2014 12 11

Europos taurė: „Kibirkštis“ prarado viltis patekti į kitą etapą

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandai nepavyko antrą kartą šį sezoną nugalėti Minsko „Horizont“ komandos. Europos taurės turnyro (EuroCup Women) D grupės mače Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojamos Lietuvos čempionės 61:64 (20:15, 8:18, 18:16, 15:15) nusileido Baltarusijos klubui. Tiesa, lietuvės išliko trečioje turnyro lentelės pozicijoje, nes pirmą tarpusavio susitikimą buvo laimėjusios 22 taškų skirtumu.
Vilniaus „Kibirkštis“
Vilniaus „Kibirkštis“ / bckibirkstis.lt nuotr.

Tačiau nei „Kibirkšties-VIČI“, „Horizont“ komandos jau nebeturi galimybių tęsti kovų kitame Europos taurės etape.

Rungtynes 7 taškus pelnydama pradėjo „Kibirkšties-VIČI“ legionierė Ny Hammonds (7:5). Sėkmingas žaidimas puolime leido vilnietėms ketvirčio viduryje pirmauti 8-iais taškais (19:11), tačiau po pirmųjų 10-ies minučių skirtumas sumažėjo iki 5-ių (20:15). Antrame rungtynių kėlinyje lietuvės pradėjo strigti puolime, „Horizont“ krepšininkės sėkmingai kovojo po krepšiais ir ketvirčio pabaigoje ne tik išlygino (26:26), tačiau ir persvėrė rezultatą (28:33).

Trečiasis kėlinys prastai prasidėjo „Kibirkšties-VIČI“ komandai. Baltarusės siuntė kamuolį į krepšį ir ketvirčio viduryje susikrovė dviženklę persvarą (31:42). Vilniaus komandos trenerių štabas buvo priverstas prašyti minutes pertraukėlės, po kurios aikštės šeimininkės pabudo ir spurtavo 8-0 (39:42). Kėlinio pabaigoje pasipylė abiejų komandų klaidos, tačiau 5-i iš eilės Eglės Šniokaitės taškai leido sugrąžinti intrigą (46:49).

Ketvirto kėlinio pradžią „Horizont“ komanda pradėjo agresyviai ir nutolo (47:57). „Kibirkšties-VIČI“ komandos trenerė keitė krepšininkes, tačiau žaidimas ir toliau strigo. Likus pusantros minutės skirtumas sumažėjo iki 6-ių taškų (55:61), bet baltarusės atsakė tritaškiu metimu (55:64). Likus 25 sekundėms komandas po N.Hammonds metimo skyrė tik 3 taškai, tačiau „Kibirkšties-VIČI“ merginos nestabdė varžovių pražangomis (61:64).

„Kibirkšties-VIČI“ komanda šiame mače pataikė tik 58 procentus baudų metimų (19/33).

Vilniaus komandoje rezultatyviausiai žaidė Ny Hammonds. Gynėja per 25 minutes pelnė 14 taškų (5/14 dvitaškiai, 4/5 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį.

Daugilė Šarauskaitė įmetė 12 taškų (5/12 dvitaškiai, 15 atk. kam., 2 blk.), Eglė Šniokaitė – 11, Vita Gorobets – 9 (2/10 dvitaškiai), Ana Baletič – 6, Vitalija Kaminskytė – 5 (8 atk. kam., 4 kld.), Justina Kraujūnaitė – 4 (3 rez. per., 5 kld.), Indrė Dudėnaitė ir Vita Žilinskaitė (3 blk.) taškų nepelnė.

Europos taurėje debiutavusi Akvilė Vitunskaitė per 2 minutes taškų nepelnė, tačiau sugriebė 1 kamuolį.

Šiame mače dėl kelio skausmų nerungtyniavo „Kibirkšties-VIČI“ vidurio puolėja Ieva Šimkutė

Kitose D grupės rungtynėse Stambulo „Bešiktaš“ klubas iš Turkijos 93:72 sutriuškino Noginsko „Spartak“ ekipą iš Rusijos. Šios abi komandos užsitikrino vietas kitame Europos taurės etape.

D grupė
(pergalės/pralaimėjimai/taškai)

1. „Bešiktaš“                                4 1 9
2. „Spartak“                                 4 1 9
3. „Kibirkštis-VIČI“                     1 4 6
4. „Horizont“                               1 4 6

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais jau šeštadienį, kai 13 valandą Vilniuje susikaus su nei vieno pralaimėjo Lietuvos čempionate (LMKL) neturinčiomis „Utenos“ krepšininkėmis.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams