2015 01 28

Europos taurėje Sevilijos „Basket“ atkeršijo „Lietuvos rytui“ – 88:82

Trečiadienio vakarą Ispanijos mieste Sevilijoje Europos taurės rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ turėjo pripažinti Sevilijos „Basket“ pranašumą. Vos prieš savaitę vilniečiai ispanus sutriuškino 100:78, tačiau namuose Sevilijos krepšininkai sugebėjo atsitiesti ir palaužė „Lietuvos rytą“ 88:82. Po šio pralaimėjimo „Lietuvos rytas“ L grupėje smuktelėjo į antrąją vietą.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Vilniečiai rungtynes Sevilijoje pradėjo ne taip užtikrintai, tačiau po pirmojo kėlinio pirmavo. Antrajame vėl vyko permainingas žaidimas, komandos nepaleido viena kitos iš savo akiračio. Trečiasis kėlinys buvo lėtesnis ir ne toks rezultatyvus, po jo komandas skyrė trys taškai.

Prieš pat rungtynes „Lietuvos rytas“ neteko puolėjo Simo Jasaičio.

Lemiamame ketvirtyje daug labiau patyrę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai atrodė sutrikę ir leido Ispanijos jaunimui rinkti lengvus taškus. Vilniečiai prabudo antroje kėlinio pusėje, tačiau lemiamą spurtą surengti buvo per vėlu. Ispanai užtikrintai sužaidė rungtynių pabaigą ir įsirašė pirmąją pergalę „Last 32“ etape.

Prieš pat rungtynes „Lietuvos rytas“ neteko puolėjo Simo Jasaičio. Antradienį jam pakilo temperatūra, bet krepšininkas iš pradžių dar treniravosi. Tačiau kai „Lietuvos ryto“ žaidėjai rungtynių dieną atvyko į areną, S.Jasaičio temperatūra šoktelėjo iki 38-ių. Snaiperis grįžo į viešbutį ir mačą stebėjo per televizorių.

Vilniečių ekipoje šiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė Gediminas Orelikas, kuris surinko 19 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. 16 taškų surinko Kšištofas Lavrinovičius, po 14 – Martynas Gecevičius ir Adas Juškevičius.

Nugalėtojams 20 taškų surinko net penkis tritaškius iš šešių pataikęs Derrickas Byarsas. 16 taškų pridėjo latvis Kristapas Porzingis.

Kitose L grupės rungtynėse Ostendės „Telenet“ 79:80 nusileido „Turow“ ekipai, kuri pakilo į pirmąją vietą grupėje.

Ketvirtąsias šios grupės turnyro rungtynes vilniečiai po savaitės svečiuose žais būtent su „PGE Turow“ penketuku, kurį pirmajame rate namuose nugalėjo 98:86.

L grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Zgoželeco „PGE Turow“ (Lenkija) 3 1 352:332
2. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 2 2 349:327
3. Ostendės „Telenet“ (Belgija) 2 2 319:311
4. Sevilijos „Baloncesto“ (Ispanija) 1 3 313:363

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 19 (7 atk. kam.), K.Lavrinovičius 16, M.Gecevičius ir A.Juškevičius po 14, M.Moseris 9, B.Baronas 6, T.Leslie ir A.Kavaliauskas po 2.

„Basket“: D.Byarsas 20 (5/6 trit.), K.Porzingis 16, N.Radičevičius (7 atk. kam.) ir B.Woodside‘as po 12, G.Hernangomezas 11, A.Urtasunas 8, O.Balvinas 4, B.Rodriguezas 3, P.Oriola 2.

Ketvirtasis kėlinys: Sevilijos „Basket“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 88:82 (18:22, 24:22, 16:17, 30:21)

40 min. Vilniečiams nepavyko atsitiesti ir jie patyrė antrąjį pralaimėjimą šiame Europos taurės etape.

37 min. B.Woodside'as pataikė du tritaškius iš eilės ir padidino ispanų pranašumą iki trylikos taškų – 84:71.

36 min. G.Orelikas pataikė du baudos metimus. A.Kavaliauskas po susidūrimo su varžovu sėdo ant suolo. Jį pakeitė K.Lavrinovičius. A.Urtasunas pataikė dvitaškį – 78:71.

35 min. G.Orelikas pataikė labai svarbų tritaškį. D.Byarsas atsakė tuo pačiu ir toliau komplikavo vilniečių padėtį, tačiau M.Gecevičius ir vėl gelbėjo komandą sunkiausiu metu. D.Byarsas pataikė dar vieną tritaškį – 76:69.

33 min. M.Moseris lygino rezultatą, tačiau D.Byarsas pataikė iš toli, o G.Hernangomezas pridėjo dėjimą. K.Porzingis pataikė dar vieną metimą iš po krepšio, o K.Lavrinovičius prasižengė puolime – 70:63.

31 min. G.Hernangomezas kėlinį pradėjo dvitaškiu su pražanga ir išlygino rezultatą. Kitos atakos metu ispanas persvėrė rezultatą – 63:61.

Trečiasis kėlinys: Sevilijos „Basket“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 58:61 (18:22, 24:22, 16:17)

30 min. Per paskutines minutes viešpatavo gynyba ir taškų pelnyti nepavyko.

28 min. K.Lavrinovičius išvedė vilniečius į priekį. M.Gecevičius pataikė tolimą metimą. Tritaškiu atsakė ir N.Radičevičius. K.Lavrinovičius pridėjo dvitaškį – 58:61.

26 min. K.Porzingis vėl išvedė šeimininkus į priekį. Pirmuosius taškus pelnė T.Leslie – 55:54.

24 min. A.Urtasunas ir A.Juškevičius apsikeitė tritaškiais. O.Balvinas išvedė ispanus į priekį. G.Orelikas pataikė dešimtąjį vilniečių tritaškį – 51:52.

22 min. Komandos apsikeitė pražangomis ir baudos metimais. K.Porzingis išlygino rezultatą – 46:46.

Antrasis kėlinys: Sevilijos „Basket“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 42:44 (18:22, 24:22)

20 min. K.Porzingis išlygino rezultatą. D.Byarsas persvėrė, tačiau G.Orelikas dvitaškiu ir baudos metimu sugrąžino pranašumą vilniečiams. M.Gecevičius pridėjo tritaškį.

17 min. K.Porzingis mažino skirtumą, tačiau tolimą metimą pataikė A.Juškevičius. Tuo pačiu atsakė B.Rodriguezas – 36:38.

15 min. N.Radičevičius ir B.Baronas apsikeitė tritaškiais – 30:35.

14 min. D.Byarsas pelnė penkis taškus iš eilės. N.Radičevičius pridėjo dvitaškį – 27:30.

13 min. B.Baronas tritaškiu vilniečių pranašumą padidino iki dešimties taškų – 20:30.

11 min. K.Lavrinovičius kėlinį pradėjo tritaškiu – 18:25.

Pirmasis kėlinys: Sevilijos „Basket“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 18:22

10 min. Pirmuosius taškus pelnė ir M.Gecevičius. D.Byarsas tritaškiu sumažino vilniečių pranašumą iki vieno taško. M.Gecevičius pataikė reikalingą tolimą metimą.

8 min. A.Juškevičius uždirbo du taškus su pražanga, o M.Moseris pasižymėjo po K.Lavrinovičiaus perdavimo – 11:15.

6 min. Ispanai pelnė keturis taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki vieno taško – 9:10.

4 min. Tritaškius pataikė A.Juškevičius ir G.Orelikas. Pastarasis pridėjo dar du taškus, tačiau dvitaškiu atsakė ir N.Radičevičius – 5:10.

3 min. A.Kavaliauskas pelnė pirmuosius taškus. Šeimininkai atsakė tritaškiu – 3:2.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: Adas Juškevičius, Mindaugas Lukauskis, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Antanas Kavaliauskas.