2017 12 05

Mažasis finalas – laimėtas: „Lietuvos rytas“ palaužė „Partizan“

„Mažasis finalas“, – taip Europos taurės rungtynes su Belgrado „Partizan“ pavadino Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis. Sostinės ekipa namuose šį svarbų mūšį laimėjo 93:75 (22:19, 25:17, 22:20, 24:19) ir žengė didelį žingsnį kito etapo link.
Martynas Echodas
Europos taurė: „Lietuvos rytas“ - „Partizan“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Į pergalę vilniečius vedė 22 taškus pelnęs Jimmy Baronas ir 21 pridėjęs Travisas Petersonas.

Mačas prasidėjo apylygiai, tačiau antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“, pasinaudodamas varžovų klaidomis, įgijo dviženklę persvarą.

Ją „Partizan“ apkarpė trečiajame kėlinyje, tačiau ketvirtą asmeninę pražangą užsidirbo Serbijos ekipos lyderis Patrickas Milleris. Svečių puolimas stabtelėjo, o „Lietuvos rytas“ vėl nutolo.

Aikštės šeimininkų susikrauto pranašumo Belgrado komandai panaikinti taip ir nepavyko.

Rimas Kurtinaitis susitikimo pabaigoje į aikštę metė ir jaunąjį Deividą Sirvydį. 17-metis tapo jauniausiu Europos turnyre žaidusiu „Lietuvos ryto“ krepšininku.

Varžovus paskandino klaidos. Jie kamuolį vilniečiams padovanojo net 20 kartų.

„Lietuvos rytas“: J.Baronas 22 (5/9 trit.), T.Petersonas 21, Ch.Krameris 12 (6 rez. perd.), M.Echodas 10 (7 atk. kam.), R.Giedraitis 9, L.Mavrokefalidis 8 (5 atk. kam.).

„Partizan“: P.Milleris 20 (6 rez. perd.), D.Šaličius 15 (4 atk. kam.), N.Tanaskovičius 11.

Rungtynių eiga. Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Belgrado „Partizan“

Ketvirtas kėlinys 93:75 (22:19, 25:17, 22:20, 24:19)

38 min. Rimas Kurtinaitis nuo suolo pakėlė jaunuosius Margirį Normantą ir Deividą Sirvydį. Rungtynės – baigtos – 87:72.

37 min. P.Milleris pataikė akrobatišką metimą su Ch.Kramerio pražanga – 84:70.

35 min. J.Baronas įsmeigė dar vieną tolimą metimą ir „Partizan“ situacija stipriai pablogėjo. Tiesa, varžovai pataikė iš labai toli ir skirtumą vėl sumažino, tačiau tas pats metimą pajautęs J.Baronas dar kartą įsūdė tritaškį – 83:67.

33 min. „Partizan“ ekipa surengė dvi sėkmingas atakas be atsako ir Rimas Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės – 75:64.

31 min. Kėlinį tritaškiu atidarė Travisas Petersonas, dėjimu atsakė N.Tanaskovičius – 72:58.

Trečias kėlinys. 69:56 (22:19, 25:17, 22:20)

30 min. Taškų badą nutraukė Benas Madgenas, jis pataikė tritaškį, du baudų metimus pridėjo L.Mavrokefalidis ir prieš lemiamą ketvirtį „Lietuvos rytas“ vėl įtvirtino dviženklę persvarą – 69:56.

26 min. Rokas Giedraitis nepataikė iš toli, bet perėmė kamuolį ir galingai įdėjo iš viršaus. Dar po du taškus pridėjo T.Petersonas ir R.Giedraitis, o persvara vėl padidėjo – 64:55.

26 min. Ketvirtąją pražangą užsidirbo „Partizan“ lyderis Patrickas Milleris.

25 min. R.Giedraitis pataikė iš toli, bet varžovai toliau rungtyniavo sėkmingiau – 56:52.

24 min. Rimas Kurtinaitis priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Varžovai įsibėgėjo ir nukirpo persvarą iki penkių taškų – 53:48.

22 min. Po pertraukos sugrįžę vilniečiai antrąją rungtynių pusę pradėjo sėkmingomis atakomis, tačiau Doko Šaličius pelnė du taškus su pražanga ir neleido „Lietuvos rytui“ nutolti – 51:41.

Antras kėlinys. 47:36 (22:19, 25:17)

Travisas Petersonas per pirmąją rungtynių pusę surinko net 16 taškų. Didžiausia „Partizan“ bėda buvo 10 klaidų.

20 min. T.Petersonas ir Marko Čakarevičius apsikeitė tolimais metimais – 47:36.

18 min. J.Baronas pataikė tritaškį, M.Echodas realizavo du baudos metimus ir „Lietuvos ryto“ persvara tapo dviženklė – 42:31.

16 min. Dar du T.Petersono taškai, perimtas kamuolys ir greita Chriso Kramerio ataka privertė varžovų trenerį Miroslavą Nikoličių prašyti minutės pertraukėlės – 35:29.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Europos taurė: „Lietuvos rytas“ - „Partizan“

14 min. T.Petersonas pajautė žaidimą ir tritaškiu pelnė jau 9-ąjį savo tašką. Tiesa, tai tik pirmas taiklus „Lietuvos ryto“ tolimas šūvis po aštuonių nesėkmingų bandymų – 29:27.

12 min. Po pertraukėlės „Partizan“ grįžo sėkmingiau nei aikštės šeimininkai ir įgijo pranašumą – 22:25.

Pirmas kėlinys. 22:19

10 min. Travisas Petersonas įdėjo iš viršaus, o Jimmy Baronas pataikė su varžovo pražanga. Tačiau anksčiau baudęs A.Stevanovičius vėl įsmeigė tritaškį – 22:19.

9 min. Po minutės pertraukėlės svečiai atsigavo, surengė keletą sėkmingų atakų, o „Lietuvos ryto“ gretose aikštėje pasirodė po traumos atsigavęs Benas Madgenas – 15:14.

6 min. Andreja Stevanovičius greitos atakos metu nesėkmingai dėjo iš viršaus, vilniečiai atsakė dviem sėkmingomis atakomis – 11:7.

5 min. Mihajlo Andričius pataikė iš toli, du baudos metimus pridėjo Patrickas Milleris ir rezultatas tapo lygus – 7:7.

4 min. Martynas Echodas po Mindaugo Lukauskio perimto kamuolio pelnė du taškus su pražanga – 7:2.

2 min. Dainiaus Adomaičio stebimi „Lietuvos ryto“ krepšininkai jau pirmos atakos metu atsidarė taškų sąskaitą. Tiesa, rezultatyvia ataka atsakė ir svečiai – 2:2.