2019 07 06

Amerikiečiams nepasipriešinę 19-mečiai kausis dėl planetos pirmenybių bronzos

Kretoje (Graikija) vykstančiame Pasaulio vaikinų jaunimo (U19) krepšinio čempionate Gedimino Petrausko auklėtiniai nesugebėjo pasipriešinti JAV krepšininkams.
Lietuva – Serbija
Lietuva – Serbija / nuotr. FIBA

Lietuviai 67:102 (14:25, 18:19, 16:31, 19:27) pralaimėjo solidų pasirodymą surengusiems JAV devyniolikmečiams.

Po dviejų kėlinių ekipas skyrė 12 taškų, tačiau lemiamą spurtą trečiajame kėlinyje inicijavę amerikiečiai greitai susikūrė 20-ies, o vėliau ir 30-ies taškų pranašumą.

Paskutiniąsias 10 minučių G.Petrauskas rėmėsi mažiau šiame pasaulio čempionate žaidusiais krepšininkais bei prieš rytojaus dvikovą leido atsikvėpti rinktinės lyderiams.

Jungtinių Amerikos Valstijų krepšininkai greitajame puolime pelnė net 35 taškus, kuomet lietuviai – 11. Dvikovos nugalėtojai pasinaudojo ir ūgio persvara – antraisiais bandymais pelnė 23 taškus.

Lietuva: J.Ramanauskas 10, R.Jokubaitis 9.

JAV: J.Greenas 18, J.Suggsas 15, J.Robinsonas 13 (10 atk. kam.).

Rytoj lietuviai dėl bronzos medalių žais prieš Prancūzijos rinktinę, o didžiajame pasaulio čempionate finale JAV egzaminuos turnyro išsišokėlę – Malio rinktinę.

Susitikimo eiga:

Ketvirtajame kėlinyje Gediminas Petrauskas pailsino savo lyderius ir leido pasireikšti mažiau žaidžiantiems krepšininkams – lietuviai nusileido 67:102.

Amerikiečių persvara tapo triuškinama – 75:48. Panašu, kad lietuvius galiausiai apleido jėgos. Vaikinai stengiasi, kovoja, tačiau varžovai yra tiesiog aukštesnio meistriškumo. Reikia pradėti galvoti apie kovą dėl bronzos prieš prancūzus.

Po dviejų kėlinių – 12-os taškų deficitas (32:44). Rokas Jokubaitis kėlinio pradžioje inicijuoja spurtą ir deficitas tirpsta iki penkių taškų. Tačiau lietuviai vėl akimirkai pameta koncentraciją – keletas neatleistinų klaidų, neatsitverti žmonės savo baudos aikštelėje ir JAV jaunieji talentai kaip pašėlę bėga į priekį, susikraudami rekordinę 16-os taškų persvarą. Antroje kėlinio dalyje lietuviai siunčia tris taiklius tritaškius į varžovų krepšį, tačiau skirtumas išlieka dviženklis.

Po pirmojo kėlinio lietuviai atsilieka 14:25. Jau nuo pat dvikovos pradžios amerikiečiai spurtuoja, „dusindami“ lietuvius po visą aikštelę. Lietuvos 19-mečiai kol kas nesuranda jokių priešnuodžių varžovų intensyvumui ir jėgai baudos aikštelėje.