2019 01 22

Košmaras Berlyne – 21 taško persvarą ištaškęs „Rytas“ pralaimėjo paskutinę sekundę

21 taško pranašumą Berlyne turėjęs Vilniaus „Rytas“ apmaudžiai 85:87 krito prieš ALBA ekipą. Dainiaus Adomaičio ekipa puikiai sužaidė pirmuosius du kėlinius, bet visiškai sugriuvo antroje rungtynių pusėje ir patyrė jau trečią pralaimėjimą Europos taurės „Top 16” etape bei labai apsunkino savo šansus žengti toliau.
Vilniaus „Rytas“
Vilniaus „Rytas“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pirmajame kėlinyje abi komandos pataikė po penkis tritaškius ir „Rytas“ pirmavo 27:25. Antrąjį kėlinį „Rytas“ laimėjo 30:14 ir prieš didžiąją pertrauką turėjo 18 taškų persvarą 57:39. Tai buvo geriausia „Ryto“ rungtynių pusė šiame sezone. Komandą į priekį vedė DJ Seeley ir tris tritaškius pataikęs Eimantas Bendžius.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Rytas“ pasiekė rekordinį 21 taško pranašumą, bet ALBA fantastiškai atgijo ir prieš lemiamą kėlinį atsiliko tik 66:70.

Ketvirtajame kėlinyje ALBA jau buvo išsiveržusi į priekį keturiais taškais, bet paskutinę minutę rezultatą persvėrė Rokas Stipčevičius (85:84). ALBA turėjo paskutinę ataką ir išprovokavo Chriso Kramerio pražangą. Martinas Hermannssonas stojo mesti trijų baudos metimų ir pataikė visus bei išplėšė pergalę. DJ Seeley dar bandė išplėšti pratęsimą, bet nepataikė.

Rezultatyviausias Vilniaus klube buvo keturis tritaškius pataikęs ir 16 taškų surinkęs E.Bendžius. 14 pridėjo DJ Seeley.

Karjeros rungtynes sužaidęs M.Hermannssonas iš viso pelnė 25 taškus. Rokas Giedraitis prie ALBA pergalės prisidėjo 16 taškų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Martinas Hermannssonas

Prieš savaitę Vilniuje „Rytas“ po pratęsimo 86:94 pralaimėjo Berlyno klubui. Savaitgalį „Rytą“ savų sirgalių akivaizdoje 96:75 sudaužė Panevėžio „Lietkabelis“.

Po šių nesėkmių socialiniuose tinkluose nepasitenkinimą D.Adomaičiu reiškęs komandos lyderis D.Suttonas buvo suspenduotas ir į Berlyną neišvyko. Klubas pranešė, kad jis suspenduotas neribotam laikotarpiui.

Kitose E grupės rungtynėse Belgrado „Partizan“ 71:68 palaužė „Monaco“.

Po trečios pergalės ALBA pakilo į pirmąją vietą grupėje. „Rytas“ su viena pergale užima paskutinę vietą.

Vilniaus klubui „Top 16“ etape dar liko sužaisti rungtynes su Belgrado „Partizan“ išvykoje ir „Monaco“ namuose.

ALBA: M.Hermannssonas 25, R.Giedraitis 16, N.Giffey 10.

„Rytas“: E.Bendžius 16, DJ Seeley 14, R.Stipčevičius ir A.Parachouskis po 12, A.Butkevičius 8, Ch.Krameris ir M.Echodas po 7, M.Girdžiūnas 6, D.Sirvydis 3.

Ketvirtasis kėlinys: „Rytas“ – ALBA 85:87

40 min. A.Butkevičius perėmė kamuolį ir R.Stipčevičius persvėrė rezultatą 85:84 ir ALBA treneris paprašė minutės pertraukėlės. ALBA pergalę garantavo M.Hermannssono baudų metimai.

39 min. R.Giedraitis pataikė baudų metimus ir ALBA pirmavo 84:80. DJ Seeley pataikė labai svarbų tritaškį – 83:84.

38 min. M.Echodas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, bet A.Butkevičius sumažino skirtumą 80:82.

37 min. R.Stipčevičius pataikė tritaškį ir sumažino skirtumą iki taško, ALBA pataikė keturis taškus iš eilės – 77:82.

35 min. D.Adomaičio minutės pertraukėlė. Likus žaisti 5 minutes „Rytas“ atsilieka keturiais taškais – 74:78.

34 min. E.Bendžius imasi lyderio vaidmens ir neleidžia varžovams atitrūkti – 76:74.

33 min. A.Parachouskis pelnė pirmuosius „Ryto“ taškus šiame kėlinyje – 72:74.

32 min. N.Giffey smeigė tritaškį ir toliau žlugdė svečius – 70:74.

31 min. ALBA jau per pirmąją minutę persvėrė rezultatą – 70:71.

Trečiasis kėlinys: „Rytas“ – ALBA 70:66

30 min. E.Bendžius ir A.Butkevičius pataikė reikalingus baudų metimus, bet tai buvo košmariškas kėlinys D.Adomaičio komandai.

29 min. „Rytui“ iš 21 taško persvaros liko tik 3 taškai. D.Adomaitis pagaliau paėmė minutės pertraukėlę prabudinti savo komandą – 67:64.

28 min. Po M.Girdžiūno klaidos skirtumas sumenko iki 5 taškų – 67:62.

27 min. R.Giedraitis pataikė ketvirtą tritaškį – 67:60.

26 min. ALBA buvo sumažinusi skirtumą iki 8 taškų. Vilniaus klubo taškų tylą nutraukė A.Parachouskis, pataikęs du baudų metimus – 64:54.

24 min. ALBA prabilo iš toli ir sugebėjo sumažinti skirtumą iki 10 taškų – 62:52.

22 min. A.Parachouskis pataikė baigiantis atakai skirtam laikui – 62:46.

21 min. E.Bendžius pratęsė ALBA košmarą ir pataikė jau ketvirtą tritaškį – 60:43.

Antrasis kėlinys: „Rytas“ – ALBA 57:39

20 min. R.Stipčevičius pataikė du baudų metimus ir dar smeigė tritaškį. Nuostabus kėlinys „Rytui“. Vienintelis minusas – po tris pražangas jau susirinko DJ Seeley ir Ch.Krameris.

19 min. Po A.Parachouskio metimo iš po krepšio „Rytas“ jau turėjo 15 taškų pranašumą – 52:37.

18 min. Ch.Krameris padidino vilniečių pranašumą iki 13 taškų – 50:37.

17 min. M.Girdžiūnas prisijungė prie tritaškių vakarėlio. A.Butkevičius pridėjo du baudų metimus – 48:35.

15 min. E.Bendžius pataikė jau trečią tritaškį šiose rungtynėse ir vilniečiai įgijo rekordinį pranašumą – 43:33.

14 min. DJ Seeley smeigė antrą tritaškį, o A.Parachouskis taiklus iš po krepšio su varžovo pražanga – 40:33.

13 min. D.Sirvydis pridėjo vieną baudos metimą iš dviejų. N.Giffey mažino skirtumą – 34:31.

12 min. DJ Seeley sugrąžino pranašumą „Rytui“, o D.Sirvydis pelnė pirmuosius taškus – 33:29.

11 min. M.Echodas pradėjo kėlinį taškais iš po krepšio, bet ALBA netrukus išlygino rezultatą 29:29.

Pirmasis kėlinys: „Rytas“ – ALBA 27:25

10 min. A.Butkevičius pataikė dar vieną vilniečių tritaškį. Abi komandos pirmajame kėlinyje pataikė po penkis tolimus metimus.

9 min. Ch.Krameris pataikė fantastišką tritaškį, o M.Echodas baigiantis atakai skirtam laikui įmetė iš po krepšio – 22:24.

7 min. R.Giedraitis tritaškiu sumažino ALBA atsilikimą, bet M.Echodas pataikė du baudų metimus – 19:15.

6 min. R.Stipčevičiaus baudų metimai pirmą kartą išvedė į priekį „Rytą“. DJ Seeley pridėjo reidą su pražanga, o Ch.Krameris pelnė pirmuosius taškus – 17:12.

5 min. ALBA buvo atitrūkusi 10:4, bet du E.Bendžiaus tritaškiai iš eilės išlygino rezultatą 10:10.

4 min. Po R.Giedraičio pražangos vieną baudos metimą pataikė A.Parachouskis, bet ALBA atstovaujantis lietuvis išpirko kaltę tritaškiu – 4:8.

3 min. DJ Seeley tritaškiu išlygino rezultatą, bet D.Cliffordas sugrąžino pranašumą šeimininkams – 3:5.

1 min. Vilniečiai Berlyne pabandė sąskaitą atidaryti tritaškiais, bet abu bandymai tikslo nepasiekė. M.Hermannssonas neprašovė ir išvedė į priekį ALBA – 0:3.

Startiniai penketai

ALBA: Martinas Hermannssonas, Franzas Wagneris, Rokas Giedraitis, Dennisas Cliffordas, Luke'as Sikma.

„Rytas“: Rokas Stipčevičius, Arciomas Parachouskis, DJ Seeley, Eimantas Bendžius, Arnas Butkevičius.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai