2016 10 26

„Lietuvos rytas“ Europos taurėje lieka be pergalių – pražudė galingas blokas

Trečiadienį Vilniaus „Lietuvos rytas“ Europos taurės rungtynėse Ispanijoje 76:80 (22:13, 17:18, 20:25, 21:20) apmaudžiai nusileido Bilbao „Basket“ ekipai. Tomo Pačėso auklėtinius paskutinėmis sekundėmis pražudė blokas pergalingu galėjusiam tapti Drew Gordono metimui.
Davidas Loganas
Davidas Loganas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pirmoji rungtynių pusė sunkiai klostėsi Vilniaus ekipai. Antrojo kėlinio viduryje Bilbao komanda pirmavo net 15 taškų, tačiau „Lietuvos rytas“ sugebėjo atsitiesti.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai dar labiau aptirpdė skirtumą ir prieš lemiamą kėlinį „Lietuvos rytas“ atsiliko vos trimis taškais. Įpusėjus kėliniui A.Jomantas sumažino skirtumą iki taško. Paskutinėmis minutėmis virė itin atkakli kova.

Likus žaisti tris minutes, šeimininkai pirmavo 75:72. A.Gudaitis pelnė svarbius taškus iš po krepšio. Tačiau Corey Fisheris laisvas nepataikė tritaškio ir Vilniaus klubui reikėjo prasižengti. Likus žaisti 36 sekundes, D.Gordonas sugrąžino minimalų skirtumą. Likus žaisti 6 sek., T.Pačėsas nubraižė lemiamą ataką – krepšį turėjo atakuoti D.Gordonas, bet jo metimą blokavo galingo sudėjimo šeimininkų vidurio puolėjas M.Ericas. Vilniečiai dar bandė įrodyti, kad buvo numuštas jau į krepšį besileidęs kamuolys, tačiau veltui. Tas pats M.Ericas rungtynes užbaigė gražiu dėjimu.

„Lietuvos rytą“ šiose rungtynėse į priekį traukė Davidas Loganas, pelnęs 19 taškų. 16 pridėjo Drew Gordonas, 14 – Artūras Gudaitis.

Be pergalių liekantis Vilniaus klubas B grupėje nukrito į penktą vietą.

Pirmose Europos taurės rungtynėse vilniečiai 71:76 nusileido „Chimki“.

„Basket“: A.Mumbru 19, S.Bamforthas 14, A.Hervelle ir M.Ericas po 10.

„Lietuvos rytas“: D.Loganas 19, D.Gordonas 16, A.Gudaitis 14, A.Jomantas ir C.Fisheris po 10.