2011 12 12 /21:13

„Lietuvos rytas“ palaužė KRKA ir laimėjo Europos taurės grupę

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai išlieka idealūs Europos taurėje. Lietuvos vicečempionai pirmadienį namuose vargo tris kėlinius, bet įjungę aukštesnę pavarą ketvirtajame 82:72 (15:18, 20:22, 25:19, 22:13) įrodė savo pranašumą prieš Novo Mesto KRKA ekipą.
„Lietuvos rytas“ pirmą kartą suklupo LKL
„Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurėje toliau skina tik pergales. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Penktą pergalę iš tiek pat galimų iškovojęs „Lietuvos rytas“ užsitikrino F grupės nugalėtojų vardą. Paskutinis mačas kitą savaitę, gruodžio 20 d., išvykoje prieš Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) jau nebeturės jokios reikšmės.

Antrą kartą pralaimėjusi Slovėnijos čempionė taip pat jau žino savo galutinę vietą F grupėje – KRKA liks antra.

Vijosi beveik tris kėlinius

Į rungtynes „Siemens“ arenoje, anot oficialaus protokolo, šį kartą susirinko vos 4 tūkst. sirgalių, tačiau jie pratęsė gražią tradiciją – prieš mačą sugiedojo Lietuvos himną.

Bet „Lietuvos ryto“ tai neįkvėpė. Lietuvos vicečempionų gynyboje žiojėjo skylės, o nuo didesnio deficito iš pradžių gelbėjo tik sėkmingas puolimas.

Nuolat priekyje buvusi KRKA tik drąsėjo. Jau antrajame kėlinyje ji pateikė rimtą perspėjimą šeimininkams (23:32), į kurį Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai sureagavo (28:32), bet per trumpai (40:49).

Dar vienas „Lietuvos ryto“ spurtas tapo lemiamu. Kapitonas Steponas Babrauskas pataikė du tritaškius iš eilės, o šeimininkai trečiojo kėlinio pabaigoje prisiminė, ką reiškia pirmauti (60:57).

Užlopę skyles gynyboje „Lietuvos ryto“ krepšininkai tik didino persvarą. Per kelias pirmąsias ketvirtojo kėlinio minutes ji išaugo net iki 14 taškų (75:61), o mačo nugalėtojas tapo aiškus.

Verta pažymėti, jo be lyderio Jerome'o Jordano, kuris nusprendė bandyti laimę NBA lygoje, į Vilnių atvykusi KRKA mačo metu neteko ir dar dviejų krepšininkų. Traumas patyrė Bojanas Krivecas ir Jure Balažičius.

„Lietuvos rytas“: T.Rice'as 16 (7 rez. perd.), R.Seibutis 14, M.Katelynas 10, L.Robertsas 9 (10 atk. kam.), A.Rašičius 9, P.Samardžiskis ir S.Babrauskas – po 8, J.Valančiūnas 6, A.Jomantas 2.

„Krka“: J.Baxteris 14, S.Pavičius 13 (9 atk. kam.), M.Abdulas Hamidas 11, Z.Dragičius 8.