Tiesiogiai

Tiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentaraiTiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentarai

2015 01 28 /21:53

Apmaudi nesėkmė: puikiai mačą pradėjęs „Neptūnas“ nusileido „Bešiktaš“ – 78:80

Europos taurės „Last 32“ etapo M grupės rungtynėse Turkijoje Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai fantastiškai pradėjo susitikimą, po pirmojo ketvirčio traiškė varžovus, tačiau galiausiai 78:80 (30:15, 20:22, 13:22, 15:21) antrą kartą iš eilės nusileido Stambulo „Bešiktaš“.
Mustafa Shakur
Mustafa Shakuras / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Uraganinėmis atakomis ir kieta gynyba rungtynes pradėję Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai labai nustebino ir visiškai išmušė iš vėžių šeimininkus. Kone vien laisvi mėtę klaipėdiečiai pirmojo ketvirčio viduryje pirmavo 15:4, o kėlinuką užbaigė turėdami dvigubą pranašumą – 30:15.

Antrajame ketvirtyje skirtumas tik augo ir buvo pasiekęs 21 taško ribą (41:20), tačiau po minutės pertraukėlės viskas pradėjo ristis į pakalnę. Iki ketvirčio pabaigos „Bešiktaš“ priartėjo nedaug (37:50), bet svarbiausia, kad pajuto, jog žaisti gali ir kovoti dėl pergalės tikrai įmanoma.

Likus 7 sek. C.Loftonas smeigė tritaškį – 80:78. Lemiamas D.Zavacko tritaškis skriejo pro šalį.

Po pertraukos turkai iškart kibo svečiams į atlapus, o „Bešiktaš“ treneris pagaliau atrado penkis geriausiai vienas kitam tinkančius žaidėjus. Jie žaidė beveik visą trečiąjį ketvirtį, kurio metu R.Broekroffas pataikė tris tritaškius, o paskutinis iš jų su sirena sumažino pranašumą iki 4 taškų – 59:63.

K.Maksvytis, mačo pradžioje leidęs žaisti tiems, kam sekasi, į rungtynes taip ir neįvedė J.Sinicos ar V.Šarakausko. S.Galdikui gavus ketvirtąją pražangą, o puikiai mačo pradžioje atrodžiusiam K.Bensonui išsimušus iš vėžių, tai atsiliepė visai komandai. Lemiamos minutės pradžioje J.Hollando prasiveržimas pirmą kartą pranašumą suteikė turkams – 77:76. M.Shakuras tada sumetė baudas ir liko 24 sek. Turkijos klubas laikė kamuolį, o „Neptūnas“ nusprendė bandyti gintis. Likus 7 sek. C.Loftonas smeigė tritaškį – 80:78. Lemiamas D.Zavacko tritaškis skriejo pro šalį.

„Bešiktaš“: J.Johnsonas (7/15 dvit.) 18, R.Broekroffas (5/9 trit.) 17, C.Loftonas (3/6 dvit., 3/5 trit., 5 atk. kam.) 15, S.Reynoldas (5/6 dvit., 5 rez. perd.) 11, J.Hollandas 9, H.Armstrongas (4/5 dvit., 5 atk. kam.) 8.

„Neptūnas“: D.Zavackas (4/6 dvit., 4 atk. kam., 3 rez. perd.) 14, M.Shakuras (3/5 dvit., 1/1 trit., 4 atk. kam., 4 rez. perd.) 13, K.Bensonas (5/10 dvit., 5 atk. kam., 4 klaid., 2 blok.) 11, S.Galdikas (5/6 dvit., 5 praž.) 10, M.Girdžiūnas (2/4 trit.) ir A.Butkevičius (2/2 trit.) po 8, M.Mažeika (3/5 dvit., 0/2 trit.) ir D.Gailius (3/5 dvit., 0/3 trit., 5 atk. kam.) po 7.

M grupėje pirmauja visas keturias pergales iškovojusi Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) komanda, savo aikštėje 86:79 (25:28, 24:15, 16:24, 21:12) nugalėjusi Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) ekipą.

Ketvirtojo turo rungtynes klaipėdiečiai vasario 2 dieną žais svečiuose su Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) klubu, kurį pirmajame rate savo aikštėje nugalėjo 82:73.

M grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) 4 0 375:316
2. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 2 2 309:338
3. Klaipėdos „Neptūnas“ 1 3 307:332
4. Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) 1 3 320:336

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys: „Bešiktaš“ – „Neptūnas“ 80:78 (15:30, 22:20, 22:13, 21:15)

10 min. K.Bensonas gavo bloką dėdamas į krepšį, o J.Hollandas išvedė „Bešiktaš“ į priekį – 77:76. Likus 24 sek. iki kėlinio pabaigos M.Shakuras įmetė baudas – 78:77.

Turkijos klubas laikė kamuolį, o „Neptūnas“ nusprendė bandyti gintis. Likus 7 sek. C.Loftonas smeigė tritaškį – 80:78. Lemiamas D.Zavacko tritaškis skriejo pro šalį.

9 min. Dar vieną klaidą padarė klaipėdiečiai, tačiau laisvas R.Broekroffas vėl neįmetė tritaškio, o D.Gailius vienas nuskuodė į priekį ir įmetė du taškus su pražanga, bet nepataikė baudos – 73:76. J.Holandas baudas sumetė abi.

8 min. Klaida puolime ir du greiti „Bešiktaš“ taškai – 73:74.

6 min. Nė taško neįmetęs J.Hollandas sumetė baudų metimus, o netrukus po to įsmeigė tritaškį – 69:73. Netrukus sėkmė klaipėdiečiams vis dėlto nusišypsojo, kai tiek R.Broekroffas, tiek S.Reynoldas laisvi nepataikė tritaškių. C.Loftono dvitaškis sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 71:73.

4 min. R.Broekroffas įmetė jau penktąjį savo tritaškį (64:68), tačiau S.Galdikas iškart įmetė du taškus.

2 min. M.Girdžiūnas paskutinį kėlinį pradėjo dar vienu tritaškiu, o po turkų atsakymo D.Gailius įmetė pirmuosius taškus prasiveržimu – 68:61.

A. Venskaus nuotr./Martynas Mažeika

Trečiasis kėlinys: „Bešiktaš“ – „Neptūnas“ 59:63 (15:30, 22:20, 22:13)

10 min. Vis dėlto, pranašumo išlaikyti nepavyko, nes C.Loftonas įsmeigė tritaškį, o po to turkai apsigynė. Lyg to nebūtų gana, su sirena R.Broekroffas įmetė dar vieną tritaškį – 59:63.

8 min. Po ilgokos pertraukos D.Zavackas ketvirtuoju savo tritaškiu vėl sugrąžino dviženklę persvarą – 61:50.

6 min. Labai agresyvią gynybą po pertraukos taikę turkai labai greitai susirinko keturias komandines pražangas. M.Shakurui nepasisekė pataikyti abiejų baudų metimų, o K.Bensonas pataikė tik vieną – 56:48.

4 min. Vis dėlto, turkai pajuto žaidimą, o net ir užtikrinti klaipėdiečų metimai į krepšį nebekrito. Po kelių sėkmingų atakų „Bešiktaš“ sumažino atsilikimą vos iki 7 taškų (46:63) ir privertė K.Maksvytį prašyti minutės pertraukėlės.

2 min. Svečiai pirmieji įmetė du taškus, tačiau juos iškart nuramino M.Shakuro tritaškė bomba ir jau kitoje atakoje „Bešiktaš“ žaidėjai suklydo, neatlikę metimo per 24 sek.

Antrasis kėlinys: „Bešiktaš“ – „Neptūnas“ 37:50 (15:30, 22:20)

Per du ketvirčius „Neptūnas“ pataikė 64 proc. dvitaškių (16/25) ir 55 proc. tritaškių (5/9), laimėjo kovą dėl kamuolių net 17:9, atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (13:11), mažiau klydo (5:8) ir triuškinančiai pirmavo pagal naudingumą (65:37).

10 min. J.Johnsonas pataikė tolimą metimą, o kitas bandymas paskutinę akimirką  išsisuko iš lanko. Vis dėlto, paskutinę sekundę S.Reinoldas dar pridėjo dvitaškį – 37:50.

9 min. Vienas geriausių dalykų „Neptūno“ žaidime – visiškai iš vėžių išmuštas K.Bajramovičius. Puolime bosnis skubėjo, gynyboje žaidė taip pat nevykusiai, po jo nereikalingos pražangos D.Zavackas baudų metimais įmetė 11-ąjį tašką – 50:32.

7 min. Po minutės pertraukėlės šeimininkai pataikė tritaškį, tačiau vėliau užsidirbo techninę pražangą, kuri baigėsi trimis „Neptūno“ taškais. Netrukus dar vieną tolimą metimą pataikė S.Reinoldas, tačiau klaipėdiečiai turėjo atsakymus į viską – 46:26.

5 min. Įpusėjus ketvirčiui pataikytas D.Zavacko tritaškis (41:20) įpykusį „Bešiktaš“ trenerį privertė prašyti minutės pertraukėlės.

4 min. Jeigu pirmajame ketvirtyje stebino K.Bensonas, tai antrajame tą patį darė M.Girdžiūnas, pataikę ir antrąjį tritaškį, o po to pridėjęs puikų dvitaškį po galingo šuolio – 38:20.

2 min. Per pirmas dvi minutes įkrito tik du metimai – A.Butkevičiaus ir C.Loftono tritaškiai.

A. Venskaus nuotr./Mustafa Shakuras

Pirmasis kėlinys: „Bešiktaš“ – „Neptūnas“ 15:30

10 min. Ir pradėjo, ir užbaigė „Neptūnas“ kėlinį galingai. K.Bensonas jau po pirmojo ketvirčio yra sužaidęs geriausią mačą Europos taurėje Klaipėdos komandoje. Jis įmetė 8 taškus, iš kurių 6 pelnė galingais dėjimais, o vienintelė didesnė svečių bėda buvo 7 taškus įmetęs vidurio puolėjas J.Johnsonas – 15:30.

7 min. D.Zavackas pataikė jau du tritaškius, o K.Bensonas du kartus sudrebino krepšį dėjimais ir „Neptūnas“ tvirtai pirmavo – 24:11.

5 min. „Neptūnas“ svečių areną ėmė šturmu – puikiai žaidęs S.Galdikas įmetė dar vieną dvitaškį. Agresyviai atakavę klaipėdiečiai savo puikiu puolimu išmušė varžovus iš vėžių gynyboje ir lengvai rinko taškus – 15:4.

3 min. S.Galdikas pataikė pirmąjį dvitaškį, „Neptūnas“ apsigynė ir greitoje atakoje M.Mažeika įmetė tolimą dvitaškį, vos vos užmynęs tritaškio liniją. Netrukus po sėkmingo žaidimo gynyboje S.Galdikas įmetė dar vieną dvitaškį, o šeimininkai pirmuosius taškus pelnė galingu dėjimu – 6:2.

Stambulo klubas praėjusią savaitę tapo antrąja Europos komanda, šį sezoną įveikusia „Neptūną“ jų pačių arenoje Klaipėdoje (neskaitant LKL varžybų). Po atkaklios kovos turkai laimėjo 69:62.

Po pastarojo mačo tiek „Neptūnas“, tiek „Bešiktaš“ turi po vieną pergalę per tris susitikimus. Jei Lietuvos vicečempionai pralaimėtų trečiadienio susitikimą, per likusiu du mačus jau nebeturėtų teisės klysti, be to, reikėtų žvalgytis į kitas komandas, pirmiausiai, į „Bešiktaš“. Pergalės atveju klaipėdiečių galimybės žengti į kitą etapą liktų realios.

Prieš savaitę Klaipėdoje atkakliose ir nerezultatyviose rungtynėse „Neptūnui“ nepasisekė sustabdyti dviejų amerikiečių – Chriso Loftono (17 tšk.) ir Jajuano Johnsono (18 tšk., 8 atk. kam.). Be to, klaipėdiečiai itin prastai naudojo savo pagrindinį ginklą – tritaškius – pataikydami vos 9 metimus iš 30-ies (30 proc.).

„Išanalizavome tai, ką darėme blogai. Stambule stengsimės tų pačių klaidų nebekartoti. Rungtynės su „Bešiktaš“ ekipa mums – tarsi kova dėl išlikimo, tad turime būti pasiruošę kietai dvikovai. Privalome kautis dėl kiekvieno kamuolio, dėl kiekvieno aikštės centimetro. Turime būti už varžovus bent šiek tiek greitesni ir tikslesni, tik tokiu atveju galime iškovoti pergalę“, – bcneptunas.lt cituoja trenerį Kazį Maksvytį.

Būtent Ch.Loftonas (vid. 18,3 tšk., 3,2 atk. kam.) ir J.Johnsonas (vid. 13,6 tšk., 5,6 atk. kam.) yra pagrindiniai „Bešiktaš“ vedliai Europos lygoje. Jiem neblogai talkina turkas Enginas Atsuras (9,8 tšk., 4,8 rez. perd.) ir australas Ryanas Broekhoffas (9,4 tšk., 5,5 atk. kam.).

„Neptūnas“ turnyre irgi turi du aiškius lyderius ir kelis krepšininkus pagalbininkus su kiek prastesne statistika. Deividas Gailius (14,3 tšk., 4,3 atk. kam.) ir Donatas Zavackas (12,7 tšk., 4,7 atk. kam.) yra rezultatyviausi ir naudingiausi žaidėjai – po 13,3 bal. M.Mažeika prideda po 9, M.Shakuras ir J.Sinica – po 8,3 taško, o S.Galdikas pelno po 5,7 taško bei geriausiai kovoja dėl kamuolių – sugriebia jų po 6.