2018 12 19 /20:48

Vėlai pabudęs „Rytas“ pirmą Europos taurės etapą užbaigė pergale

Slogus vaizdelis, bet laiminga pabaiga. Tris kėlinius labai vangiai atrodęs Vilniaus „Rytas“ Europos taurės pirmą etapą baigė pergale. Trečiadienio vakarą sostinės klubas namuose 71:67 (17:15, 14:22, 20:17, 20:13). palaužė Baro „Mornar“ ekipą iš Juodkalnijos. Tiesa, ši pergalė buvo tik simbolinė, nes vietą „Top 16“ etape Dainiaus Adomaičio auklėtiniai buvo užsitikrinę jau praėjusią savaitę.
Martynas Echodas
Martynas Echodas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Tris kėlinys šeimininkai atrodė labai vangiai ir buvo priversti vytis savo varžovus. 26-ąją minutę „Mornar“ buvo įgijęs netgi dviženklę 10 taškų persvarą, bet nuo šios akimirkos „Rytas“ sugebėjo atsispirti.

Gerokai pagerinę gynybą, vilniečiai pradėjo tiestis ir ne tik pasivijo savo varžovus, bet ketvirtajame kėlinyje juos ir parbloškė.

Solidų mačą sužaidė jaunasis Martynas Echodas, pelnęs 23 taškus ir atkovojęs 7 kamuolius. Tai buvo geriausias jo mačas karjeroje.

Pagal labai panašų scenarijų vyko ir šių ekipų mačas Bare. Tuomet įpusėjus dvikovai rezultatas buvo lygus, bet antroje pusėje „Rytas“ nupūtė šeimininkus 92:69.

6. FIAT 9 0 2 7 732:781

Pirmą etapą sostinės klubas baigė su penkiomis pergalėmis ir penkiais pralaimėjimais bei D grupėje užėmė ketvirtąją vietą.

Jau aišku, kad „Top 16“ etape sostinės klubas E grupėje ir tikrai kovos su „Monaco“ ekipa. Kiti du oponentai paaiškės vėliau.

„Rytas“: Martynas Echodas 23 (11/14 dvitaškių, 7 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 14, Eimantas Bendžius 10, D.J.Seeley ir Dominique‘as Suttonas po 8, Arnas Butkevičius 4, Marekas Blaževičius ir Aistis Pilauskas po 2.

„Mornar“: Nemanja Vranješas 13, Dorde Drenovačas ir Urošas Lukovičius po 12.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – „Mornar“ 71:67 (17:15, 14:22, 20:17, 20:13).

40 min. Rungtynių pabaiga – pergalinga. „Mornar“ paskutinėmis minutėmis sunkiai sugebėjo užpilti, o „Rytas“ iš lėto rinko taškus ir šventė pergalę. „Mornar“ dar mėgino gelbėtis pražangomis, bet vilniečiai pergalės neatidavė.

35 min. Vilniečiai gerokai aktyvesni nei pirmuosius tris kėlinius ir tai akivaizdžiai duoda rezultatą. Suaktyvinę veiksmus gynyboje, šeimininkai perėmė iniciatyvą. Martynas Echodas persvėrė rezultatą – 60:58.

31 min. Arnas Butkevičius pataikė iš toli ir po labai ilgos pertraukos išlygino rezultatą – 54:54.

III kėlinys. „Rytas“ – „Mornar“ 51:54 (17:15, 14:22, 20:17).

30 min. Vilniečiai ir toliau savo varžovus laikė per 2-3 taiklius metimus, bet priartėti sekėsi sunkiai. Keli sėkmingi epizodas gynyboje kėlinio pabaigoje leido šiek tiek lengviau atsipūsti – 51:54.

24 min. Į aikštę antrai rungtynių pusei vilniečiai žengė gerokai anksčiau už savo varžovus ir kurį laiką toks nusiteikimas gelbėjo.

Po kelių iš eilės rezultatyvių atakų „Rytas“ pradėjo savo oponentams šnopuoti į nugaras (36:37), bet tuomet „Mornar“ susiėmė, įjungė spartesnę pavarą ir vėl nutolo. Aštuonių taškų deficitas – 40:48.

II kėlinys. „Rytas“ – „Mornar“ 31:37 (17:15, 14:22).

20 min. Dainiui Adomaičiui iš nevilties skėsčioti rankomis teko ir toliau – sostinės klubą skandino klaidos.

„Mornar“ prieš pat pertrauką perėmė iniciatyvą ir buvo įgijusi šešių taškų pranašumą.

Vienintelė prošvaistė – jaunojo Martyno Echodo žaidimas. Iki didžiosios pertraukos aukštaūgis buvo įmetęs 15 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius.

16 min. Vaizdas nedaug kuo pasikeitė ir po pertraukėlės. Abi komandos riedėjo laisva pavara ir labai arti viena kitos.

Kurį laiką vilniečiams pavyko išlaikyti trapų pranašumą (27:26), o žiūrovus gražiais metimais pradžiugino Mindaugas Girdžiūnas ir Martynas Echodas.

I kėlinys. „Rytas“ – „Mornar“ 17:15.

10 min. Nors vilniečių žaidime kokybės akivaizdžiai trūko, buvo ir neblogų epizodų. Įspūdingą dėjimą atliko galingai pašokęs Mindaugas Girdžiūnas, kovingumo pavyzdžius rodė jaunieji Marekas Blaževičius ir Aistis Pilauskas.

Po pirmųjų dešimties minučių „Rytas“ turėjo trapią persvarą – 17:15.

5 min. Kaip ir pirmosiose tarpusavio rungtynėse Juodkalnijoje, „Rytas“ vangiai pradėjo mačą. Martynas Echodas atidarė šeimininkų taškų sąskaitą, bet po to „Ryto“ puolimas šiek tiek išsiderino.

Dominique'as Suttonas turėjo puikią progą pakelti visus iš vietų, bet neįdėjo į krepšį pabėgęs visiškai vienas.

Nuotaikas praskaidrino D.J.Seeley tritaškis – 9:9.

1 min. Rungtynes vilniečių gretose pradėjo Rokas Stipčevičius, D.J.Seeley, Deividas Sirvydis, Dominique'as Suttonas ir Martynas Echodas.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai