2014 01 08 /21:06

Pabudo per vėlai: visas rungtynes varžovams dominuoti leidęs „Lietuvos rytas“ pralaimėjo lemiamomis sekundėmis – 101:103

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai trečiadienio vakarą „Siemens“ arenoje pradėjo kovas ULEB Europos taurėje. LKL vicečempionai leido varžovams iš Turkijos, Stambulo „Besiktas“ ekipai dominuoti visą mačą, tačiau „pabudo“ likus žaisti tris minutes. Nors vilniečiai kovojo iki pat mačo pabaigos, tačiau geležinė valia šįkart vaisių nedavė – pralaimėjimas 101:103 (18:31, 28:22, 21:28, 34:22).
Omaras Cookas
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Daugiau nei tris su puse kėlinio „Besiktas“ krepšininkai „Siemens“ arenoje jautėsi lyg šeimininkai. Turkijos klubo žaidėjai pasismagindami raižė kiaurą lietuvių gynybą ir lengvai rinko taškus. Europos taurės H grupės varžybose vidutiniškai tik po 71,7 taško rinkdavę „Besiktas“ krepšininkai Vilniuje jau po 37 minučių turėjo visą 100.

Būtent šimtasis varžovų taškas pagaliau „pabudino“ Vilniaus krepšininkus, o ypač visas rungtynes savęs neradusį Renaldą Seibutį. Komandos lyderis vieną po kito periminėjo kamuolius, provokavo varžovų pražangas ir rinko tašką po taško baudų metimais. Užsivedę vilniečiai netrukus pajuto, kad dar gali pakovoti dėl pergalės ir beveik pavijo varžovus.

Likus žaisti 8,7 sekundes rezultatas buvo 101:103, o „Besiktas“ žaidėjas prametė abi baudas. Vilniečiai nuskuodė į puolimą, tačiau kamuolys išsprūdo iš rankų ir nuriedėjo užribin. Nors teisėjai jį atidavė šeimininkams, tačiau buvo likusios vos 1,3 sek. ir nebebuvo minutės pertraukėlių. Tad paskutinis Z.Dowdello metimas buvo ir tinkamai neparengtas, ir netaiklus.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius (4/5 dvit., 4/9 trit., 4/5 baud., 3 atk. kam., 3 rez. perd.) 24, Z.Dowdellas (6/8 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud.) 20, R.Seibutis (11/11 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir J.Palaciosas (6/8 dvi., 5/5 baud., 8 atk. kam.) po 17, D.Songaila (6/8 dvit., 0 atk. kam.) 14, S.Jelovacas 5, T.Lydeka ir O.Cookas (10 rez. perd.) po 2.

„Besiktas“: C.Loftonas (4/6 dvit., 5/10 trit.) 23, B.Buckmanas (4/5 dvit., 2/7 trit., 6/7 baud.) 20, S.Gainesas (6/7 dvit., 2/2 trit., 7 rez. perd.) 18, M.Guleras (2/2 dvit., 2/2 trit.) 11, C.Iversonas (6 atk. kam.) 10.

Kitas rungtynes „Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurės varžybose žais išvykoje sausio 15 dieną – Zagrebe susitiks su „Cedevita“.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Besiktas“ 101:103 (18:31, 28:22, 21:28, 34:22)

10 min. Likus žaisti minutę (95:101) svečių žaidėjas prametė abi baudas ir iškart pražanga sustabdė kamuolį sugriebusį R.Seibutį. Komandos lyderio ranka nedrebėjo – 97:101.

Vilniečiai apsigynė ir J.Palaciosas pataikė dvitaškį (99:101), tačiau „sudegė“ maždaug 20 sekundžių. Komandos apsikeitė taikliais baudų metimais (101:103) ir „Besiktas“ turėjo 8 sekundes. Pražanga sustabdyti varžovai prametė abi baudas, o vilniečiams kamuolį išmušė. Likus 1,3 sekundės Z.Dowdellas prametė lemiamą dvitaškį.

9 min. Komandą spurtui užvedęs R.Seibutis per minutę pririnko daugiau taškų nei buvo įmetęs per visą mačą (93:100), tačiau labai svarbiu momentu suklydo.

8 min. Likus žaisti 2 su puse minutės „Lietuvos rytas“ surengė tris iš eilės „sausas“ atakas ir viltis atgimė. Skirtumas dar kartą sumažėjo iki vienženklio (91:100), o laiko dar buvo užtektinai.

7 min. Šimtąjį tašką „Besiktas“ pelnė iki mačo pabaigos dar likus beveik keturioms minutėms – 100:82.

5 min. Kėliniui įsibėgėjus vaizdas aikštėje nesikeitė, o žaidimas kiek sulėtėjo. Vilniečiai bandė žaisti kuo greičiau, tačiau kelias minutes komandos taškus rinko sunkiai – 78:94.

2 min. „Besiktas“ paskutinį ketvirtį pradėjo nenusiteikusi paleisti pergalės iš rankų – du iš eilės tritaškiai. Nors vilniečiai taip pat pataikė, tačiau svečių pranašumas nemažėjo – 75:89.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Besiktas“ 67:81 (18:31, 28:24, 21:28)

10 min.  Keliose atakose iš eilės „Besiktas“ aukštaūgius vis pramiegodavo vilniečių gynėjai, o svečiai tuo lengvai naudojosi, pjaustydami gynybą. Kėliniui baigiantis „Besiktas“ smeigė eilinį tritaškį ir tvirtai pirmavo – 81:67.

6 min. Varžovams susigrąžinus pranašumą, vilniečiams ir vėl ėmė nekristi. Be to, svečių gynėjai vis išmaudydavo vilniečių žaidėjus ir lengvai rinko taškus. Dešimtasis varžovų tritaškis atstatė dviženklį pranašumą – 71:59

4 min. Sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes M.Gecevičius tritaškiu metimu išlygino rezultatą – 55:55. Vis dėlto, netrukus S.Gainesas atsakė taip pat tolimu metimu, o netrukus dar vieną tolimą bombą smeigė C.Loftonas – 55:61. Tai buvo aštuntasis svečių tritaškis iš 18-os.

2 min. Po pertraukos komandos ir vėl žaidė rezultatyviai. „Lietuvos rytas“ sumažino varžovų persvarą iki 5-ių taškų – 50:55.

Juanas Palacios
Juanas Palaciosas

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Besiktas“ 46:53 (18:31, 28:24)

10 min. „Besiktas“ buvo beveik atstačiusi saugią persvarą (51:42), tačiau M.Gecevičius įsmeigė tritaškį su pražanga ir pridėjo baudos metimą – 46:51. Tačiau „Lietuvos rytui“ nepavyko apsiginti nuo paskutinės svečių atakos – 46:53.

8 min. Dvi iš eilės atakas „Lietuvos ryto“ krepšininkai užbaigė dvitaškiais su pražangomis. Pirma J.Palaciosas, o tada iš jo pavyzdį paėmė D.Songaila, tačiau pastarasis neįmetė baudos metimo – 40:46.

6 min. Po poros taiklių M.Gecevičiaus tritaškių skirtumas buvo sumažėjęs iki mažiausio ketvirtyje – 6 taškų (35:41). Vis dėlto, svečiai nesnaudė ir netrukus įsmeigė penktą tolimą metimą šiose rungtynėse – 35:44.

4 min. Vilniečiai jau buvo priartėję iki 7-ių taškų (28:35), tačiau praleido 4 iš eilės varžovų taškus ir „Besiktas“ atstatė dviženklę persvarą – 28:39.

2 min. J.Palaciosas ketvirtį pradėjo galingu dėjimu, bandydamas pažadinti komandos draugus ir susiimti. Z.Dowdellas netrukus pridėjo sudėtingą dvitaškį – 22:31.

Darius Songaila

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Besiktas“ 18:31

10 min. Net ir minutės pertraukėlė nepadėjo vilniečiams sustyguoti savo žaidimo. Nors pirmą šeimininkų tritaškį pagaliau pataikė M.Gecevičius, tačiau svečiai taškus rinko žymiai lengviau. „Besiktas“ per ketvirtį surinko net 31 tašką, o paskutinę sekundę vos neįsodino tritaškio nuo aikštės vidurio – 18:31.

8 min. „Lietuvos ryto“ gynyba ir toliau buvo kiaura ir rėtis. „Besiktas“ darė, ką norėjo, žaidėjai metė laisvi, o jei nepataikydavo, vilniečiai jiems suteikdavo antrų šansų. Kovą dėl kamuolių per pirmas 8 min. mūsiškiai pralaimėjo 3:8.

6 min. „Lietuvos ryto“ krepšininkai kiek priartėjo (8:12), o po to sugebėjo priversti turkus išnaudoti visas 24 atakos sekundes. D.Songaila netrukus pelnė ketvirtą savo tašką – 10:12.

4 min. Per pirmas dvi minutes vilniečiai suklydo net tris kartus, o jų gynyba buvo skylėta – 4:9.

2 min. „Lietuvos ryto“ krepšininkai rungtynes pradėjo keliomis iš eilės nevaisingomis atakomis – dukart suklydo, kartą prametė. Po to, šeimininkų taškų sąskaitą atidarė J.Palaciosas – 2:5.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: S,Babrauskas, O.Cookas, J.Palaciosas, R.Seibutis, D.Songaila.

------------------------------------------------------------------

„Lietuvos ryto“ krepšininkai pastarąjį kartą nesėkmę patyrė gruodžio 22 dieną, kai Eurolygoje namuose juos įveikė „Crvena Zvezda“. Po to vilniečiai iškovojo penkias pergales iš eilės – įveikė „Žalgirį“, „Lietkabelį“, „Nevėžį“, „Neptūną“ ir „Nižnij Novgorod“.

„Besiktas“ į Vilnių atvažiuoja po dviejų iš eilės pralaimėjimų Turkijoje dviem ir keturiais taškais.

Varžovų kelias šį sezoną. Stambulo klubui tai jau antrasis apsilankymas Lietuvoje šiemet. Europos taurės H grupėje pirmą vietą (7 perg./3 pral.) užėmusi „Besiktas“ sezono pradžioje, spalio 23 d., Klaipėdoje 72:70 įveikė „Neptūną“.

Tada pergalę svečiams paskutinėmis mačo sekundėmis pataikydamas tritaškį išplėšė amerikietis Crisas Loftonas. Po pergalės prieš uostamiesčio ekipą turkai laimėjo keturis sykius iš eilės, tačiau tada į Stambulą atvažiavo „Neptūnas“ ir pasiekė revanšą – 83:74.

„Besiktas“ H grupėje kitus du pralaimėjimus patyrė prieš Atėnų „Panionios“ (išvykoje 67:77) ir prieš „Lietuvos rytui“ gerai pažįstamą Sankt Peterburgo „Spartak“ (namie 58:62).

Vietinėse pirmenybėse „Besiktas“ kol kas stringa – su 6 pergalėmis per 14 mačų užima 9 vietą iš 16 komandų.

Komandos lyderiai. Europos taurės grupės varžybose komandoje pirmaisiais smuikais griežė amerikiečiai – 188 cm ūgio įžaidėjas Chrisas Loftonas (15,9 taško, 48 proc. dvit., 39 proc. trit., 2,6 rez. perd., 2,6 klaid.), 181 cm ūgio gynėjas Sundiata Gainesas (14 tšk., 52 proc. dvit., 3,3 atk. kam., 3,3 rez. perd.), 203 cm ūgio puolėjas Bradley Buckmanas (11,3 tšk., 52 proc. dvit., 7 atk. kam.), 213 cm ūgio „centras“ Coltonas Iversonas (9,8 tšk., 60 proc. dvit., 7 atk. kam.) ir 189 cm ūgio gynėjas Doronas Perkinsas (9,8 tšk., 4,6 atk. kam., 4,2 rez. perd.).

Komanda turnyrui yra užregistravusi ir nemažai vietinių žaidėjų, tačiau jie itin daug laiko aikštėje negauna. Geriausiai iš turkų rungtyniauja Muratcanas Guleras, renkantis po 6,5 taško ir 4,4 atk. kam.

Statistika. Europos taurėje „Besiktas“ reguliariajame sezone užėmė tik 41-ąją vietą pagal rezultatyvumą (vid. 71,7 tšk.), tačiau demonstravo ketvirtą gynybą (varžovai į jų krepšį metė vid. po 69 tšk.).

Visose kitose statistikos kategorijose turkai demonstravo vidutiniškus rodiklius ir iš kitų komandų neišsiskyrė.