Publikuota: 2014 lapkričio 26d. 17:30 , atnaujinta: 2014 lapkričio 26d. 22:09

Sunkus ir saldus revanšas: „Lietuvos rytas“ – „Asesoft“ 79:72

Antanas Kavaliauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Antanas Kavaliauskas

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (6/1) krepšininkai Europos taurės E grupės rungtynėse trečiadienį 79:72 (28:15, 11:19, 22:15, 18:23) nugalėjo vienintelę iki šiol turnyre juos įveikusią Ploješčio „Asesoft“ (3/4) komandą. Pergalė vilniečiams leido užsitikrinti patekimą į kitą varžybų etapą ir yra svarbus žingsnis pirmosios grupės vietos link.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Lengva „Lietuvos ryto“ krepšininkams buvo tik pirmajame kėlinyje, kai puikiai atakavę ir gerai gynęsi jie įgijo solidžią persvarą – 28:15. Antrajame ketvirtyje vilniečiai daugiau nei tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir varžovai juos beveik pavijo – 28:22. Nors dar antrajame ketvirtyje buvo pavykę atstatyti dviženklį pranašumą (32:22), tačiau kovingai žaidę svečiai dar kartą taip pabėgti neleido ir iki mačo vidurio vėl priartėjo – 39:34.

Trečio ketvirčio pradžia ir vėl buvo nervinga, tačiau sužaidus pusę kėlinio skirtumas vėl peržengė dviženklę ribą – 56:42. Nors vilniečiai buvo trumpai užstrigę rengdami atakas ir svečiai sumažino skirtumą (56:47), tačiau po trečio ketvirčio „Lietuvos rytas“ pirmavo įtikinamai – 61:49.

Lemiamas ketvirtis ir vėl buvo banguotas. „Lietuvos rytas“ pradžioje pabėgo (67:51), tačiau kovingieji svečiai ir vėl netruko pasivyti – 71:64. Vis dėlto, rungtynių pabaigoje „Lietuvos rytui“ pasisekė sužaisti tiksliau ir išplėšti pergalę.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas (9/11 dvit., 5 atk. kam., 4 blok, 11 išprov. praž., 31 naud. b.) 21, T.Leslie (5/6 dvit., 7 atk. kam., 3 perimt. kam.) 12, A.Juškevičius (4/6 dvit., 4 rez. perd.) 11, B.Baronas (2/3 trit.) 10, G.Orelikas 9, M.Gecevičius (5 rez. perd.) 8, A.Valeika 5, P.Dambrauskas 2, M.Mooseris 1.

„Asesoft“: M.Runkauskas (4/8 trit.) 20, D.Labovičius 15, A.Mohammedas 11, M.Pelekanos ir G.Lee po 8.

Kiti E grupės rezultatai:

Krasnodaro „Krasnyj Oktiabr“ – Jeruzalės „Hapoel“ 69:67

Bandrimos „Banvit“ – Belgrado „Partizan“ 90:85

Antrosios konferencijos E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Asesoft“ 79:72 (28:15, 11:19, 22:15, 18:23)

10 min. D.Labovičius paskutinę minutę pradėjo įmesdamas tik vieną baudos metimą – 75:67. T.Leslie į tai atsakė dvitaškiu, o M.Runkauskas pataikė tritaškį – 77:70. Rungtynes užbaigė A.Juškevičiaus dėjimas iš viršaus.

9 min. A.Kavaliauskas blokavo jau 5-ąjį varžovo metimą, tačiau M.Runkauskas netrukus vis tiek pataikė – 75:66.

8 min. Darbo vėl ėmėsi M.Gecevičiaus ir A.Kavaliausko duetas – pastarasis įspūdingu dėjimu įmetė 21-ąjį tašką. Netrukus vilniečiai apsigynė ir tada jau pataikė M.Gecevičius – 75:64.

7 min. Apsiginti nepavyko, o G.Lee vėl iki vienženklio sumažino pranašumą. Po klaidos puolime dar du taškus pridėjo D.Brownas (71:64).

6 min. A.Juškevičius išrašė „stogą“ šokliajam D.Brownui, tačiau greitoje atakoje paskubėjo G.Orelikas. D.Lee įmetė iš po krepšio – 71:60.

5 min. A.Juškevičius dvitaškiu pagaliau nutraukė svečių spurtą – 69:58. Pavyko apsiginti ir pats savo metimą pataisęs G.Orelikas pridėjo dar du taškus.

4 min. „Asesoft“ surengė trumpą dviejų minučių spurtą 6:0 – 67:57. Tai sutapo su M.Mooserio buvimu aikštėje. Jis keliskart neapsigynė ir prarado kamuolį, po ko surengtoje greitoje „Asesoft“ atakoje penktąjį kartą prasižengė A.Valeika.

2 min. A.Kavaliauskas pataikė labai sunkų metimą, o „Asesoft“ treneris gavo techninę pražangą. Nors G.Orelikas nepataikė baudos metimo, tačiau po krepšiu labai lengvai prasiveržė B.Baronas – 67:51.

1 min. Pirmasis įmetė M.Pelekanos, o baigiantis minutei greitoje atakoje du taškus įmetė ir B.Baronas – 63:51.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Antanas Kavaliauskas

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Asesoft“ 61:49 (28:15, 11:19, 22:15)

10 min. NBA ilgus metus rungtyniavęs „Asesoft“ amerikietis J.Hayesas prasižengė ketvirtąjį kartą. G.Orelikas pataikė baudos metimą ir varžovams liko lygiai 24 sek. Paskutinį D.Lee metimą blokavo A.Kavaliauskas – 61:49.

9 min. Prie tritaškio linijos A.Valeika ilgai ieškojo, kam perduoti kamuolį, tačiau nieko neradęs nuostabiai išmaudė varžovą ir laisvas kalė iš viršaus – 60:49.

8 min. „Lietuvos rytas“ vėl užstrigo, tuo pasinaudoję svečiai sumažino pranašumą – 58:49.

6 min. Penki iš eilės „Asesoft“ taškai vėl buvo panaikinę dviženklę persvarą (56:47), tačiau tritaškį smeigė T.Leslie.

5 min. Dar kartą pavyko apsiginti ir surengti greitą ataką, pasibaigusią lengvu A.Kavaliausko metimu – 56:42.

4 min. Dvitaškiais apsikeitė M.Runkauskas ir T.Leslie, o A.Juškevičius tritaškiu po ilgokos pertraukos atstatė dviženklį pranašumą – 54:42.

3 min. Iš toli įmetė ir D.Labovičius, o dvitaškiu atsakė A.Kavaliauskas – 47:40. Pastarasis toliau rinko taškus – po dar vieno M.Gecevičiaus perdavimo įdėjo iš viršaus.

2 min. Nuo varžovų atakos apsiginta prasižengus G.Lee, kuris netrukus pražanga sustabdė A.Kavaliauską. Tai buvo ketvirtoji varžovų „centro“ pražanga – 42:34. Tolimą tritaškį pataikė M.Runkauskas, tačiau M.Gecevičius atsakė tuo pačiu.

1 min. Šiame ketvirtyje taškai pelnyti jau pirmoje atakoje – tai padarė A.Kavaliauskas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Virginijus Šeškus

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Asesoft“ 39:34 (28:15, 11:19)

10 min. Paskutinę minutę tritaškiu pradėjo M.Runkauskas (38:32). M.Lukauskis nepataikė visiškai laisvas, tačiau M.Mooseris atkovojo kamuolį. Amerikietis po varžovo pražangos įmetė tik vieną baudą.

„Asesoft“ sugebėjo išmaudyti šeimininkų gynybą ir likus 19 sek. vilniečiai pirmavo 39:34. Paskutinė „Lietuvos ryto“ ataka buvo nesėkminga.

9 min. Žaidimas ir toliau klostėsi sunkiai abiems komandoms. Vis dėlto, „Lietuvos rytas“ sugebėjo surengti paprastą greitą ataką, kai A.Juškevičius puikiai surado į priekį bėgantį G.Oreliką 36:27. Po „Asesoft“ dvitaškio G.Orelikas sumetė baudų metimus – 38:29.

7 min. Daugiau nei minutės „sausrą“ nutraukė A.Kavaliauskas, įmetęs iš po krepšio – 34:25. M.Runkauskas sumetė baudas.

5 min. Sužaidus beveik 5 min. A.Juškevičius įmetė ir „iš žaidimo“ ir buvo grąžinęs dviženklę persvarą (32:22), tačiau į tai D.Brownas atsakė tritaškiu – 32:25.

4 min. M.Pelekanos dar labiau sumažino vilniečių persvarą (28:22). Pražangą išprovokavęs A.Kavaliauskas baudų metimais pagaliau atidarė „Lietuvos ryto“ taškų sąskaitą antrajame ketvirtyje.

3 min. T.Leslie įsigudrino pramesti abu baudų metimus ir „Lietuvos rytas“ liko be taškų ketvirtyje, nors prabėgo jau trys minutės.

2 min. Ir šiame ketvirtyje pirmieji taškus įmetė svečiai. „Lietuvos ryto“ atakos strigo, o M.Runkauskas įmetė tritaškį – 28:20.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Asesoft“ 28:15

10 min. Nuo paskutinės svečių atakos apsiginti pavyko, o maždaug 30 sek. turėjęs „Lietuvos rytas“ ataką ištempė maksimaliai. Pirmasis B.Barono metimas buvo netaiklus, tačiau A.Valeika jį pataisė – 28:15.

9 min. Po dviejų netaiklių „Asesoft“ baudų aikštėje pasirodęs P.Dambrauskas iškart pasižymėjo taškais – 26:13.

7 min. Du iš eilės B.Barono tritaškiai – 24:11.

6 min. Pora kartų abi komandos suklydo, tačiau A.Valeika netrukus vienu taikliu baudos metimu padidino pranašumą – 18:9.

5 min. A.Mohammedas įmetė vieną, o T.Leslie – abu baudos metimus – 17:9.

4 min. G.Lee įmetė, tačiau „Lietuvos rytas“ ir vėl ataką baigė įspūdingai. M.Gecevičius su A.Kavaliauskui puikiai išpildė derinį du prieš du ir „centras“ galingai kalė iš viršaus – 10:6. Apsigynus M.Gecevičius visiškai laisvas pataikė tritaškį.

3 min. Po A.Kavaliausko pražangos G.Lee sumetė baudas, tačiau vilniečių „centras“ netrukus įmetė du taškus su varžovo pražanga. Bauda buvo netaikli – 6:4. T.Leslie netrukus perėmė kamuolį ir netrukdomas sudrebino lanką dėjimu.

2 min. Nuo antrosios atakos vilniečiai apsigynė, o kamuolį po savo paties netaiklaus metimo atkovojęs M.Gecevičiu surado laisvą T.Leslie, kuris įmetė tolimą dvitaškį.

1 min. Ginčo kamuolį atkovojo ir pirmuosius mačo taškus įmetė svečiai. G.Orelikas atsakė tuo pačiu – 2:2.

Pirmosios rungtynės. „Lietuvos rytas“ Rumunijoje patyrė iki šiol vienintelį pralaimėjimą Europos taurėje. Net 14 tritaškių iš 28 pataikiusi „Asesoft“ sutriuškino vilniečius 103:83. Nė viena komanda Europos taurėje ar LKL šį sezoną tiek daug taškų į „Lietuvos ryto“ krepšį nėra įmetusi.

Rezultatai. Be minėto pralaimėjimo vilniečiai pergalingai baigė kitas penkias turnyro rungtynes: „Partizan“ įveiktas 92:65 ir 85:76, „Banvit“ nugalėtas 92:80, „Krasnyj Oktiabr“ – 77:63, o „Hapoel“ – 81:70.

„Asesoft“ be pergalės prieš Lietuvos klubą dar įveikė „Krasnyj Oktiabr“ (81:75) ir „Hapoel“ (83:74). Pralaimėjimus rumunai patyrė prieš „Banvit“ (66:81), „Partizan“ (69:76) ir atsakomajame mače „Krasnyj Oktiabr“ (79:96).

E grupėje Lietuvos sostinės komanda ir „Banvit“ užima pirmą-antrą vietas, o Rumunijos čempionai 3-4 vietas dalijasi su Rusijos klubu.

Trys geriausi „Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurėje:
Gediminas Orelikas – 16,8 tšk. (62% dvit., 44% trit.), 5 atk. kam., 2.7 rez. perd., 1,2 per. kam.
Adas Juškevičius – 12,2 tšk. (69% dvit., 50% trit.), 4,8 rez. perd., 1,5 per. kam., 3,2 kl.;
Antanas Kavaliauskas – 12,3 tšk. (74% dvit.), 3,8 atk. kam., 1,7 rez. perd.

Trys geriausi „Asesoft“ krepšininkai Europos taurėje:
Ahaji Mohammedas – 13,8 tšk. (57% dvit., 36% trit.), 5,5 atk. kam., 1,5 rez. perd.;
Geraldas Lee – 13,3 tšk. (60% dvit.), 3.8 atk. kam., 1,3 rez. perd., 2,7 kl.;
Dee Brownas – 12,7 tšk. (49% dvit., 29% trit.), 3 atk. kam., 9,7 rez. perd., 1 per. kam., 2,7 kl.

Komandų vidurkiai: „Lietuvos rytas“ – „Asesoft“

Taškai: 85 – 80,2
Dvitaškiai: 60,6% – 49,8%
Tritaškiai: 38,8% – 42,1%
Baudos: 79,1% – 64,2%
Atk. kam.: 30,3 (23/7,3) – 32,2 (21,2/11)
Rez. perd.: 19,7 – 18
Per. kam.: 9,8 – 6,7
Klaidos: 16,2 – 12,5
Blokai: 2 – 1,8
Naudingumas: 95,5 – 80,2

Aktualu

Ekonominės krizės vis labiau slegiami turkai skundžiasi aukštomis kainomis ir kaltina JAV

Aktualu

Kėdainietės istorija gniaužia kvapą: gaisre palaidojusi namus ir mamą, vargsta dėl vandentiekio

M.Petruškevičius svarsto paviešinti du prieš žmonas smurtaujančius žinomus vyrus: „Aš šokiruotas“

Adas Juškevičius Prancūzijoje prisistatė firminiais tritaškiais

Už 8 val. kelio nuo Lietuvos – turistų dar neatrastas miestas lyg iš distopinės knygos

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugpjūčio 12–18 d.)