2015 01 07

Pirmame Europos taurės „Last 32“ mače „Lietuvos rytas“ nepaliko šansų „Turow“ 98:86

Be jokių šansų laimėti svečiams – taip trečiadienį baigėsi pirmasis Europos taurės turnyro „Last 32“ etapo L grupės mačas, kuriame Vilniaus „Lietuvos rytas“ namie santykius aiškinosi su Zgoželeco „Turow“ ekipa. Iš Eurolygos po pirmojo varžybų etapo išprašytas lenkų klubas neprilygo galingai Europos taurės turnyre kovojančiam Vilniaus klubui – nė karto pirmauti svečiams neleidęs „Lietuvos rytas“ šventė įtikinamą pergalę 98:86 (27:16, 25:21, 24:22, 22:27).
Mindaugas Lukauskis
Vilniaus „Lietuvos rytas“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Iš 11 tolimų metimų – 8 taiklūs. Taip galingai pradėjęs savo mačą sostinės „Lietuvos rytas“ labai greitai įgijo reikiamą persvarą pirmame Europos taurės turnyro „Last 32“ mače prieš lenkų Zgoželeco „Turow“ ir turėto pranašumo beveik neišbarstė iki dvikovos pabaigos.

Eurolygos kovų maratoną praėję „Turow“ krepšininkai net nesitikėjo, kad Europos taurės varžybose kovojantis Vilniaus klubas yra ne ką prastesnis riešutas nei Atėnų „Panathinaikos“ ar „Barcelona“.

Lietuvos klubas varžovams neleido nė karto pirmauti rungtynėse – „Lietuvos rytas“ jau pirmoje atakoje po A.Juškevičiaus trijų taškų ėmė tolti, o lenkų atstovai sugebėjo tik išlyginti rezultatą 4:4.

Po to vilniečiai pabėgo 15:8, o po K.Lavrinovičiaus dviejų taškų pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 21:10. Antrame ketvirtyje po iš eilės įmestų trijų tritaškių „Lietuvos rytas“ pabėgo net 18 taškų skirtumu – 52:34.

Maža to – jau trečiojo ketvirčio viduryje galingai žaidęs „Lietuvos rytas“, po A.Juškevičius dvitaškio, įgijo 20-ties taškų persvarą – 66:46.

Tiesa, po šios geros atkarpos sostinės ekipa sustojo ir leido svečiams šiek tiek aptirpdyti skirtumą – 53:66, tačiau po trenerio V.Šeškaus pokalbio su žaidėjais ir vėl viskas stojo į savo vietas – 72:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje sostinės komanda jau turėjo 21 taško persvarą – 80:59 ir intrigos nebeliko. Ekipos turėjo atsakyti tik į klausimą – kokiu skirtumu „Lietuvos rytas“ įveiks svečius.

Nors dar likus 2 minutėms iki dvikovos pabaigos šeimininkai turėjo galingą atotrūkį – 96:72, sustoję „Lietuvos ryto“ žaidėjai buvo nubausti: varžovai spurtavo 14:2 ir rungtynes baigė pralaimėję „padoriu“ skirtumu – 86:98.

„Lietuvos rytas“: K.Lavrinovičius 22, M.Gecevičius 16 (9 rez. perd., 5 atk. kam.), A.Kavaliauskas 13, G.Orelikas 12, A.Juškevičius 11, B.Baronas 10, M.Lukauskis 7, Ž.Janavičius 5, M.Moseris 2.

„Turow“: M.Chylinskis 23, D.Kuligas 21, M.Collinsas 20 (11 atk. kam., 9 rez. perd.), N.Jaramazas ir V.Moldoveanu – po 7, I.Zigeranovičius 4, P.Dylewiczius ir T.Tayloras po 2.

Mačo statistika.

„Lietuvos rytas“ – „Turow“ 98:86

Dvitaškiai: 25/45 (55,6 proc.) – 24/40 (60 proc.)

Tritaškiai: 11/22 (50 proc.) – 9/30 (30 proc.)

Baudų metimai: 15/20 (75 proc.) – 11/12 (91,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 34 – 34

Rezultatyvūs perdavimai: 27 – 23

Perimti kamuoliai: 4 – 5

Blokuoti metimai: 2 – 1

Klaidos: 9 – 11

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Turow“ 98:86 (27:16, 25:21, 24:22, 22:27).

10 min. Svečiams pavyko kelios atakos ir skirtumas šiek tiek aptirpo – 96:81, o mačą sostinės klubas laimėjo 98:86.

8 min. Po M.Gecevičiaus dviejų taškų „Lietuvos rytas“ pirmavo 96:74.

6 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 92:72.

4 min. „Lietuvos rytas“ susikrovė 22 taškų persvarą, o po A.Kavaliausko dviejų taškų – net 89:66.

1 min. Spaudimo varžovams nemažinęs „Lietuvos rytas“ po greitos atakos jau nutolo 80:59.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Turow“  76:59 (27:16, 25:21, 24:22).

9 min.  Du lenkų tritaškiai ir vėl šiek tiek atkūrė intrigą mače – 72:59.

8 min. Po nedidelės duobės atsitiesę „Lietuvos ryto“ krepšininkai ir vėl atstatė turėtą pranašumą – 72:53.

6 min. M.Collinsas įmetė dvitaškį su bauda, du taškus pridėjo N.Jaramazas ir lenkai sumažino atsilikimą iki 53:66.

5 min. G.Orelikas įmetė dvitaškį, o A.Juškevičius įmetė du taškus ir skirtumas užaugo iki 20-ties taškų – 66:46.

3 min. D.Kuligas sumažino atsilikimą iki 42:58, bet G.Orelikas ir A.Kavaliauskas toliau šėlo – 62:44.

2 min. Sostinės ekipa pirmavo 16 taškų skirtumu – 56:40.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Turow“  52:37 (27:16, 25:21).

10 min. K.Lavrinovičius įmetė tritaškį – 52:34. Tai buvo didžiausia vilniečių persvara pirmoje mačo dalyje.

9 min. M.Chylinskis įmetė „Turow“ ekipai antrąjį tritaškį, bet A.Juškevičius atsakė dvitaškiu – 49:34.

8 min. Lenkai sumažino atsilikimą iki 31:42, tačiau G.Orelikas pataikė iš toli, M.Lukauskis perėmė kamuolį, du taškus įmetė K.Lavrinovičius ir vilniečiai vėl pabėgo 47:31.

7 min. T.Tayloras sumažino svečių atsilikimą iki 29:42.

6 min. „Lietuvos rytas“ atsipalaidavo ir „Turow“ surengė dvi rezultatyvias atakas – 40:27 šeimininkų naudai. Sostinės ekipos treneris V.Šeškus paėmė minutės pertraukėlę.

4 min. M.Lukauskis įmetė dar vieną tritaškį – 37:23 šeimininkų naudai. Jau kitoje atakoje B.Baronas pridėjo dar 3 taškus ir lenkų komanda buvo triuškinama – 40:23.

3 min. Komandos apsikeitė tritaškiais – 34:23. Lietuvių ekipoje antrame kėlinyje šou rengė K.Lavrinovičius – jo sąskaitoje jau 9 taškai.

2 min. M.Collinsas įmetė dvitaškį, tačiau K.Lavrinovičius atsakė keturiais taikliais baudų metimais – 31:18.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Turow“ 27:16.

10 min. „Turow“ atstovai baudomis sumažino atsilikimą, bet B.Baronas įmetė tritaškį – 24:12. Svečiai skubėjo mažinti atotrūkį. Per paskutines kėlinio sekundes M.Lukauskis įmetė du baudos metimus, Ž.Janavičius pridėjo vieną tašką ir vilniečiai laimėjo ketvirtį 27:16.

9 min. K.Lavrinovičius įmetė du taškus ir „Lietuvos rytas“ pirmą kartą turėjo dviženklę persvarą – 21:10. Lenkijos ekipos trenerių štabas suskubo paimti minutės petraukėlę.

8 min. Po B.Barono reido ir dviejų taškų vilniečiai pirmavo 9 taškų skirtumu – 19:10.

6 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 12:4, bet lenkai sumažino skirtumą iki 12:8. Tačiau tuomet „prabilo“ G.Orelikas, įmetęs tritaškį – 15:8.

4 min. A.Kavaliauskas padidino atotrūkį iki 8:4, o M.Gecevičius pridėjo dar du taškus– 10:4.

3 min. M.Chylinskis išlygino rezultatą 4:4, bet M.Gecevičius ir vėl išvedė sostinės ekipą į priekį 6:4.

2 min. Pirmasis taškus įmetė A.Juškevičius, įsūdęs tritaškį – varžovai atsakė dvitaškiu (3:2).

Startinė „Lietuvos ryto“ sudėtis: A.Juškevičius, M.Lukauskis, M.Gecevičius, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

Startinė „Turow“ sudėtis: M.Collinsas, M.Chylinskis, F.Dylewiczius, T.Tayloras, I.Zigeranovičius.

----------------------------

Vilniečiai Europos taurės turnyro pirmąjį etapą baigė iškovoję 8 pergales ir patyrę vos 2 pralaimėjimus – savo E grupėje jie užėmė pirmą vietą. Tuo tarpu lenkų „Turow“ ekipa, įveikusi vos 1 varžovą po dešimties dvikovų, Eurolygos C grupėje liko paskutinė ir priversta toliau tarptautinį sezoną tęsti antrame pagal svarbumą Europos krepšinio turnyre.

Šiose rungtynėse šio sezono „Lietuvos ryte“ gali debiutuoti neseniai prie komandos prisijungęs Simas Jasaitis.

Zgoželeco „Turow“ puolimo lyderis Damianas Kuligas tikisi, kad jo komanda Vilniuje sugrįš į pergalių kelią, pamestą Eurolygoje, ir sėkmingai pradės Europos taurės „Last 32“ etapą.

Eurolygos turnyre 205 cm ūgio vidurio puolėjas pelnydavo po 15,2 taško ir dažnai varžovus bausdavo tritaškiais metimais. Prestižinio turnyro staigmena tapęs 27 metų lenkas per 10 susitikimų pataikė net 17 tritaškių.

„Privalome pagerinti savo žaidimą gynyboje“, – prieš mačą Vilniuje kalbėjo D.Kuligas, prisiminęs, kad per paskutines dvejas rungtynes Lenkijos lygoje jo komanda praleido 206 taškus.

Puolėjas tikisi taip pat pakeisti nepalankią tarpusavusio rungtynių istoriją – „Lietuvos rytas“ per visą laiką yra įveikęs „Turow“ tris kartus ir tik kartą sėkme džiaugėsi Lenkijos ekipa.

„Jei leisime vilniečiai įsimėtyti, tada laimėti bus itin sudėtinga. Tačiau esu optimistas. Išanalizavome savo žaidimą, tikiuosi, kad nedarysime daugiau kvailų klaidų ir iš Vilniaus grįšime su gera nuotaika“, – kalbėjo D.Kuligas.