2021 12 14

Už šiaudo kabinęsis „Lietkabelis“ iš Andoros grįš tuščiomis

Praėjusią savaitę įspūdingai Badalonos „Joventut“ klubą sudorojęs Panevėžio „Lietkabelis“ (3-4) antros Ispanijos ACB lygos komandos palaužti nesugebėjo. Nenado Čanako auklėtiniai svečiuose 76:81 (19:25, 21:28, 17:19, 19:9) nusileido Andoros „MoraBanc“ (5-2) klubui.
Klaipėdos „Neptūnas“ – Panevėžio „Lietkabelis“
Panevėžio „Lietkabelis“ / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Ketvirtą kartą Europos taurėje šį sezoną pralaimėjęs „Lietkabelis“ ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo atsilikęs 17 taškų skirtumu (57:74), bet kilo į lemiamą šturmą, kurį grindė geležine gynyba.

„MoraBanc“ net septynias minutes nepelnė taškų, o panevėžiečiai pamažu tirpdė varžovų persvarą ir laimėjo atkarpą 11:0.

Dar vieną spurtą „Lietkabelis“ surengė jau prasidėjus paskutinei minutei, kai po kelių perimtų kamuolių ir greitų Panagiočio Kalaitzakio taškų skirtumas tarp komandų sumenko iki vieno metimo – 74:77.

Visgi lemiamu metu Andoros krepšininkų rankos nedrebėjo – jie sumetė keturis baudų metimus ir išsaugojo trapią pergalę.

Nepadėjo „Lietkabeliui“ viena po kitos pramestos baudos. Vien ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ prametė penkis baudų metimus, o visų rungtynių metu į krepšį skriejo tik 15 iš 25 panevėžiečių bandymų.

Neišgelbėjo „Lietkabelio“ ir dar vienas puikus Gedimino Oreliko pasirodymas.

15,7 taško iki šių rungtynių Europos taurėje rinkęs puolėjas šįkart pasižymėjo 23 taškais (3/6 dvit., 5/7 trit., 2/2 baud.), 7 atkovotais kamuoliais ir 29 naudingumo balais.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gediminas Orelikas

Panevėžiečiai po šios nesėkmės smuktelėjo į šeštą A grupės vietą. Kitą savaitę jų lauks išvyka į Ankarą ir grumtynės su „Turk Telekom“ krepšininkais.

„MoraBanc“: Drew Crawfordas 14, Clevinas Hannah 12 (7/7 baud.), Codi Milleris-McIntyre'as 11 (6 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 23 (5/7 trit., 7 atk. kam., 29 naud. bal.), Panagiotis Kalaitzakis 13, Džordže Gagičius 11 (7 atk. kam.), Nikola Radičevičius 8, Gabrielius Maldūnas 7, Vytenis Lipkevičius 6, Kristupas Žemaitis ir Dovydas Giedraitis (5 kld.) po 3, Kasparas Beržinis 2.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „MoraBanc“ – „Lietkabelis“ 81:76 (25:19, 28:21, 19:17, 9:19)

Rungtynių pabaiga. C.Hannah sumetė abi baudas ir „Lietkabeliui“ teko pripažinti pralaimėjimą.

Likus 5,2 sek. G.Orelikas sumetė baudas, dabar išbandymas C.Hannah nervams (79:76).

Likus 5,9 sek. G.Orelikas meta baudų metimus, bet atsilikimas – 5 taškai (79:74).

Likus 14,7 sek. Perimtas kamuolys, du taškai ir komandas skiria vos vienas metimas! 77:74.

Likus 26 sek. „Lietkabelis“ dar bando išplėšti pergalę (77:72).

40 min. „Lietkabelio“ gynyba ir toliau geležinė, deja, užpulti niekaip nepavyksta (77:68).

39 min. „MoraBanc“ baudų metimais artėja link pergalės (77:68).

37 min. Ilga priverstinė pauzė Andoros arenoje.

37 min. Fantastiškai žaidžiantis G.Orelikas augina intrigą rungtynėse (74:68).

36 min. G.Oreliko tritaškis! 74:65.

35 min. Klaidos ir netaiklūs baudų metimai neleidžia „Lietkabeliui“ artėti prie varžovų (74:62).

33 min. Nesportinė „MoraBanc“ pražanga virto niekuo – pramestos dvi baudos ir padaryta klaida.

33 min. Dž.Gagičius bando prikelti „Lietkabelį“ paskutiniam spurtui (74:61).

31 min. Grubi „Lietkabelio“ klaida ir rekordinė „MoraBanc“ persvara (74:57).

III kėlinys. „MoraBanc“ – „Lietkabelis“ 72:57 (25:19, 28:21, 19:17)

30 min. Ketvirtajame kėlinyje panevėžiečiams reikės stebuklo.

29 min. Vėl kiek geresnė „Lietkabelio“ atkarpa, bet C.Morganas pataikė dar vieną tritaškį (72:57).

28 min. Teisėjai nubraukė tašką dėl V.Lipkevičiaus užmintos linijos, o Conoras Morganas šveičia tritaškį (69:53).

27 min. V.Lipkevičiaus tritaškis ir panevėžiečiai vėl bando lipti iš duobės (65:54).

25 min. „MoraBanc“ turi didžiausią persvarą šiose rungtynėse (65:49).

25 min. Gera Andoros klubo atkarpa (62:49).

23 min. G.Oreliko ketvirtas tritaškis ir skirtumas po kurio laiko vėl vienženklis (57:49).

22 min. Keturi iš eilės P.Kalaitzakio taškai (55:44).

II kėlinys. „MoraBanc“ – „Lietkabelis“ 53:40 (25:19, 28:21)

20 min. „Lietkabelio“ antroje rungtynių pusėje laukia sudėtinga užduotis.

19 min. Andoroje lyja tritaškiais – „MoraBanc“ pataikė keturis iš eilės (51:36).

18 min. Skirtumas pirmą kartą dviženklis (45:33).

17 min. Į Dovydo Giedraičio tritaškį – toks pat Clevino Hannah atsakas (42:33).

15 min. Rekordinė Andoros klubo persvara (37:28).

14 min. N.Radičevičiaus retas tritaškis kiek taiso situaciją (33:28).

13 min. Jau trečias Amine'o Noua tritaškis... 31:23.

12 min. Puiki Gabrieliaus Maldūno pradžia antrame ketvirtyje – po jo perimto kamuolio ir dėjimo komandas skiria vos 2 taškai (25:23).

I kėlinys. „MoraBanc“ – „Lietkabelis“ 25:19

10 min. Po pirmojo kėlinio – 6 taškų deficitas.

9 min. P.Kalaitzakis baudų metimais nutraukė slogią panevėžiečių atkarpą (23:17).

9 min. Šeimininkų spurtas prasitęsė jau iki 12:0... „Lietkabelis“ grimzta (23:15).

8 min. Septyni iš eilės „MoraBanc“ taškai (18:15).

6 min. Antras G.Oreliko tritaškis! „Lietkabelis“ ir vėl priekyje (11:15).

5 min. Andoros ekipa jau priekyje (11:10).

3 min. G.Oreliko taiklus tritaškis (3:8).

2 min. Pirmuosius keturis rungtynių taškus pelno svečiai iš Panevėžio (0:4).

„Lietkabelio“ starto penketas: Nikola Radičevičius, Panagiotis Kalaitzakis, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas, Džordže Gagičius.