2016 01 06

Europos taurė: 5 taškus per kėlinį sukrapštęs „Neptūnas“ sutriuškintas Salonikuose

Klaipėdos „Neptūnas“ yra vienintelis Lietuvos klubas, tęsiantis kelionę Europos taurėje. Tiesa, atrodo, kad ši kelionė bus tikrai nelengva. Trečiadienį Salonikuose klaipėdiečiai J grupės rungtynėse 58:84 nusileido „Aris“ krepšininkams, kurie dominavo viso mačo metu.
Danielis Ewingas
Danielis Ewingas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Intriga šiose rungtynėse tęsėsi vos kelias minutes. Jau įpusėjus kėliniui šeimininkai pirmavo 13:5, o „Neptūnas“ daugiau taškų pirmajame ketvirtyje ir nepelnė. 25:5 kėlinį laimėjęs „Aris“ beveik užsitikrino pergalę.

„Neptūnas“ buvo sumažinęs skirtumą trečiojo kėlinio viduryje, kai pataikė tris tritaškius iš eilės ir sumažino skirtumą iki 15 taškų. Tačiau varžovai sustiprino gynybą ir vėl sėkmingai didino pranašumą.

Klaipėdos ekipoje rezultatyviausias su 13 taškų buvo Danielis Ewingas. Po 11 taškų pridėjo Martynas Mažeika ir Gilvydas Biruta, kuris surinko aukščiausią naudingumo balą – 16.

Varžovų lyderiais buvo 19 taškų rinkęs Okaro White'as ir 18 pelnęs Jerelas McNealas.

Tai buvo pirmasis Salonikų ir Klaipėdos ekipų susitikimas istorijoje.

J grupėje taip pat varžosi Milano „Emporio Armani“ ir Berlyno ALBA ekipos. Kitą savaitę „Neptūnas“ namuose priims Vokietijos klubą.

„Aris“: O.White'as 19, J.McNealas 18, D.Watersas ir Th.Zaras po 9, J.Haginsas (7 atk. kam.) 8, V.Xanthopoulos ir V.Symtsakas po 6, S.Mourtos 5, M.Pelekanos ir J.Cohenas po 2.

„Neptūnas“: D.Ewingas 13, M.Mažeika ir G.Biruta po 11, H.Grantas 8, M.Girdžiūnas ir D.Zavackas po 6, V.Šarakauskas 3.

Ketvirtasis kėlinys: „Aris“ – „Neptūnas“ 84:58 (25:5, 15:16, 17:22, 21:14)

40 min. Rungtynių pabaigoje pasipylė tritaškiai, tačiau daugiau jų pataikė varžovai. D.Ewingas tapo rezultatyviausiu Klaipėdos ekipoje su 12 taškų.

37 min. M.Mažeika susirinko keturias asmenines pražangas. M.Girdžiūnas rinko taškus, tačiau taikliai atakavo ir „Aris“, išlaikydamas 20 taškų pranašumą – 72:52.

33 min. G.Biruta pataikė dar vieną dvitaškį. M.Mažeika taip pat atakavo sėkmingai ir savo sąskaitoje turėjo 11 taškų – 48:66.

Trečiasis kėlinys: „Aris“ – „Neptūnas“ 63:44 (25:5, 15:16, 17:22)

30 min. D.Zavackas prasižengė puolime ir sėdo ant suolo. M.Girdžiūnas pelnė penkis taškus iš eilės. G.Biruta dar pridėjo du taškus, tačiau tritaškį pataikę varžovai jau atrodė nebepavejami.

25 min. Klaipėdos klubas privertė varžovus pasitarimo prašyti po trijų tritaškių iš eilės – du pataikė D.Zavackas, vieną – D.Ewingas – 35:50.

23 min. H.Granto ir D.Ewingo dvitaškiai pradėjo trečiąjį kėlinį. Tačiau varžovai irgi nesnaudė – 50:26.

Antrasis kėlinys: „Aris“ – „Neptūnas“ 46:22 (25:5, 15:16)

20 min. V.Šarakauskas pataikė tritaškį. Šeimininkai tolimą metimą pataikė kėlinio pabaigoje. Per pirmąją rungtynių dalį naudingiausias „Neptūno“ komandoje buvo Gilvydas Biruta (5 taškai, 7 naudingumo balai).

17 min. G.Biruta pataikė tritaškį, bet tuo pačiu atsakė ir varžovai – 17:38.

15 min. H.Grantas dar vienu taikliu baudos metimu pasiekė „Neptūno“ dešimties taškų ribą. G.Biruta mažino atsilikimą iki 21 taško – 12:33.

13 min. Po labai ilgos pertraukos Klaipėdos „Neptūnas“ pelnė taškus – Martynas Mažeika pataikė tritaškį. H.Grantas pridėjo vieną baudos metimą – 9:33.

Pirmasis kėlinys: „Aris“ – „Neptūnas“ 25:5

10 min. Tritaškį pataikęs J.McNealas turėjo dvigubai daugiau taškų nei visa „Neptūno“ komanda – 10. Pirmajame kėlinyje klaipėdiečiai buvo tiesiog triuškinami.

8 min. J.Haginsas prasižengė prieš Arvydą Šikšnių, tačiau šis nepataikė nė vieno baudos metimo. J.McNealas atsakė tritaškiu – 5:18.

5 min. Po O.White'o tritaškio šeimininkai jau užtikrintai pirmavo – 13:5.

3 min. Pirmuosius taškus „Neptūnui“ pelnė legionierius H.Grantis. Salonikų ekipos startiniame penkete buvo vos vienas graikas – M.Pelekanos. Kiti – amerikiečiai. D.Ewingas pataikė pirmąjį rungtynių tritaškį – 5:6.

„Neptūno“ starto penketas: Arnas Butkevičius, Donatas Zavackas, Danielis Ewingas, Martynas Mažeika, Harvey Grantas.