2015 01 07

Europos taurės „Last 32“ starte „Neptūno“ tritaškiai paskandino „Levallois“ – 82:73

Nuoskaudą dėl pasitraukimo iš Eurolygos Klaipėdos „Neptūnui“ keičia pergalės džiaugsmas. Europos taurės „Last 32“ etapo M grupės pirmosiose rungtynėse LKL vicečempionai namuose be didesnio vargo 82:71 (16:25, 25:11, 28:18, 13:17) įveikė Paryžiaus „Levallois“ klubą. Įdomu, kad klaipėdiečiai rungtynėse metė daugiau tritaškių nei dvitaškių, o pataikė abiejų po lygiai.
Simas Galdikas / A. Venskaus nuotr.

Pirmosios minutės klaipėdiečiams prasidėjo nesėkmingai. Pirmuosius taškus pelnę prancūzai persvarą prieš „Neptūną“ išlaikė visą pirmąjį kėlinuką. Klaipėdiečiai nesusitvarkė su Paryžiaus klubo amerikiečiais Blake'u Schilbu ir Sharrodu Fordu, įmetusiais po 8 taškus. Po sėkmingo varžovų starto „Neptūnas“ prancūzams iš paskos sekė iki pat  pirmojo kėlinuko pabaigos, nusileidę varžovams 9 taškais – 16:25.

Antrojo ketvirčio pradžioje svečiai padidino persvarą iki dviženklės (18:30), tačiau tai klaipėdiečius pagaliau pabudino. Pavyti prancūzus klaipėdiečiams pavyko įpusėjus kėlinukui – trys iš eilės tritaškiai, kuriuose įmetė Deividas Gailius ir Arnas Butkevičius, ištirpdė pranašumą iki taško – 29:30. Po Donato Zavacko tritaškio „Neptūnas“ net išsiveržė į priekį ir Fortūnos iš rankų nepaleido visą antrą kėlinuką. Jam pasibaigus klaipėdiečiai turėjo 5 taškų pranašumą – 41:36. Rezultatyviausias „Neptūno“ žaidėjas įpusėjus rungtynėms buvo 9 taškus surinkęs D.Zavackas.

Trečiajame ketvirtyje „Neptūnas“ jau dominavo rungtynėse, nors pradžioje varžovai ir neleido nutolti (46:43). Vis dėlto, likus žaisti 4 min., Mindaugo Girdžiūno tritaškis pirmą kartą šeimininkams leido pirmauti dviženkliu skirtumu (57:46). Ketvirčio pabaigoje M.Girdžiūnas iš toli įmetė dar kartą, o paskutinėmis sekundėmis tritaškį smeigė ir D.Zavackas – 69:54.

Lemiamas 10 minučių Justas Sinica pradėjo pataikydamas dar vieną tritaškį, o Keitho Bensono du taškai iš po krepšio persvarą padidino iki 20 taškų – 74:54. Iki mačo pabaigos prancūzai dar parodė charakterį ir nesileido triuškinami bei sumažino pranašumą, tačiau „Neptūno“ pergalei grėsmės nesukėlė.

„Neptūno“ krepšininkai pataikė 13 dvitaškių iš 28 (46 proc.) ir 13 tritaškių iš 33 (39 proc.). Kovą dėl kamuolių pavyko laimėti net 41:33, išprovokuoti keturiomis pražangomis daugiau (21:17) ir atlikti daugiau rezultatyvių perdavimų (17:13). Varžovai tik truputį mažiau klydo (11:13).

„Neptūnas“: D.Gailius (2/3 dvit., 3/7 trit., 4 atk. kam.) 15, M.Shakuras (4 atk. kam., 5 rez. perd.) ir D.Zavackas (3/7 trit., 5 atk. kam.) po 12, S.Galdikas (9 atk. kam.), J.Sinica (3/8 trit.) ir M.Girdžiūnas (3/4 trit.) po 9, A.Butkevičius (5 rez. perd.) ir M.Mažeika po 6, V.Vasylius ir K.Bensonas (5 atk. kam.) 2.

„Levallois“: Sh.Fordas (8/12 dvit., 11 atk. kam.) 17, M.Greenas (3/7 dvit., 4/5 baud., 8 rez. perd.) 13, B.Schilbas (5/8 dvit., 0/4 trit.) 12, N.Langas 8.

Mačo statistika.

„Neptūnas“ – „Levallois“ 82:73

Dvitaškiai: 13/28 (46 proc.) – 24/42 (57 proc.)

Tritaškiai: 13/33 (39 proc.) – 5/23 (21 proc.)

Baudų metimai: 17/22 (77 proc.) – 10/15 (66 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 41 – 33

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 13

Perimti kamuoliai: 2 – 4

Blokuoti metimai: 1 – 2

Klaidos: 13 – 11

Kitame M grupės mače susikovė du turkų klubai: Stambulo „Bešiktaš“ nusileido Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) 77:105.

M grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) 1 0 105:77

2. Klaipėdos „Neptūnas“ 1 0 82:73

3. Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) 0 1 73:82

4. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 0 1 77:105