2017 01 18 /22:53

Kito lygio komanda: „Lietkabelis“ neprilygo „Bayern“

Panevėžio „Lietkabelio“ (1-2) krepšininkams išvykoje į Vokietiją nepavyko rimčiau pasipriešinti Europos taurės „Top 16” etapo F grupės lyderei Miuncheno „Bayern“ ekipai. Nuo mačo pradžios į priekį nurūkę vokiečiai lengvai laimėjo susitikimą – 85:69 (27:14, 20:17, 22:21, 16:17).
„Lietkabelis“
„Lietkabelis“ / Karolio Kavolėlio nuotr.

Panevėžiečiai nuo pat mačo pradžios sunkiai rezgė atakas, o „Bayern“ viskas klostėsi lyg per sviestą. Po pradinės atkarpos 6:0, sužaidus septynias minutes vokiečių pranašumas jau buvo dviženklis – 18:7. „Bayern” visų rungtynių metu pavyzdingai gynė baudos aikštelę, todėl „Lietkabelis“ laimės daugiausiai ieškojo iš toli.

Pirmoje mačo dalyje ypač ryški buvo ir „Bayern“ persvara kovoje dėl kamuolių, ypač puolime. Vokiečiai pramesdavo retai, tačiau kas antrą kartą dar ir taisydavo metimą. Be to, treneris Aleksandras Džordževičius ant suolo surasdavo vis naujų ginklų. Štai antrajame ketvirtyje pasirodęs Nihadas Djedovičius per kelias minutes sumetė tris tritaškius.

Trečiajame ketvirtyje „Lietkabeliui“ kiek geriau krito tritaškiai, tačiau dvitaškių fronte situacija buvo apgailėtina (5/15). Bet pastebimas šeimininkų atsipalaidavimas kurį laiką leido kiek pristabdyti „Bayern“, skirtumas svyravo ties 13-15 taškų ribą. Tik trečiajame ketvirtyje į aikštę žengęs Nickas Johnsonas irgi ėmė rinkti tašką po taško ir labai greitai pasivijo N.Djedovičių.

Sužaidus keturias minutes lemiamame ketvirtyje N.Johnsono tritaškis skirtumą padidino iki 20-ies taškų – 78:58.

„Lietkabelis“ mačą baigė pataikęs tik 9 dvitaškius iš 25-ių (36 proc.) ir 12 tritaškių iš 29-ių (41 proc.). „Bayern” taikliau metė tiek dvitaškius (20/46, 44 proc.), tiek tritaškius (11/21, 52 proc.), laimėjo kovą dėl kamuolių 37:27.

„Bayern“: N.Johnsonas 17 (5/8 dvit., 2/3 trit.), N.Djedovičius 14 (3/3 trit.), D.Bookeris 11 (7 atk. kam.), R.Reddingas 9.

„Lietkabelis“: B.Madgenas 17 (3/4 trit.), K.Lavrinovičius 11, L.Williamsas 9, Ž.Skučas 7 (5 atk. kam., 3 rez. perd.).

Kitose vakaro rungtynėse Maskvos srities „Chimki“ (2-1) išvykoje 95:90 palaužė Ulmo „Ratiopharm“ (0-3), tad pasibaigus trečiojo rato kovoms „Lietkabelis“ grupėje yra trečias. Į kitą etapą iškops dvi geriausios komandos.