2014 10 30

Europos taurės krepšinio turnyro rungtynėse trečiadienį trys lietuviai įmetė 29 taškus

Trečiadienį vėlai vakare sužaistos likusios aštuonerios antrojo pagal pajėgumą Senajame žemyne Europos taurės krepšinio turnyro pirmosios konferencijos trečiojo turo rungtynės, kuriose trys lietuviai pelnė 29 taškus.
Tadas Klimavičius
Tadas Klimavičius / facebook.com/basketsbonn nuotr.

Antrąją pergalę iškovojo antrąją vietą A grupėje užimanti Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) komanda su Mindaugu Katelynu, savo aikštėje 81:55 (19:10, 26:17, 20:9, 16:19) sutriuškinusi Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) ekipą.

M.Katelyno indėlis į pergalę – 7 taškai, 5 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, klaida ir pražanga. Per 14 su puse minutės (14:37) jis pataikė 1 tritaškį iš 2, 1 dvitaškį iš 3 bei abu baudų metimus.

Pirmąją pergalę turnyre iškovojo tačiau grupės autsaideriu liko Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) klubas su Tadu Klimavičiumi ir Benu Veikalu, namuose 90:88 (26:18, 23:25, 16:22, 25:23) įveikęs Saragosos CAI (Ispanija) krepšininkus.

B.Veikalas į svečių krepšį įmetė 12 taškų, sugriebė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo ir dukart prasižengė. Per 25 minutes (24:52) jis pataikė 2 tritaškius iš 6, abu dvitaškius bei realizavo 2 baudų metimus iš 4.

T.Klimavičiaus sąskaitoje – 10 taškų, 4 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas ir 4 pražangos. Per 19 su puse minutės (19:27) jis prametė tritaškį, pataikė 4 dvitaškį iš 5 ir 2 baudų metimus iš 5.

A grupėje pirmauja visus tris susitikimus laimėjusi Strasbūro SIG (Prancūzija) komanda.

Pirmosios konferencijos A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Strasbūro SIG (Prancūzija) 3 0 240:228

2. Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) 2 1 252:204

3. Saragosos CAI (Ispanija) 1 2 251:254

4. Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) 1 2 219:234

5. Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (Italija) 1 2 205:221

6. Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) 1 2 252:278

Antrąją nesėkmę patyrė ir į ketvirtąją vietą C grupėje smuktelėjo Kęstučio Kemzūros treniruojamas Nimburko ČEZ (Čekija) klubas, svečiuose 73:82 (14:21, 22:18, 17:29, 20:14) nusileidęs Šarlerua „Spirou Belgacom“ (Belgija) penketukui.

Kitų C grupėje trečiadienį sužaistų trečiojo turo susitikimų rezultatai:

Nansi SLUC (Prancūzija) – Oldenburgo „EWE Baskets“ (Vokietija) 72:67

Romos „Acea“ (Italija) – Sevilijos „Baloncesto“ (Ispanija) 84:82

Pirmosios konferencijos C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Vilerbano ASVEL (Prancūzija) – Kantu „FoxTown“ (Italija) 78:70

Pirmosios konferencijos B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Las Palmaso „Herbalife“ (Ispanija) 3 0 255:226

2. Vilerbano ASVEL (Prancūzija) 2 1 225:212

3. Dižono JDA (Prancūzija) 2 1 219:211

4. Ostendės „Telenet“ (Belgija) 1 2 214:222

5. Kvakenbriuko „Artland Dragons“ (Vokietija) 1 2 209:222

6. Kantu „FoxTown“ (Italija) 0 3 228:257

Į kitą varžybų etapą – „Last 32“ turnyrą – pateks keturi geriausi kiekvienos grupės klubai, prie kurių prisijungs dvylika į Europos klubinio turnyro ULEB Eurolygos „Top 16“ etapą nepatekusių komandų. Tada 32 ekipos bus padalintos į aštuonias grupes po keturias.

Dvi stipriausios grupės ekipos iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.

Europos taurės savininkas automatiškai iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.