2011 11 22 /20:42

Pirmasis pralaimėjimas: Prienų „Rūdupis“ suklupo Kauno sporto halėje

Prienų „Rūdupis“ prieš savaitę pergalingai pažymėjo debiutą Europos taurės turnyre, tačiau iškovoti antrosios pergalės prieniškiai nesugebėjo. Kauno sporto halėje vykusiame mače šeimininkai Salonikų „Aris“ ekipai nusileido rezultatu 60:71 (14:11, 13:13, 12:25, 21:22).
„Rūdupio“ žaidėjai (iš kairės): A.Juškevičius, J.Sinica ir G.Orelikas / Aliaus Koroliovo nuotr.

Į antrą varžybų etapą pateks po dvi stipriausias grupės komandas.

Mačas vyko Kauno sporto halėje, nes Europos taurės rengėjai neleido „Rūdupiui“ namų rungtynių žaisti naujojoje Prienų arenoje. Prienų klubui teko nuomotis senutėlę halę, nes jų arena pagal reikalavimus netalpina 3 tūkst. žiūrovų.

I kėlinys:

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė Prienų „Rūdupio“ žaidėjas Povilas Butkevičius, išvedęs savo komandą į priekį – 2:0. Vėliau šešias pirmojo kėlinio minutes šeimininkai buvo priversti vytis varžovus – 2:4, 2:6, 3:6, 5:6. Švieslentei skaičiuojant 7-ąją susitikimo minutę „Rūdupis“ persvėrė rezultatą ir surengė spurtą 9:0. Greitas atakas efektingai užbaigė Adas Juškevičius ir naujokas Saulius Kuzminkas ir prieniškiai įgijo rekordinę penkių taškų persvarą 11:6. Per likusias minutes „Aris“ surinko 5 taškus, „Rūdupis“ atsakė trimis taškais ir po pirmojo kėlinio Prienų komanda turėjo trijų taškų persvarą - 14:11.

II kėlinys:

Antrajame kėlinyje tęsėsi atkakli kova ir nors „Rūdupis“ nuolat turėjo nedidelį pranašumą, pabėgti nuo Salonikų klubo nesisekė. Trys taškai komandas skyrė po pirmojo taiklaus šeimininkų tritaškio metimo iš 9 bandymų – 17:14. Jo autoriumi tapo Dainius Šalenga. Tas pats D.Šalenga smeigęs dar vieną tritaškį, išvedė komandą į priekį 22:18. Prieš didžiąją pertrauką „Rūdupis“ savo rankose išlaikė pranašumą – 27:24.

Didžioji pertrauka: „Jeigu ir toliau pirmausime, finišas turėtų būti geras. Negalime varžovams leisti pajusti kraujo kvapą. Gynybiniu žaidimu esame patenkinti, neturime didelių priekaištų žaidėjams. Mūsų jėga – tolimi metimai kol kas nekrenta, todėl reikia rasti kelių kaip juos užpulti“, - per didžiąją pertrauką kalbėjo vienas Prienų „Rūdupio“ trenerių Mindaugas Arlauskas.

III kėlinys:

Visgi M.Arlsauskio žodžiai turėjo prasmės: „Aris“ sukūrė tikrą pragarą šeimininkams trečiajame kėlinyje. Svečiai surengė spurtą 12:0 ir atitrūko nuo „Rūdupio“ – 29:36. Prieniškiai mažino atsilikimą 33:36, 35:38, tačiau privertė V.Šeškų griebtis už galvos dėl klaidų skaičiaus. Klaidomis varžovai naudojosi ir po trečiojo kėlinio turėjo 10 taškų persvarą (39:49).

IV kėlinys:

Situacija nesikeitė ir ketvirtajame kėlinyje. „Aris“ beveik viso kėlinio metu išlaikė dviženklį pranašumą, o „atsirišę“ Gintaro Kadžiulio tritaškiai negelbėjo padėties (46:55, 49:57). Svečiai persvarą išsaugojo iki mačo pabaigos ir laimėjo rungtynes vienuolikos taškų skirtumu (60:71).

„Aris“: Samas Muldrow 16, Dominicas Jamesas 14, Dimitrios Tsaldaris 10.

„Rūdupis“: Saulius Kuzminsas (6 atk. kam.) ir Adas Juškevičius po 11 , Dainius Šalenga 10 (8 atk. kam.), Gintaras Kadžiulos 8.

Kitose C grupės rungtynėse Čekijos "Nymburk" ekipa namuose 93-60 įveikė „GasTerra Flames“ klubą.