2019 04 12

R.Giedraičio komandos stebuklas: per pratęsimą išplėšė lemiamas finalo serijos rungtynes

Rokas Giedraitis su Berlyno ALBA klubu sugebėjo išplėšti lemiamas rungtynes Europos taurės finalo serijoje. Vokietijos klubas antrosiose rungtynėse 95:92 (23:21, 19:18, 20:20, 21:24, 12:9) per pratęsimą palaužė „Valencia“ ekipą.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Susitikimą Vokietijos sostinėje stebėjo 14 500 sirgalių. Šiam mačui vadovavo ir tesėjas iš Lietuvos Gytis Vilius.

Serijoje iki dviejų pergalių – lygybė 1-1. Lemiamas mačas vyks Valensijoje.

Triumfas Europos taurėje suteikia teisę kitą sezoną žaisti Eurolygoje.

Rokas Giedraitis buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Jis pelnė 17 taškų (1/2 dvit., 4/8 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė ir prarado po kamuolį, prasižengė 3 kartus ir išprovokavo 3 varžovų pražangas. Lietuvis finišavo turėdamas 14 naudingumo balų.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ALBA dar pirmavo penkiais taškais (64:59), tačiau pradėjo strigti varžovų gynyboje ir beveik keturias minutes nesugebėjo pelnyti taškų. Per šį laiką „Valencia“ išsiveržė į priekį (68:64).

Vis dėlto ALBA krepšininkai sugebėjo išsijudinti ir, likus žaisti minutę, jau pirmavo vienu tašku, bet svečius į priekį tritaškiu išvedė Samas Van Rossomas (80:78).

ALBA ketvirtojo kėlinio pabaigoje ėmėsi pražangų taktikos ir ji pasiteisino, kai F.San Emeterio prametė vieną metimą iš dviejų. ALBA krepšininkai turėjo 11 sekundžių, dviejų taškų deficitą ir kamuolį savo rankose. Laiką vokiečiai išnaudojo puikiai – P.Siva pelnė dvitaškį ir rezultatą išlygino.

„Valencia“ dar turėjo keletą sekundžių, bet kamuolį perėmė R.Giedraitis ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per papildomą laiką ant bangos pakilusi ALBA iškart išsiveržė į priekį (93:88), tačiau „Valencia“ sugebėjo sugrįžti ir sumažinti atsilikimą iki vieno taškelio (93:92). Vis tik Vokietijos klubo krepšininkai pergalės iš rankų nebepaleido.

ALBA: R.Giedraitis 17, L.Sikma 15 (6 atk. kam.), M.Hermannssonas ir P.Siva po 14, N.Giffey 11.

„Valencia“: S.Van Rossomas 22, F.San Emeterio 16, W.Thomasas 15.