2015 01 21 /21:49

Neįtikėtinas Martynas Gecevičius atvedė į lengvą pergalę: „Lietuvos rytas“ – „Basket“ 100:78

Neįtikėtinu taiklumu krepšį atakavę Vilniaus „Lietuvos ryto“ (2/1) krepšininkai iškovojo antrąją pergalę Europos taurės „Last 32” etapo L grupės rungtynėse. Vilniečiai namuose 100:78 (21:19, 32:21, 30:19, 17:19) sutriuškino be pergalių likusią grupės autsaiderę iš Ispanijos, Sevilijos „Basket“ (0/3) komandą. Tai rezultatyviausios šio sezono „Lietuvos ryto“ rungtynės – iki tol tris kartus buvo pasiekta 98 taškų riba.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Lygi kova aikštėje vyko tik pirmojo ketvirčio metu, kai svečiai iš Ispanijos dar bent kiek prilygo vilniečiams puolime. Antrajame ketvirtyje gynybą aptvarkę ir vieną po kito taiklius metimus į krepšį siuntę vilniečiai gana greitai įgijo dviženklį pranašumą – 43:33. Taiklūs tritaškiai netrukus leido padidinti pranašumą iki 14 taškų (51:37), o po dviejų kėlinių švieslentė rodė 11 taškų persvarą – 51:40.

Po pertraukos „Lietuvos ryto” snaiperiai visai nutrūko nuo grandinės ir po šeštojo M.Gecevičiaus tolimo metimo skirtumas pasiekė 20 taškų ribą – 73:52. 32 taškus antrajame ketvirtyje įmetę „Lietuvos ryto“ žaidėjai trečiajame pridėjo dar 30 ir prieš lemiamą kėlinuką jau turėjo pergalę kišenėje – 83:59.

Per paskutines dešimt minučių Virginijus Šeškus leido daugiau rungtyniauti rečiau aikštėje būnantiems B.Baronui, M.Mooseriui, A.Valeikai bei sportinę formą bandančiam atgauti S.Jasaičiui. Tai lėmė kiek sunkesnį žaidimą puolime ir svečių priartėjimą (92:75), tačiau į aikštę grįžę K.Lavinovičius ir M.Gecevičius iškart vienas po kito smeigė du tritaškius, o M.Lukauskis įmetė šimtąjį tašką – 100:75.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius (7/9 trit., 7 atk. kam., 9 rez. perd., 38 naud.) 26, K.Lavrinovičius (3/4 dvit., 4/6 trit.) 21, G.Orelikas (4/4 dvit., 2/4 trit., 4 rez. perd.) 15, M.Mooseris (3/3 dvit., 6 atk. kam.) 12, S.Jasaitis 8, A.Kavaliauskas 6, A.Juškevičius ir Ž.Janavičius po 4, M.Lukauskis ir B.Baronas po 2.

„Basket“: K.Porzingis 18, D.Byarsas 10, A.Urtasunas, B.Woodside'as ir X.Thamesas po 9.

Kitose L grupės rungtynėse Zgorželeco „Turow“ (2/1) namuose 99:71 sutriuškino Ostendės „Telenet“ (2/1).

L grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 2 1 267:239
2. Zgorželeco „PGE Turow“ (Lenkija) 2 1 272:253
3. Ostendės „Telenet“ (Belgija) 2 1 240:231
4. Sevilijos „Basket“ (Ispanija) 0 3 225:281

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – Sevilijos „Basket“ 100:78 (21:19, 32:21, 30:19, 17:19)

9 min. Į aikštę grįžę K.Lavinovičius ir M.Gecevičius iškart vienas po kito smeigė du tritaškius, o M.Lukauskis įmetė šimtąjį tašką – 100:75.

7 min. Taškus rinkti sekėsi sunkokai, o Sevilijos krepšininkai pajuto, kad gali patirti pralaimėjimą ir mažesniu skirtumu – 75:92.

4 min. V.Šeškus leido žaisti mažiau rungtyniaujantiems B.Baronui, M.Mooseriui, A.Valeikai bei sportinę formą bandančiam atgauti S.Jasaičiui. Tai leido svečiams truputį priartėti – 86:64.

2 min. Ir vėl per beveik dvi minutes nepelnyta nė taško – M.Mooseris tylą nutraukė pataikydamas pirmąjį savo tritaškį – 86:59.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – Sevilijos „Basket“ 83:59 (21:19, 32:21, 30:19)

10 min. N.Radiševičius baigiantis ketvirčiui prasiveržimais įmetė šešis iš eilės taškus, tačiau „Lietuvos rytas“ vis rasdavo atsakymų ir persvara nemažėjo – 80:58. Prabilo ir M.Mooseris, kuris per paskutinę minutę pataikė 5 taškus – 83:59.

7 min. Svečiai įmetė kelis taškus baudų metimais, o M.Gecevičius ir toliau šaudė neįtikėtinai – pataikė šeštąjį tritaškį iš ašuonių – 73:52.

5 min. Trečias iš eilės K.Porzingio tritaškis išsisuko iš lanko, o M.Gecevičius įmetė jau penktąjį savo tolimą metimą – 68:46.

4 min. Latvis netrukus smeigė antrą tolimą metimą, tačiau G.Orelikas ir K.Lavrinovičius neliko skolingi – 65:46.

3 min. K.Porzingis ir M.Gecevičius apsikeitė taikliais tritaškiais – 59:43.

2 min. Trečiajame ketvirtyje sunkiai rinko taškus abi komandos – per dvi minutes tik G.Orelikas sugebėjo pataikyti „iš žaidimo“ ir pridėjo vieną taiklią baudą – 56:40.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – Sevilijos „Basket“ 53:40 (21:19, 32:21)

Per pirmąją mačo dalį „Lietuvos rytas“ pavyzdingai metė dvitaškius (15/21, 71 proc.) ir tritaškius (7/14, 50 proc.), laimėjo kovą dėl kamuolių (17:12) ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (12:7).

M.Gecevičius įmetė 13 taškų (3/5 trit.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

10 min. Prieš pertrauką B.Woodside'as pataikė tritaškį ir apmažino svečių atsilikimą – 40:51. Ž.Janavičius su sirena pataikė sunkų dvitaškį.

9 min. Komandos apsikeitė dvitaškiais, tačiau G.Orelikas ir M.Gecevičius netrukus pataikė dar po tritaškį ir vilniečiai nutolo – 51:37.

7 min. Buvęs Ispanijos krepšinio rinktinės narys B.Rodriguezas buvo nubaustas technine pražanga ir tai baigėsi trimis „Lietuvos ryto“ taškais – 43:33.

6 min. Akimirką laisvės gavęs S.Jasaitis iškart smeigė ir antrąjį tritaškį, o netrukus po atkovoto kamuolio puolime pataikė iš po krepšio – 37:33. M.Gecevičius kitoje atakoje tritaškiu padidino pranašumą – 40:33.

4 min. K.Porzingis „Lietuvos rytui“ buvo tikra mįslė – po dvitaškio su pražanga latvis per 13 minučių buvo surinkęs 11 taškų.

3 min. Tylą prasiveržimu nutraukė M.Mooseris, o S.Jasaitis netrukus smeigė staigų tritaškį. X.Thamesas atsakė tuo pačiu, bet K.Lavrinovičius įmetė iš po krepšio – 28:26. Su 7 taškais brolis buvo rezultatyviausias.

2 min. Antrasis ketvirtis vilniečiams prasidėjo blogai – puolimas užstrigo, o Latvijos krepšinio talentas K.Porzingis įmetė 4 taškus iš eilės, antruoju atveju grūsdamas kamuolį iš viršaus „alley-op“ stiliumi – 21:23.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.Simas Jasaitis

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – Sevilijos „Basket“ 21:19

10 min. Prasidedant lemiamai pirmojo ketvirčio minutei B.Rodriguezas pataikė pirmąjį Sevilijos ekipos tritaškį, o netrukus svečiai jau buvo priekyje – 19:18. Vis dėlto, tritaškį pataikė K.Lavrinovičius ir po 10 minučių „Lietuvos rytas“ pirmavo 21:19.

8 min. K.Lavrinovičius pagaliau pralaužė ledus iš vidutinio nuotolio, o M.Gecevičius įsirašė trečiąjį rezultatyvų perdavimą, svečiai atsakė dvitaškiu – 18:14.

7 min. Pirmieji du K.Lavrinovičiaus metimai buvo netaiklūs, o M.Gecevičius pataikė tik vieną iš dviejų baudų – 16:12.

5 min. „Lietuvos rytas“ rado vaistų nuo ispanų puolimo, o ir puolime sekėsi neblogai. Dviejų minučių atkarpa laimėta 8:0.

4 min. Svečiai ir toliau lengvai rinko taškus, tačiau atsakymų turėjo ir vilniečiai, o juos į priekį vedė dukart rezultatyvius perdavimus atlikęs ir kartą pats iš po krepšio įmetęs M.Gecevičius – 11:10.

2 min. Visos trys pirmosios svečių atakos baigėsi gana lengvais dvitaškiais, į kuriuos vieninteliu tolimu metimu atsakė M.Gecevičius – 3:6.

Lietuvos klubo varžovai „Last 32“ etapą pradėjo tragiškai – 31 taško skirtumu namuose nusileido Ostendės „Telenet“ ekipai. Antrajame rate Lenkijoje 84:87 teko pripažinti Zgorželeco „Turow“ pranašumą.

Kaip ir reguliariajame sezone, taip ir „Last 32“ etape, „Lietuvos rytas“ sugebėjo pateikti nemalonią staigmeną, praėjusią savaitę išvykoje 69:75 nusileidęs „Telenet“. Daugiau tritaškių nei dvitaškių išmetę vilniečiai žaidė be minties puolime ir mačo pabaigoje turėjo palikti aikštę nuleistomis galvomis.

Šiuo metu „Lietuvos rytas“ L grupėje yra antras, tačiau pirmajame ture įveiktas „Turow“ klubas taip turi taip pat vieną pergalę. „Telenet“ su dviem laimėjimais pirmauja, o Sevilijos klubui pralaimėjimas Vilniuje beveik užkirstų galimybe pasiekti kitą etapą.

„Sevilla“ klubas vieno aiškaus lyderio neturi – rezultatyviausiai žaidžia po 10,3 taško Europos taurėje renkantis latvis Kristapas Porzingis (58 proc. dvit., 44 proc. trit., 4,3 atk. kam.). Vos viena dešimtąja taško mažiau įmeta ispanas Piere'as Oriola, atkovojantis po 4,6 kamuolio. Benas Woodside'as prisideda po 9,8 taško, o Alexas Urtasunas įmeta po 9,6.

Europos taurės turnyre „Lietuvos ryte“ pirmaisiais smuikais griežia Gediminas Orelikas (14,2 tšk., 4,3 atk. kam., 2 rez. perd.), Antanas Kavaliauskas (12,6 tšk., 4,7 atk. kam., ,2 rez. perd.), Martynas Gecevičius (11,3 tšk., 3,3 atk. kam., 4,3 rez. perd.) ir Adas Juškevičius (11 tšk., 5,1 rez. perd.). Tik dvi rungtynes žaidęs Kšištofas Lavrinovičius turi 17,5 taško ir 4,5 atk. kam. vidurkį.

Komandinė statistika: „Lietuvos rytas“ – „Sevilla“

Taškai: 83,9 – 76,9
Dvit.: 59,1% – 53,4%
Trit.: 37,9% – 34,9%
Baud.: 76,8% – 76,1%
Atk. kam.: 31,3 (23,2/8,2) – 33,9 (25,4/8,5)
Rez. perd.: 20,5 – 16
Per. kam.: 8,7 – 7,9