2014 10 15 /23:44

Pergalingas startas Europos taurėje: „Lietuvos rytas“ sutriuškino „Partizan“ – 92:65

Trečiadienio vakarą Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pergalingai pradėjo pasirodymą Europos taurės turnyre. Pirmasis varžovas iš Serbijos, Belgrado „Partizan“ klubas, neturėjo šansų prieš galingai veikusią vilniečių komandą.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Belgrado „Partizan“
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Belgrado „Partizan“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Belgrado „Partizan“ 92:65 (30:21, 17:8, 23:25, 22:11)

Šį sezoną nemažai pasikeitęs ir naujo trenerio Virginijaus Šeško vedamas sostinės klubas puikiai pradėjo sezoną Europoje. Po pirmojo kėlinio šeimininkai turėjo devynių taškų pranašumą, o antrajame serbus pasiuntė į rimtą duobę. Varžovai sukrapštė vos aštuonis taškus ir sukomplikavo savo situaciją. Trečiajame kėlinyje pabudęs „Partizan“ lyderis Edo Muričius bandė spurtuoti, bet „Lietuvos rytas“ neatsipalaidavo ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Vilniečiai ypatingai sėkmingai atakavo iš toli ir pataikė 12 tritaškių. Serbai padarė net 25 klaidas, lietuviai – 11-a.

Nesustabdomas šiose rungtynėse buvo 18 taškų surinkęs ir 10 kamuolių atkovojęs Travisas Leslie. Tiek pat taškų surinko net keturis tritaškius pataikęs Mindaugas Lukauskis. 14 taškų pridėjo Antanas Kavaliauskas.

Serbams po 12 taškų surinko D.Gagičius ir N.Milutinovas.

V.Šeškaus sprendimu šiose rungtynėse nežaidė Billy Baronas ir Kirilas Natiažka.

„Lietuvos rytas“: Travisas Leslie 18 (10 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 18, Antanas Kavaliauskas 14, Gediminas Orelikas 13, Mike'as Moseris 13.

„Partizan“: Nikola Milutinovas 12, Djordje Gagičius 12, Milenko Tepičius 9, Edo Muričius 9.

Pergalę pirmajame E grupės susitikime iškovojo ir Mariaus Runkausko Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) komanda, svečiuose 81:75 (23:20, 20:16, 19:17, 19:22) įveikusi Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) ekipą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs lietuvis pelnė 15 taškų, sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir dukart prasižengė. Per nepilnas 29 minutes (28:46) M.Runkauskas pataikė 2 tritaškius iš 5, visus 3 dvitaškius ir realizavo 3 baudų metimus iš 4.

Būtent su Ploješčio klubu po savaitės Rumunijoje antrojo turo rungtynes ir žais „Lietuvos rytas“.

Trečiajame šios grupės pirmojo turo susitikime Bandirmos „Banvit“ (Turkija) krepšininkai savo aikštėje 80:76 (14:19, 19:16, 19:15, 28:26) palaužė Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) penketuko pasipriešinimą.

Pergale šešių ekipų D grupės turnyrą pradėjo Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) klubas, namuose 94:65 (21:18, 26:10, 24:13, 23:24) sutriuškinęs Rygos VEF (Latvija) krepšininkus.

Izmiro „Pinar Karsiayaka“ (Turkija) – Salonikų PAOK (Graikija) 81:87
Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) – Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) 78:97

Į kitą varžybų etapą – „Last 32“ turnyrą – pateks keturi geriausi grupės klubai, prie kurių prisijungs dvylika į Europos klubinio turnyro ULEB Eurolygos „Top 16“ etapą nepatekusių komandų. Tada 32 ekipos bus padalintos į aštuonias grupes po keturias.

Dvi stipriausios grupės ekipos iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.

Europos taurės savininkas automatiškai iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Partizan“ 92:65 (30:21, 17:8, 23:25, 22:11)

40 min. M.Mouseris dėjimu užbaigė šį susitikimą.

38 min. T.Leslie pataikė dar vieną tritaškį ir toliau žlugdė svečius iš Serbijos – 88:62.

37 min. Vilniečiai po M.Lukauskio ir T.Leslie taškų dar labiau didino atotrūkį – 85:60.

36 min. Ketvirtą tritaškį pataikęs M.Lukauskis nubraukė serbų bandymus mažinti atsilikimą – 81:60.

34 min. Rezultatyviausias serbų krepšininkas D.Gagičius užsidirbo penktą pražangą ir turėjo sėstis ant suolo. A.Kavaliauskas įmetė dar du taškus. Po T.Leslie dvitaškio skirtumas didėjo iki dvidešimties taškų – 76:56.

33 min. Pirmuosius kėlinio taškus pelnė serbai. G.Orelikas sumetė baudos metimus – 72: 56.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Partizan“ 70:54 (30:21, 17:8, 23:25)

30 min. Trečią tritaškį pataikė M.Lukauskis. A.Milutinovičius atsakė tuo pačiu. M.Mouseriui taip pat pavyko įsmeigti tritaškį – 70:54.

28 min. Po geros serbų atkarpos svarbų tritaškį pataikė M.Lukauskis – 64:48.

27 min. Po dar penkių serbų taškų iš eilės V.Šeškus paprašė pasitarimo – 61:45.

26 min. E.Muričius pelnė penkis taškus iš eilės. A.Juškevičius gražiai pašokdino varžovą ir pelnė du taškus iš po krepšio – 61:40.

24 min. Po ilgos pertraukos taškus pelnė ir serbai. Tuoj po to E.Muričius prasižengė ir A.Valeika sumetė baudos metimus – 59:35.

23 min. D.Gagičius užsidirbo nesportinę pražangą prieš G.Oreliką. Dar du dvitaškius pridėjo A.Kavaliauskas – 57:31.

22 min. T.Leslie pelnė dar du taškus ir su 11-a tapo rezultatyviausiu šeimininkų ekipoje. A.Kavaliauskas taip pat pasižymėjo dvitaškiu – 51:31.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Partizan“ 47:29 (30:21, 17:8)

20 min. Serbai baudos metimais sumažino atsilikimą iki 18 taškų.

19 min. Puikus M.Lukauskio perdavimas A.Kavaliauskui, kuris dėjo kamuolį į krepšį. T.Leslie didino vilniečių pranašumą iki dvidešimties taškų – 47:27.

18 min. T.Leslie tritaškis privertė serbus prašyti pasitarimo. Tai jau septintas lietuvių tritaškis – 43:27.

16 min. T.Leslie didino vilniečių pranašumą. Taškais atsakė ir Luka Bogdanavičius – 40:27.

15 min. Po neapskaičiuotos A.Juškevičiaus pražangos du baudos metimus pataikė ir Milenko Tepičius. Po minutės pertraukėlės G.Orelikas pataikė dvitaškį – 38:25.

13 min. G.Orelikas pridėjo dar du baudos metimus – 36:23.

12 min. M.Lukauskis perėmė kamuolį iš serbų ir dėjo kamuolį į krepšį – 34:23.

11 min. P.Dambrauskas po A.Valeikos perdavimo pelnė du taškus iš po krepšio – 32:23.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Partizan“ 30:21

10 min. Kėlinio pabaigoje serbams pavyko sumažinti skirtumą iki devynių taškų.

9 min. M.Mouserio tritaškis didino vilniečių persvarą iki dešimties taškų. Mindaugo Lukauskio tritaškis buvo jau šeštasis taiklus vilniečių metimas – 28:15.

8 min. M.Gecevičius perėmė kamuolį ir greita ataka pelnė dvitaškį – 22:15.

7 min. Boriso Dallo tritaškis mažino vilniečių atotrūkį. Tačiau tuoj pat iš toli pataikė ir Mike'as Mouseris – 20:15.

6 min. M.Tepičius pelnė dvitaškį, tačiau laisvas paliktas A.Juškevičius serbus nubaudė tritaškiu – 17:9.

4 min. Adas Juškevičius parodė aikštės matymą puikiu perdavimu G.Orelikui, o netrukus po įžaidėjo perdavimo kamuolį į krepšį dėjo Antanas Kavaliauskas – 14:7.

3 min. Gedimino Oreliko tritaškis iš vietų išjudino šeimininkų sirgalius – 10:5.

2 min. Savo sąskaitą atidarė ir Antanas Kavaliauskas – 7:5.

1 min. Vilniečių taškų kraitį atidarė Martyno Gecevičiaus tritaškis. T.Leslie pridėjo dvitaškį, tačiau rezultatą greitai lygino Vanja Marinkovičius – 5:5.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: Travisas Leslie, Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Antanas Kavaliauskas.