2018 01 25

Fantastiškai sužaidęs Martynas Echodas – Europos taurės savaitės MVP

Europos taurės rekordas ir savaitės MVP žaidėjo titulas. Įspūdinga „Lietuvos ryto“ pergalė prieš Turino komandą leido vilniečiams sužibėti įsimintinais pasiekimais.
Martynas Echodas
Martynas Echodas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Prieš Europos taurės „Top 16“ etapo susitikimą Vilniuje Rimo Kurtinaičio auklėtiniai žinojo, jog nesėkmė prieš „Fiat“ galutinai nubrauktų visas viltis patekti į turnyro atkrintamąsias varžybas.

Rezultatyviomis atakomis ir dominavimu po krepšiais šeimininkai pribloškė varžovus jau pirmoje susitikimo dalyje, o pasibaigus mačui švieslentėje spindėjo triuškinantis rezultatas – 101:68.

Pasiekę didžiausią ekipos pergalę šiame Europos taurės sezone „Lietuvos ryto“ krepšininkai taip pat atkovojo net 58 kamuolius.

Tai – naujas Europos taurės turnyro rekordas, žvelgiant į rungtynes, kuriose nebuvo žaidžiami pratęsimai. Skaičiuojant ir papildomą laiką, šis rezultatas patenka tarp trijų geriausių visų laikų pasiekimų.

Asmeninį prizą nuskynė ir sostinės komandos puolėjas Martynas Echodas.

20-metis žaidėjas tapo neišsprendžiama mįsle „Fiat“ aukštaūgiams ir per 23 aikštėje praleistas minutes surinko 22 taškus (7/8 dvitaškių, 8/11 baudos metimų), atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

Savaitės MVP titulas M.Echodui atiteko nepaisant to, kad puolėjas pagal naudingumą nusileido Kazanės UNICS atstovui Stephanui Lasme (32). Rusijos klubas patyrė pralaimėjimą, rezultatu 75:76 nusileidęs Emilijos Redžo komandai.

Atsitiesę vokiečiai

Kitame F grupės mače Miuncheno „Bayern“ išvykoje 80:78 palaužė Sankt Peterburgo „Zenit“ klubą.

Aleksandro Djordjevičiaus komanda sukūrė nedidelį stebuklą, kai ketvirtajame kėlinyje panaikino šeimininkų turėtą 14 taškų persvarą, o rungtynių didvyriu tapo vokiečių puolėjas Reggie Reddingas.

Amerikietis, likus žaisti 34 sekundes, pataikė lemiamą metimą ir „Zenit“ jau neatsigavo.

„Bayern“ į priekį vedė ir puolėjas Devinas Bookeris, kuris surinko dvigubą dublį (17 tšk., 12 atk. kam.).

Ateinančią savaitę „Lietuvos ryto“ krepšininkai vyks į Sankt Peterburgą, o Miuncheno komanda namuose bandys atsirevanšuoti Turino „Fiat“ ekipai.

F grupė:

1. „Bayern“(3-1)
2. „Zenit“ (2-2)
2. „Fiat“ (2-2)
4. „Lietuvos rytas“ (1-3)

Lankomumas

Vilniaus miesto gimtadienis, pramogos arenoje, jaunųjų krepšininkų pagerbimo ceremonija ir sirgalių ištikimybė padėjo komandai pasiekti puikų rezultatą.

Suskaičiuota, kad „Lietuvos ryto“ ir „Fiat“ komandų dvikovą „Siemens“ arenoje stebėjo 6750 sirgaliai ir šis rezultatas tik per plauką nusileido Berlyne vykusiam susitikimui (6754 gerbėjai).

Tiesa, ne visos Europos taurės ekipos turi tvirtą sirgalių užnugarį.

Zagrebe žaistose rungtynėse tarp „Cedevita“ ir Krasnodaro „Lokomotiv“ klubų apsilankė vos 400 žiūrovų.

Bendras Europos taurės „Top 16“ ketvirtojo turo lankomumo vidurkis – 3852 sirgaliai.

Lyderiai ir autsaideriai

Turnyre jau paaiškėjo pirmosios komandos, kurios prasimušė į atkrintamąsias varžybas arba atsisveikino su visais šansais pratęsti kovą dėl trofėjaus.

Lengviau atsikvėpti galės E grupėje pergales skinanti Stambulo „Darussafaka“ (4–0) bei dvi G grupės atstovės – Krasnodaro „Lokomotiv“ (4–0) bei Podgoricos „Budučnost“ (3–1).

Juodkalniečiai turėjo paplušėti mače Italijoje, kur tik po dviejų pratęsimų 106:105 nugalėjo Trento ekipą.

Pergalę svečiams nulėmė paskutinę sekundę Danilo Nikoličiaus pataikyti baudos metimai.

Tarp nelaimėlių atsidūrė Limožo CSP (0–4, H grupė) bei dvi G grupės komandos – Trento „Dolomiti“ (1–3) bei Zagrebo „Cedevita“ (0–4).

Įspūdingiausi epizodai

Tarp įsimintiniausių savaitės momentų pateko „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Chrisas Krameris, kuris ant kojų pakėlė visus „Siemens“ arenoje susirinkusius žiūrovus.

Į greitą puolimą nuskubėjęs „Fiat“ puolėjas Lamaras Pattersonas tikėjosi lengvų taškų, tačiau šoklusis sostinės legionierius tautietį „apdovanojo“ galingu bloku.

Šis epizodas įsitaisė trečioje dešimtuko vietoje bei nusileido tik „Darussafaka“ ir „Bayern“ krepšininkų atliktiems dėjimams.

Turnyro sistema

„Top 16“ etape buvo suformuotos keturios grupės po keturias komandas.

Į ketvirtfinalį, kuriame bus kovojama iki dviejų pergalių, pateks po dvi ekipas iš kiekvienos grupės.

Pusfinalyje ir finale klubai taip pat rungsis iki dviejų pergalių.