2015 02 11

„Neptūnas“ po atkaklios kovos nusileido turkams ir atsisveikino su Europos taure – 83:90

Trečiadienio vakarą namų arenoje Klaipėdoje „Neptūnas“ turėjo progą garbingai pasitraukti iš Europos taurės turnyro. Paskutinėse „Last 32“ etapo rungtynėse klaipėdiečiai susitiko su Turkijos Izmiro „Pinar Karsiyaka“ ekipa ir po atkaklios kovos 83:90 (24:22, 16:22, 23:20, 20:26) nusileido svečiams. Klaipėdos ekipa per šešerias etapo rungtynes šventė tik vieną pergalę ir patyrė penkis pralaimėjimus. Izmiro krepšininkai neklupo nė karto.
Devidas Gailius
Devidas Gailius / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Šios rungtynės nei vienai ekipai nieko nebelėmė, tačiau jau nuo pirmojo kėlinio vyko įtempta kova. Po permainingo žaidimo „Neptūnas“ po pirmojo kėlinio turėjo dviejų taškų pranašumą (24:22). Antrajame kėlinyje žaidimas vėl klostėsi lygiai, tačiau ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidę svečiai įgijo keturių taškų pranašumą (40:44). Beje, per pirmąją rungtynių dalį nei viena komanda nemetė nei vieno baudos metimo.

Per pirmąją rungtynių dalį nei viena komanda nemetė nei vieno baudos metimo.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai ir vėl atkakliai kovojo ir sumažino atsilikimą iki vieno taško. Ketvirtajame kėlinyje, likus žaisti tris minutes, dar pirmavo „Neptūnas“, tačiau dėl traumos aikštę palikus J.Sinicai, spurtavo turkai. Varžovai sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė šeštąją pergalę.

Klaipėdos ekipoje rezultatyviausias buvo penkis tritaškius pataikęs ir 23 taškus surinkęs Deividas Gailius. Simas Galdikas pridėjo 13 taškų ir 9 atkovotus kamuolius. Po 11 taškų surinko Donatas Zavackas ir Martynas Mažeika.

Nugalėtojams 19 taškų surinko ir 8 kamuolius atkovojo Juanas Palaciosas. Jonas Diebleris surinko 12 taškų, Kenny Gabrielis – 11-a.

Pirmąją tarpusavio akistatą Turkijoje neptūniečiai pralaimėjo rezultatu 85:99.

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ praėjusį trečiadienį palaidojo paskutinę viltį pasiekti Europos taurės atkrintamąsias varžybas. „Last 32“ etapo M grupės rungtynėse LKL vicečempionai 79:88 (22:21, 24:26, 21:20, 12:21) pralaimėjo Paryžiaus „Levallois“ (2/3) ekipai.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 23, Simas Galdikas 13 (9 atk. kam.), Martynas Mažeika ir Donatas Zavackas po 11, Valdas Vasylius 7, Mustafa Shakuras 6.

„Pinar Karsiyaka“: Juanas Palaciosas 19 (8 atk. kam.), Jonas Diebleris 12, Kenny Gabrielis 11, Cemalis Nalga ir Bobby Dixonas po 10, Erkanas Veyseloglou 8.

M grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) 6 0 538:463
2. Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) 2 3 408:415
3. Stambulo „Besiktas“ (Turkija) 2 3 373:411
4. Klaipėdos „Neptūnas“ 1 5 469:499

Ketvirtas kėlinys: „Neptūnas“ – „Pinar Karsiyaka“ 83:90 (24:22, 16:22, 23:20, 20:26)

40 min. S.Galdikas baudos metimais išlygino rezultatą ir po to gavęs penktą pražangą turėjo sėstis ant suolo. J.Palaciosas baudos metimais priartino turkus prie pergalės, nes D.Gailius nepataikė tritaškio. D.Zavackas nusprendė prasižengti ir J.Diebleris pataikė dar du baudos metimus. K.Gabrielis paskutinėmis sekundėmis pridėjo ir tritaškį.

39 min. M.Mažeika baudos metimu išlygino rezultatą. Po S.Galdiko pražangos du baudos metimus pataikė K.Gabrielis – 81:83.

38 min. J.Diebleris persvėrė rezultatą Turkijos ekipos naudai ir K.Maskvytis prašė minutės pertraukėlės. D.Zavackas ir B.Dixonas taip pat apsikeitė tritaškiais – 80:81.

37 min. D.Gailius didino klaipėdiečių pranašumą. J.Palaciosas atsakė dviem taškais su pražanga – 77:75.

36 min. J.Palaciosas vėl priartino turkus prie Klaipėdos ekipos. M.Shakuras realizavo baudos metimus – 75:72.

35 min. M.Mažeika didino šeimininkų pranašumą – 73:70.

34 min. D.Zavackas baudos metimais persvėrė rezultatą – 71:70.

32 min. J.Sinica nesėkmingai sužaidė ir susiėmė už peties. Jam teko sėsti ant suolo. Turkai pataiko du dvitaškius iš eilės. D.Gailius atsakė tritaškiu – 69:70.

31 min. V.Šarakauskas tritaškiu sugrąžino pranašumą šeimininkams. C.Nalga greitai lygino rezultatą – 66:66.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Pinar Karsiyaka“ 63:64 (24:22, 16:22, 23:20)

30 min. Y.Sonsirma taip pat atsakė tolimu metimu su dviem baudos metimais ir persvėrė rezultatą.

29 min. D.Gailius pataikė svarbų tritaškį – 63:59.

28 min. D.Strawberry ir vėl persvėrė rezultatą. V.Šarakauskas taip pat atakavo sėkmingai – 60:59.

27 min. B.Dixonas pelnė du taškus. D.Gailius atsakė tritaškiu – 58:57.

26 min. D.Zavackas pataikė antrąjį tritaškį. V.Šarakauskas lygino rezultatą – 55:55.

25 min. D.Strawberry ir vėl grąžino pranašumą turkams. S.Galdikas metė pirmuosius baudos metimus šiose rungtynėse. B.Hersekas pataikė tritaškį – 50:55.

24 min. Rungtynės klostėsi taškas į tašką. Po S.Galdiko dvitaškio dar kartą pasižymėjo J.Palaciosas – 49:50.

23 min. D.Gailius ir J.Palaciosas apsikeitė taikliais metimais – 47:48.

22 min. V.Vasylius pataikė tritaškį ir persvėrė rezultatą. J.Diebleris sugrąžino pranašumą svečiams – 45:46.

21 min. M.Shakuras kėlinį pradėjo dvitaškiu – 42:44.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Pinar Karsiyaka“ 40:44 (24:22, 16:22)

20 min. Kėlinį pabaigė K.Gabrielio ir M.Girdžiūno tritaškiai. B.Dixonas pridėjo ir dvitaškį. Per pirmuosius du kėlinius nei viena ekipa nemetė nei vieno baudos metimo.

19 min. K.Gabrielis pataikė tritaškį. D.Zavackas taip pat tiksliai atakavo iš toli – 37:39.

17 min. Antras iš eilės S.Galdiko dvitaškis. M.Mažeika taip pat prisidėjo prie atsilikimo mažinimo – 34:36.

16 min. C.Nalga pelnė dar du taškus ir K.Maskvytis paprašė pasitarimo. Į aikštę sugrįžęs S.Galdikas mažino atsilikimą – 30:36.

15 min. Po minutės pertraukėlės ir vėl sėkmingai atakavo svečiai – 28:34.

14 min. Du C.Nalgos dvitaškiai sugrąžino turkams pranašumą – 28:32.

13 min. Rezultatą vėl lygino D.Gailius – 28:28.

12 min. Po dviejų iš eilės sėkmingų turkų atakų svečiai išsiveržė į priekį – 26:28.

11 min. V.Šarakauskas kėlinį pradėjo dvitaškiu. Y.Sonsirma atsakė tuo pačiu – 26:24.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Pinar Karsiyaka“ 24:22

10 min. Y.Sonsirma išvedė į priekį turkus, bet paskutinėmis kėlinio sekundėmis tritaškį pataikė D.Gailius.

9 min. D.Gailius pataikė pirmąjį Klaipėdos ekipos tritaškį. B.Hersekas mažino šeimininkų pranašumą – 21:20.

8 min. Rezultatą šeimininkų naudai persvėrė V.Vasylius. J.Palaciosas greit atstatė pusiausvyrą – 18:18.

7 min. S.Galdikas, V.Vasylius ir M.Mažeika sėkmingais metimais lygino rezultatą – 16:16.

6 min. B.Dixonas pataikė antrąjį turkų tritaškį. M.Mažeika atsakė dvitaškiu – 10:16.

5 min. J.Palaciosas pataikė antrą dvitaškį iš eilės. S.Galdikas pasižymėjo pirmą kartą šiose rungtynėse. Iškart po to – dar vienas J.Palacioso reidas – 8:13.

4 min. J.Palaciosas ir D.Gailius apsikeitė taikliais metimais – 6:9.

3 min.  M.Mažeika pelnė pirmuosius taškus. D.Strawberry atsakė dvitaškiu – 4:7.

2 min. J.Diebleris pridėjo Turkijos ekipai ir dvitaškį – 2:5.

1 min. M.Shakuras rungtynes pradėjo dviem taškais iš po krepšio. J.Diebleris atsakė taikliu tolimu metimu – 2:3.

Startinis „Neptūno“ penketas: Martynas Mažeika, Deividas Gailius, Simas Galdikas, Mustafa Shakuras, Valdas Vasylius.