2015 11 04 /20:08

33 taškai per ketvirtą kėlinį ir fantastiška pergalė išvykoje: „Neptūnas“ – „Nižnij Novgorod“ 82:78

Klaipėdos „Neptūnui“ pavyko iškovoti neįtikėtiną pergalę Europos taurės rungtynėse. Klaipėdos klubas (2/2) F grupės mače išvykoje 82:78 (13:17, 20:21, 16:25, 33:15) sugebėjo palaužti Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (2/2).
Arnas Butkevičius
Arnas Butkevičius / A. Venskaus nuotr.

„Neptūnas“ pergalę šventė po fantastiško ketvirtojo kėlinuko, per kurį pelnė net 33 taškus, o varžovams leido įmesti tik 15. Po visas rungtynes baudos aikštelėje dominavusio Rašido Mahalbašičiaus dvitaškio kėlinuko pradžioje NN pirmavo 65:49.

Keturis taškus iš eilės įmetė Mindaugas Girdžiūnas, o Travisas Baderis smeigė du tritaškius iš eilės – 59:65. Pakrikusio NN žaidimo dėka A.Butkevičius keturiais baudos metimais iš eilės netrukus išlygino rezultatą pirmą kartą nuo mačo pradžios.

Likus žaisti 4 minutes Jevgenijus Baburinas įmetė tritaškį (70:66), tačiau „Neptūnas“ nepalūžo. Rusijos ekipa niekaip nesustabdė pirmus tris ketvirčius snaudusio „Neptūno“ puolimo ir mūsiškiai vienas po kito metė baudas. Po Martyno Mažeikos šešių metimų vėl buvo lygu – 75:75 (46 sek.). Likus žaisti 13 sek. Dmitrijus Chvostovas pataikė tik vieną baudą (78:80), o Arvydas Šikšnius sumetė abi ir pergalė buvo „Neptūno“.

„Nižnij Novgorod“: R.Mahalbašičius (10/11 dvit., 7 atk. kam.) 24, V.Ruddas (4/6 trit.) 18, E.Baburinas (3/7 trit.) 11.

„Neptūnas“: D.Ewingas (2/3 trit.) ir A.Butkevičius (9/10 baud.) po 12, M.Mažeika (6/6 baud.) 10, M.Girdžiūnas 9, D.Zavackas (6 atk. kam.) ir S.Galdikas po 8.

Klaipėdiečių varžovai Europos taurės F grupėje nusileidžia tik lyderiui Stambulo „Galatasaray“ klubui, o namie net 21 taško skirtumu sutriuškino mūsiškius lengvai įveikusią Jeruzalės „Hapoel“.

A.Bagatskio auklėtiniams dar geriau sekasi VTB Jungtinėje lygoje, kurios starte pralaimėta Saratovo „Avtodor“, tačiau po to pasiektos penkios pergalės iš eilės. Ir ne bet kokios – palaužti tiek Maskvos CSKA, tiek „Chimki“ klubai.

Europos taurėje „Neptūno“ ir NN statistika beveik nesiskiria. Klaipėdiečiai įmeta 2,7 taško daugiau, tačiau padaro trimis klaidomis daugiau. Didžiausias skirtumas – blokų statistikoje.