2019 08 16

Nieko draugiško – į svečius nuvykusi Lietuvos rinktinė sutraiškė Suomiją

Lietuvos krepšinio rinktinė buvo prasti svečiai Suomijoje. Espe vykusiose antrose draugiškose rungtynėse su šios šalies rinktine lietuviai šventė galingą pergalę 87:46 (22:9, 18:14, 26:13, 21:10). Jonas Valančiūnas buvo nesustabdoma jėga ir pelnė 18 taškų. Tai buvo antroji lietuvių pergalė šiame pasaulio čempionato pasirengimo cikle.
Jonas Valančiūnas ir kiti Lietuvos rinktinės krepšininkai dėkoja Lietuvos rinktinės sirgaliams už puikų palaikymą
Jonas Valančiūnas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Intriga „Metro“ arenoje truko vos kelias minutes. Lietuviai ne tik patys užmėtė suomių krepšį, bet ir neleido to padaryti suomiams, kurie per 15 minučių buvo pelnę vos 9 taškus. Po spurto 14:0 lietuviai buvo įgiję 21 taško pranašumą 39:18. Po pirmosios rungtynių pusės suomiai atsiliko 23:40.

Per trečiąjį kėlinį lietuvių atotrūkis tik didėjo ir pasiekė 30 taškų prieš lemiamą ketvirtį – 66:36.

Ketvirtajame kėlinyje šansą pasireikšti gavo iki tol nežaidę krepšininkai. Puikų šou surengė Martinas Gebenas, kuris atliko du dėjimus ir bloką vos per 20 sekundžių. Lietuvių meistriškumo skirtumas buvo akivaizdus.

Didžiausių pagyrų nusipelnė Lietuvos rinktinės gynyba, kuri leido varžovams pelnyti tik 46 taškus, o rezultatyviausi suomių žaidėjai pelnė vos po 6 taškus.

Lietuvos rinktinės lyderis buvo pirmąsias rungtynes su Suomija Klaipėdoje praleidęs Jonas Valančiūnas. Uteniškis varžovams atseikėjo 18 taškų.

Šią dvikovą praleido Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis ir Mindaugas Kuzminskas.

Dainius Adomaitis šiose rungtynėse davė pasireikšti atsarginiams, kurie kovoja dėl vietos dvyliktuke. Geriausiai savo šansą išnaudojo Eimantas Bendžius, kuris pelnė 13 taškų.

Pirmąsias šių komandų tarpusavio rungtynes Klaipėdoje laimėjo Lietuvos rinktinė 80:60.

Antrą pergalę prieš suomius šventusi Lietuvos rinktinė taip pat patyrė tris pralaimėjimus – 70:78 nusileido Ispanijai, 68:72 ir 91:95 Serbijai.

Šeštadienį lietuvių Espe laukia dar nesutiktas išbandymas – Rusijos rinktinė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Martinas Gebenas ir Renaldas Seibutis

Statistika

Lietuva – Suomija 87:46 (22:9, 18:14, 26:13, 21:10)

Klaidos: 15 – 21

Lietuva: Jonas Valančiūnas 18 (4 atk. kam.), Eimantas Bendžius 13, Rokas Giedraitis 10, Domantas Sabonis 9, Mantas Kalnietis 7 (3 rez perdav.), Lukas Lekavičius 7, Arnas Butkevičius 7, Jonas Mačiulis 4, Renaldas Seibutis 4, Martinas Gebenas 4, Paulius Jankūnas 2, Žygimantas Janavičius 2.

Suomija: A.Kanervo, M.Jantunenas ir T.Palmi po 6.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Suomija 87:46

40 min. Įspūdinga pergalė didesniu nei 40 taškų skirtumu.

38 min. Po kelių efektingų metimų suomiai šiek tiek sumažino atsilikimą – 83:46.

36 min. E.Bendžius pildė savo sąskaitą lengvu metimu iš vidutinio nuotolio – 79:40.

35 min. Šansą gavęs M.Gebenas nesnaudė – du dėjimai ir blokas – 77:40.

33 min. R.Seibutis toliau didino pranašumą – 73:40.

31 min. E.Bendžius smeigė dar vieną tritaškį. Į aikštę žengė dar nežaidęs šiandien Žygimantas Janavičius – 69:38.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Žygimantas Janavičius

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Suomija 66:36

30 min. L.Lekavičius pataikė baudų metimus, o D.Sabonis padidino skirtumą iki 30 taškų.

28 min. Sunku tai pavadinti pavojumi, bet suomiai pataikė kelis metimus iš eilės ir D.Adomaitis nusprendė pasitarti – 60:34.

26 min. L.Lekavičius pataikė iš toli, kai varžovai jį paliko laisvą – 55:27.

24 min. J.Mačiulis pataikė du baudų metimus – 49:27.

23 min. A.Butkevičius pelnė taškus su varžovo pražanga. Jis sugrąžino 20 taškų persvarą – 45:25.

22 min. J.Valančiūnas atidarė lietuvių sąskaitą po pertraukos lengvu metimu – 42:25.

Rezultatyviausi Lietuvos rinktinėje po dviejų kėlinių: J.Valančiūnas 14, M.Kalnietis 7, E.Bendžius 6, D.Sabonis 5.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jonas Valančiūnas

Antrasis kėlinys: Lietuva – Suomija 40:23

20 min. D.Sabonis pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, o po to lietuviai suklydo. Suomiai baigė kėlinį taikliu metimu, bet tai ne tragedija. Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinė turi net 17 taškų pranašumą.

19 min. R.Giedraitis pataikė du baudos metimus, bet suomiai pataikė tritaškį – 39:21.

17 min. D.Sabonis kaire ranka atliko technišką metimą – 37:18.

16 min. NBA magija. Po D.Sabonio perdavimo iš viršaus į krepšį krovė J.Valančiūnas. Netrukus uteniškis surengė dar vieną reidą ir toliau triuškino suomius – 35:16.

15 min. R.Seibutis suklydo, o suomiai pataikė retą tritaškį. D.Adomaitis nusprendė pasitarti – 31:16.

14 min. J.Valančiūnas pataikė iš po krepšio ir padidino persvarą iki 20 taškų – 31:11.

13 min. J.Valančiūnas pridėjo dar du taškus baudų metimais – 29:11.

12 min. E.Bendžius ir A.Butkevičius moka atkreipti D.Adomaičio dėmesį. „Ryto“ žaidėjai privertė suomius antrojo kėlinio pradžioje prašyti minutės pertraukėlės. Pirma, E.Bendžius smeigė tritaškį, o po to A.Butkevičius perėmė kamuolį ir pridėjo dar du taškus. Lietuviai tęsia spurtą 14:0 – 27:9.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Eimantas Bendžius

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Suomija 22:9

10 min. Dvejas rungtynes su serbais praleidęs E.Bendžius pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, bet iškart kompensavo pavogęs iš varžovo kamuolį ir įdėjęs jį į krepšį. Po pirmojo kėlinio lietuviai turi net 13 taškų pranašumą.

9 min. P.Jankūnas padidino skirtumą iki dviženklio – 19:9.

7 min. Po D.Sabonio verpstės skirtumas didėjo iki 8 taškų – 17:9.

6 min. J.Mačiulis įsirašė pirmuosius taškus metimu iš po krepšio – 15:9.

5 min. J.Mačiulis nepataikė iš toli, bet jo metimą iš po krepšio pataisė J.Valančiūnas – 13:9.

4 min. M.Kalnietis smeigė pirmąjį lietuvių tritaškį ir netrukus pridėjo dvitaškį. Jo sąskaitoje jau 7 taškai – 11:7.

2 min. Suomiai pataikė pirmą tritaškį, bet J.Valančiūnas maudė varžovus po krepšiu – 6:5.

1 min. Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis labai lengvai pralaužė suomių gynybą ir pasižymėjo. Pirmuosius taškus Suomijai pelnė Jamaras Wilsonas – 4:2.

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis, Rokas Giedraitis.