2013 03 26

Manto Kalniečio ir Simo Jasaičio „Lokomotiv“ – Europos taurės finale

Pirmuoju antrojo pagal pajėgumą Senajame žemyne Europos taurės vyrų krepšinio turnyro finalininku tapo Simo Jasaičio bei Manto Kalniečio Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) klubas.
Mantas Kalnietis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Antradienį Rusijoje vykusias atsakomąsias rungtynes Krasnodaro krepšininkai 63:68 (16:15, 10:13, 11:15, 26:25) pralaimėjo Valensijos „Basket“ (Ispanija) komandai, tačiau pateko į finalą, nes pirmąjį susitikimą svečiuose laimėjo dešimties taškų skirtumu – 97:87 (29:21, 16:22, 31:15, 21:29).

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose antradienį žaidė Nickas Calathesas (19 tšk.), Derrickas Brownas (11 tšk.), M. Kalnietis (10 tšk.).

35 su puse minutės (35:25) aikštelėje praleidęs įžaidėjas iš Lietuvos pataikė 1 tritaškį iš 3, 3 dvitaškius iš 9 bei realizavo 1 baudos metimą iš 3, atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir sykį prasižengė.

S.Jasaitis į svečių krepšį įmetė 6 taškus, atkovojo 5 kamuolius, blokavo varžovo metimą, dukart suklydo ir išnaudojo 5 pražangų limitą. Per 31 minutę lietuvis pataikė 2 dvitaškius iš 4, realizavo 2 baudų metimus iš 4, tačiau prametė visus 3 tritaškius.

Valensijos ekipoje išsiskyrė Stefanas Markovičius, Bojanas Dubljevičius (po 14 tšk.) bei Pau Ribas (12 taškų).

Kitose atsakomosios pusfinalio rungtynėse trečiadienį Dainiaus Šalengos bei Michailo Anisimovo Kijevo „Budivelnik“ (Ukraina) klubas svečiuose bandys atsirevanšuoti Bilbao „Uxue Basket“ (Ispanija) komandai už pralaimėjimą namuose 83:93 (19:20, 25:28, 17:23, 22:22) nusileido.

Europos taurės turnyro nugalėtojas ir kelialapio į ULEB Eurolygą savininkas paaiškės balandžio 13 dieną Šarlerua mieste Belgijoje.