2017 02 08 /21:28

Davido Logano šou nepakako – „Lietuvos ryto“ sezonas Europoje baigtas

Europos taurės turnyras trečiadienį Vilniaus „Lietuvos rytui“ (3-3) baigėsi. Nors vilniečiai namuose 86:84 (12:22, 24:18, 28:19, 22:23) įveikė Sankt Peterburgo „Zenit“ (3-3), to nepakako. „Lietuvos rytui“ reikėjo laimėti bent 9 taškais.
David Logan
Davidas Loganas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nors „Lietuvos ryto“ kapitonas aikštėje išdarinėjo nedidelius stebuklus, tačiau Davidui Loganui bent pirmoje mačo pusėje pritrūko komandos draugų indėlio.

Amerikietis vien per pirmąją mačo dalį įmetė 20 taškų, o rungtynes baigė su 28 taškais, 7 rezultatyviais perdavimais, 5 perimtais kamuoliais ir 30 naudingumo balų.

Po mačo su išvykimu į Italiją siejamas „Lietuvos ryto“ lyderis negalėjo atsakyti, ar tai buvo paskutinės jo rungtynės Vilniuje.

Tiesa, jis buvo pristabdytas po pertraukos, tačiau tada pagaliau prisijungė Corey Fisheris, antroje dalyje surinkęs visus savo 17 taškų.

Kaip ir pirmose rungtynėse Santk Peterburge, vilniečius žudė Janis Timma, kuris pataikė penkis tritaškius. Tačiau kiek netikėtai kone didžiausiu „Lietuvos ryto“ Achilo kulnu rungtynėse tapo kova po krepšiais. Vilniečiai varžovams leido puolime atsikovoti net 15 kamuolių.

Nors patys tai irgi padarė keturiolika kartų, tačiau „Zenit“ taikliau metė dvitaškius (51,3% prieš 46,1%) bei pataikė dviem tritaškiais daugiau (11 prieš 9).

Rungtynių pabaigoje įsisiautėjęs C.Fisheris tritaškiu dar buvo suteikęs mažą vilties kibirkštėlę, kai likus 13 sek. suteikė 4 taškų pranašumą (86:82), bet laiko jau buvo per mažai.

Praėjusiame sezone vilniečiai kovas Europos taurėje baigė jau reguliariajame sezone, užpernai pasiekė aštuntfinalį. Per abu šį sezoną žaistus etapus Tomo Pačėso auklėtiniai iškovojo 6 pergales ir patyrė 8 pralaimėjimus.

„Lietuvos rytas“: D.Loganas 28 (6/8 dvit., 5/11 trit., 7 rez. perd., 5 per. kam., 30 naud. bal.), C.Fisheris 17 (3/5 trit., 4 rez. perd.), D.Gordonas 14 (2/8 baud., 12 atk. kam.), A.Gudaitis (11/12 baud., 9 atk. kam.) ir R.Giedraitis (4/5 dvit.) po 11.

„Zenit“: S.Karasiovas 24 (7/12 dvit., 2/10 trit.), J.Timma 21 (5/9 trit.), S.Markovičius 10, T.Mbakwe ir K.Landry po 8.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“

40 min. D.Loganas dar pataikė tritaškį – 81:80. Vilniečiai bandė gelbėtis pražangomis.

A.Gudaitis sumetė baudas, S.Karasiovas abi prametė ir C.Fisherio tritaškis likus 13 sek. suteikė vilniečiams paskutinį vilties šiaudą – 86:82.

39 min. J.Timma penktuoju savo tritaškiu nužudė vilniečius – 80:78.

38 min. A.Gudaičio baudos dar kartą suteikė vilniečiams pranašumą, bet vilniečiai nesugriebė labai svarbaus atšokusio kamuolio, po kurio S.Karasiovas vėl atstatė lygybę.

37 min. Jei puolime viskas jau atrodė gerai, gynyboje vilniečiams nuolat pritrūkdavo žingsnio. Dar vienas J.Timm tritaškis ir vėl lygu – 75:75.

35 min. D.Gailius prarado kamuolį ir L.Landy dvitaškis likus žaisti pusei kėlinio grąžino pranašumą svečiams – 72:71.

34 min. C.Fisheris pataikė dar vieną tritaškį, du taškus pridėjo D.Gordonas ir svarstyklės pakrypo šeimininkų naudai – 71:67.

31 min. A.Lapeta galingai įkrovė į krepšį, tačiau netrukus gavo ne mažiau įspūdingą bloką. „Zenit“ smogė atgal dviem tritaškiais – 67:66.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 64:61 (12:22, 24:18, 28:21)

30 min. C.Fisheris užbaigė trečią ketvirtį tritaškiu – 64:61.

29 min. Prie D.Gordono ir D.Logano prisijungė ir C.Fisheris, visus 6 savo taškus šiame ketvirtyje sumetęs baudomis – 59:59.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Corey Fisheris

28 min. Iš savo vietos šalia aikštės įsiutęs ant teisėjų pakilo ir pats Gedvydas Vainauskas. Jis kartu su „Siemens“ arena piktinosi A.Lapetai skirta pražanga.

27 min. Vilniečiai skabė agresyvaus žaidimo vaisius – kiekviena svečių pražanga buvo verta dviejų baudų metimų. C.Fisheris buvo persvėręs rezultatą (55:54), tačiau S.Markovičius atsakė tritaškiu.

26 min. Po ilgos pertraukos C.Fisheris baudų metimais pagaliau buvo išlyginęs rezultatą, tačiau „Zenit“ tylą tritaškiu nutraukė S.Markovičius – 54:51.

25 min. D.Loganas ir vėl įmetė dvitaškį, o jo geriausiu pagalbininku tapęs D.Gordonas po atkovoto kamuolio puolime galingai sugrūdo jį į krepšį. Dar vienas bandymas „pagauti“ varžovus – 47:51.

23 min. Trečią kartą baudų mesti stojęs D.Gordonas pagaliau vieną pataikė (1/6). Į tai J.Timma atsakė smeigdamas jau trečią savo tritaškį ir „Zenit“ vėl atitrūko – 51:40.

21 min. D.Loganas trečiąjį ketvirtį pradėjo dar vienu taikliu tritaškiu, tačiau „Zenit“ atsakė 6 taškais ir T.Pačėsas vėl prašė minutės pertraukėlės.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 36:40 (12:22, 24:18)

20 min. Įspūdinga. D.Loganas įmetė jau trečiąjį tritaškį, pelnydamas 20-ąjį savo tašką – 36:40.

19 min. Į S.Karasiovo tritaškį taip pat tritaškiu atsakęs D.Loganas pelnė jau 15-ąjį tašką – 31:40.

17 min. J.Timma pataiė antrą tritaškį, tačiau D.Loganas į tai atsakė dviem iš eilės dvitaškiais metimais – 28:33.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Drew Gordon
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Drew Gordonas

15 min. Ties ketvirčio viduriu R.Giedraičio tritaškis ir D.Logano dvitaškis su pražanga vėl sumažino skirtumą iki vienženklio – 24:30.

13 min. Metimai toliau tragiškai nekrito, o „Zenit“ persvara pasiekė naują rekordą (27:16) ir įsiutęs T.Pačėsas vėl prašė pertraukėlės. Ne kažką padėjo – J.Timma smeigė tritaškį (18:30).

12 min. D.Logano ir R.Giedraičio dvitaškiai kiek sumažino skirtumą, tačiau „Zenit“ ir toliau per lengvai rinko atšokusius kamuolius puolime.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 12:22

10 min. Vos 4 pataikyti metimai iš 13-os ir pirmasis kėlinys baigėsi su dviženkliu deficitu – 12:22.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laimonas Kisielius

9 min. Puikiai po krepšiu grūmęsis D.Gordonas antrą kartą stojo mesti baudų ir antrą kart prametė abi (0/4).

8 min. Tik sužaidus 8 min. vilniečiai nusiėmė pirmą kamuolį puolime. Iki tol „Zenit“ kartojo visus tris savo netaiklius metimus. Rusijos klubas atitrūko – 20:12.

6 min. Gražus aukštaūgių žaidimas. Kamuolį netoli krepšio gavęs A.Gudaitis gražiai per galvą numetė jį už nugaros buvusiam D.Gordonui, kuris įdėjo iš viršaus – 11:10.

4 min. D.Logano tritaškis pirmą į priekį išvedė „Lietuvos rytą“ – 9:8.

3 min. Labai aktyviai ir kietai puolime stengėsi žaisti D.Gordonas. Nors pirmoje atakoje jis gavo bloką, tačiau po to pataikė du metimus – 6:8.

1 min. Blogas startas. Dvi klaidos iš eilės ir svečiai išsiveržė į priekį 4:0. T.Pačėsas jau po 48 sek. žaidimo prašė minutės pertraukėlės.

Starto penketas: A.Lapeta, L.Kisielius, D.Gordonas, D.Loganas, C.Hannah.

Po netyčinio A.Gudaičio smūgį sulūžusią nosį L.Kisielius šiose rungtynėse saugo po specialia veido kauke.