimo – 79:81. Tačiau „Žalgiris“ susiėmė, surengė ilgoką ataką, kurios pabaigoje K.Pangosas išmetė laisvą tritaškį, užbaigdamas rungtynes.

„Baskonia“: Sh.Larkinas 20 (10/13 baud., 6 rez. perd., 9 išprov. praž.), R.Beaubois 16 (3/7 trit.), K.Tillie 13 (3/5 trit., 7 atk. kam.), J.Blažičius 12 (3/6 trit.).

„Žalgiris“: K.Pangosas 15 (3/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 22 naud. bal.), L.Westermannas (3/5 trit., 9 rez. perd.) ir B.Motumas (3/3 trit., 6 atk. kam.) po 13, E.Ulanovas 12 (7 išprov. praž.) , P.Jankūnas 10.

Leo Westermannui pritrūko vieno rezultatyvaus perdavimo iki karjeros rekordo. Aštuntojo turo rungtynėse su CSKA prancūzas atliko 10 perdavimų, o sezoną užbaigė su 5,5 vidurkiu. Tai dešimtas rezultatas Eurolygoje.

Ketvirtasis kėlinys: „Baskonia“ – „Žalgiris“ 79:84 (16:21, 24:20, 16:27, 23:16)

40 min. Tik prasidėjus paskutinei minutei R.Beaubois smeigė labai skaudų tritaškį – 79:81. Ilgoka kauniečių ataka baigėsi laisvu K.Pangoso tritaškiu.

39 min. B.Motumas apmaudžiai nesugraibė kamuolio, Sh.Larkinas pataikė tik vieną baudą – 74:79. Pražangą išprovokavęs E.Ulanovas sumetė baudas. Po R.Beaubois dvitaškio kauniečiai suklydo.

38 min. Gudrusis P.Jankūnas naudojosi jį dengusio I.Diopo minusais. Lengvas kapitono prasiveržimas baigėsi dvitaškiu, vėliau – pražanga. (73:79). Šeimininkų gretose siautė Sh.Larkinas.

37 min. Ilgai užsitęsusi kauniečių ataka baigėsi juvelyriniu K.Pangoso perdavimu P.Jankūnui ir lengvais kapitono taškais. Sh.Larkinas pataikė baudas – 71:76.

36 min. R.Beaubois pelnė dar du taškus, „Baskonia“ apsigynė ir žaibiškoje atakoje Sh.Larkinas smeigė tritaškį – 67:72. P.Jankūnas pataikė iš vidutinio nuotolio, tačiau šeimininkai ėmė skubinti savo atakas ir iškart įmetė I.Diopas.

35 min. R.Beaubois pataikė antrą savo tritaškį ketvirtyje, tačiau B.Motumas atsakė 13-uoju savo tašku – 62:72.

34 min. Po prancūzo tritaškio komandos tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų. Per šį laiką P.Jankūnas išrašė gražų bloką N.Laprovittolai, o A.Milaknis pavyzdingai vienas prieš vieną apsigynė prieš A.Hanga. Perėmęs kamuolį K.Pangosas pamatė į priekį skriejantį B.Motumą, kuri pelnė lengvus taškus – 59:70.

31 min. Nesėkminga kauniečių ataka ir R.Beaubois tritaškis – 59:68.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Milaknis

Trečiasis kėlinys: „Baskonia“ – „Žalgiris“ 56:68 (16:21, 24:20, 16:27)

29 min. Puikus K.Pangoso ir A.Kavaliausko „du prieš du“ ir po „centro“ taškų pirmą kartą svečių persvara tapo dviženklė (55:65). Antras A.Milaknio tritaškis iš eilės – 56:68.

28 min. A.Milaknis tritaškiu metimu iš aikštės kampo padidino „Žalgirio“ persvarą iki rekordinės (54:63). Tai buvo pirmieji snaiperio taškai, tačiau keturias pražangas surinkęs L.Lekavičius sėdo ant suolo.

27 min. E.Ulanovas pelnė savo septintąjį tašką kėlinyje (10 tšk.) – 53:58.

26 min. K.Tillie pelnė šešis taškus iš eilės, bet baskų siaubu tapo E.Ulanovas. Jis išprovokavo jau ketvirtąją pražangą šiame kėlinuke ir dviem baudomis padidino skirtumą (51:56).

25 min. Padrika „Žalgirio“ ataka baigėsi paskutinės sekundės L.Westermanno tritaškiu iš aštuonių metrų (47:54).

24 min. Puiki kauniečių atkarpa baigėsi dar vienu K.Pangoso tritaškiu (44:48), tačiau iš toli pataikė ir K.Tillie. Po pražangos prieš A.Lima technine nubaustas A.Hanga, kuriam tai – ketvirtoji asmeninė (47:51).

22 min. E.Ulanovas tritaškiu išlygino rezultatą – 44:44.

21 min. Per pirmąją ataką E.Ulanovas išprovokavo dvi Ch.Budingerio pražangas iš eilės. Pasinaudoti tuo nepavyko, o Sh.Larkinas pelnė įspūdingus taškus su pražanga – 44:41.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Leo Westermannas

Antrasis kėlinys: „Baskonia“ – „Žalgiris“ 40:41 (16:21, 24:20)

20 min. K.Pangoso baudų metimai persvėrė rezultatą (39:41), J.Voigtmannas pataikė tik vieną baudą ir kauniečiai turėjo paskutines 24 sek. K.Pangoso tritaškis buvo netaiklus.

19 min. Prastą sezoną žaidžiantis J.Blažičius (3/4 trit.) kauniečiams jau atseikėjo 11 taškų, tačiau geras rungtynes žaidė ir L.Westermannas – 39:39.

17 min. Kurį laiką nė viena komanda nesugebėjo pelnyti taškų, kauniečiai porą kartų apmaudžiai nepataikė iš po krepšio. Tylą nutraukė L.Westermanno tritaškis ir „Žalgiris“ susigrąžino persvarą (36:37).

15 min. Apmaudi kauniečių klaida baigėsi tolimu A.Hangos tritaškiu ir persvertu rezultatu – 35:33.

14 min. J.Blažičius tritaškiu metimu priartino „Baskonia“ ekipą iki taško – 27:28. Tačiau tritaškiu atsakė ir L.Westermannas, o tada atgal smeigė J.Blažičius.

13 min. B.Motumas pataikė ir trečiąjį savo tritaškį metimą – 22:28.

12 min. Šeimininkai dviejose atakose iš eilės pasitiko „Žalgirį“ prie pat galinės linijos. Vieną sykį Sh.Larkinui pavyko apvogti L.Lekavičių ir pelnyti lengvus taškus – 22:25.

11 min. Savo taškų sąskaitą firminiu metimu atsidarė ir L.Lekavičius.

Lino Žemgulio nuotr./Brockas Motumas ir Edgaras Ulanovas

Pirmasis kėlinys: „Baskonia“ – „Žalgiris“ 16:21

10 min. Abiejų komandų atakos nebuvo sėkmingos ir „Žalgiriui“ liko paskutinės 2,8 sek. Paskutinę akimirką tritaškį metęs K.Pangosas išprovokavo pražangą ir sumetė baudas.

9 min. Netaiklių metimų seriją dviem iš eilės tritaškiais nutraukė B.Motumas, vėl išvesdamas svečius į priekį (16:18).

8 min. K.Tillie pataikė ir antrą savo tritaškį. Pirmuosius du pataikę žalgiriečiai po to prametė penkis iš eilės.

7 min. Šeimininkų spurtą 8:0 dvitaškiu metimu nutraukė pirmą kartą aikštėje pasirodęs A.Kavaliauskas – 10:12.

5 min. Du iš eilės „Baskonia“ tritaškiai. Pataikė K.Tillie ir Sh.Larkinas – 8:10. Netrukus I.Diopas baudų metimais išlygino rezultatą.

3 min. Puiki pradžia tęsėsi – K.Pangosas irgi pataikė tritaškį (2:10). R.Beaubois jau dukart sužingsniavo.

2 min. Dvi geros svečių atakos baudos aikštelėje baigėsi A.Limos dėjimu ir E.Ulanovo puskabliu – 2:7.

1 min. E.Ulanovas nepataikė pirmojo metimo, antra kauniečių ataka užstrigo, tačiau paskutinę jos sekundę P.Jankūnas įmetė tritaškį – 2:3.

„Žalgirio“ starto penketas: A.Lima, P.Jankūnas, E.Ulanovas, L.Westermannas ir K.Pangosas.