2018 02 23 /22:16

Vis naujus ginklus traukęs „Žalgiris“ sumedžiojo solidžią pergalę Stambule

Savaitės pertrauka Eurolygoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkų iš vėžių neišmušė. Praėjusį savaitgalį nukovę pirmą sezono laimikį ir iškovoję Karaliaus Mindaugo trofėjų, Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pakilias nuotaikas pratęsė ir šią savaitę – penktadienį Stambule 86:70 (21:23, 24:13, 23:20, 18:14) ant menčių patiestas vietos „Anadolu Efes“.
Paulius Jankūnas / zalgiris.lt nuotr.

Kauniečiai gana vangiai pradėjo mačą ir pirmosiomis minutėmis buvo priversti vytis savo varžovus, tačiau antrajame kėlinyje Šarūnas Jasikevičius iš kišenės ištraukė netikėtą kozirį. Aikštėje pasirodęs jaunasis Paulius Valinskas pelnė 7 taškus iš eilės ir žalgiriečiai truktelėjo į priekį.

Nors turkams dar buvo pavykę kiek priartėti, Š.Jasikevičiaus vyrai žvalgytis atgal nenorėjo. Kelis kartus puikiai sužaidę gynyboje, svečiai užbaigė atakas Edgaro Ulanovo ir Axelio Toupane‘o dėjimais ir į drabužinę sugrįžo turėdami 9 taškų persvarą – 45:36.

Įvairiai atakavusiems ir vis naujų ginklų atrasdavusiems kauniečiams po didžiosios pertraukos gana nesunkiai sekėsi apginti įgytą pranašumą ir iš lėto vis didinti persvarą. Ketvirto kėlinio viduryje po Kevino Pangoso tritaškio „Žalgirio“ persvara pasiekė 20 taškų ribą (81:61).

Erginui Atamanui ir jo vyrams beliko tik iškelti baltą vėliavą, o kauniečiai žengė dar vieną žingsnį link stipriausiųjų aštuoneto.

„Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 70:86 (23:21, 13:24, 20:23, 14:18).

• „Anadolu Efes“: Errickas McCollumas 14, Toney Douglasas 13, Brockas Motumas 12, Bryantas Dunstonas 11, Vladimiras Štimacas 8.
  • „Žalgiris“: Aaronas White‘as 15, Brandonas Daviesas 12, Artūras Milaknis ir Vasilije Micičius po 11, Kevinas Pangosas 10, Edgaras Ulanovas 8, Paulius Valinskas 7, Axelis Toupane'as ir Antanas Kavaliauskas po 4, Paulius Jankūnas ir Martynas Sajus po 2, Gytis Masiulis taškų nepelnė.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 70:86 (23:21, 13:24, 20:23, 14:18).

39 min. Savo trenerio žodžius žaidėjai išgirsta. Rungtynes kauniečiai baigia ramiai ir užtikrintai.

37 min. Bet Šaras lieka budrus. Turkams sumažinus atsilikimą iki 15 taškų, treneris iš karto šaukia savo vyrų pasitarimą (81:66).

Donatas Urbonas

DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Stambule

Aaronas White'as baigęs karjerą turbūt atidarys oro linijas. Nuo tritaškio linijos išvydęs laisvą pakilimo taką, amerikietis nesudvejojęs pakilo nuo žemės ir sudrebino „Sinan Erdem“ arenos lanką. Trečiasis kėlinys priklausė amerikiečiui. Jo energija ir 8 taškai labai padėjo „Žalgiriui“ išlaikyti dviženklį pranašumą.

36 min. Viena lengviausių šio sezono pergalių svečiuose. Likus 3 minutėms kauniečiai jau gali traukti pergalės dainas.

35 min. Kevinas Pangosas pataiko iš toli. „Žalgiriečiai“ jau triuškina Eurolygos autsaiderius – 81:61.

33 min. Kevino Pangoso ir Aarono White'o rezultatyvūs išpuoliai. Turkai išvis subyrėjo. Neapsikentęs Erginas Atamanas dar prašo minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ priekyje – 78:61.

Šarūnas Jasikevičius bando „Sinan Erdem“ arenos LED reklamų tvirtumą. Pirmąį „Žalgirio“ trenerio spyrį jos atlaikė. Gal išgąsdintas to garso, laisvas iš toli prametė Mustafa. Būtent dėl šio laisvo metimo ir pyko Šaras.

32 min. Dar vienas puikus derinys, dar vienas „kiauras“ „Žalgirio“ taikliarankio Artūro Milaknio tritaškis – 74:61.

31 min. Artūras Milaknis tritaškiu vėl pritildo šeimininkų ekipos sirgalius – 71:58.

III kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 56:68 (23:21, 13:24, 20:23).

30 min. Šeimininkai skęsta. Vasilije Micičius pelno taškus su Toney Douglaso pražanga. Maža to, amerikiečio pražanga – nesportinė. Serbas baudos nepataikė, bet „Žalgirio“ persvara rekordinė – 68:54.

27 min. Artūras Milaknis! Taip, atspėjote – taiklus tritaškis! Kol kas pirmas šiose rungtynėse. Kauniečiai atranda vis naujų ginklų, šeimininkams gintis prieš taip įvairiai žaidžiantį varžovą labai sunku (60:49).

26 min. Turkai vis lengviau užbaigia atakas, bet niekaip neapsigina nuo „Žalgirio“ išpuolių. Kauniečių pranašumas beveik nemažėja.

25 min. Brandonas Daviesas pataiko šeštą baudą iš šešių. 12 taškų surinkusį savo „centrą“ Šarūnas Jasikevičius sodina ant suolo. Treneris patenkintas savo auklėtiniu, plekšteli jam per nugarą. Kol kas – viskas pagal kauniečio planą (57:46).

24 min. Turkai tris iš eilės atakas užbaigė rezultatyviai, bet kauniečiai turi savų argumentų. Persvara netgi padidėjo – 53:42.

22 min. Taškų badas antroje rungtynių pusėje. Pirmas dvi minutes neįmeta nė viena komanda. Galiausiai tai pavyksta padaryti Toney Douglasui, bet į tai rezultatyvia ataka iš karto atsako Brandonas Daviesas.

II kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 36:45 (23:21, 13:24).

Atrodo, Šaras išspaudė iš savo auklėtinių tokią gynybą, kokios jis taip laukė. Ypač pasiteisino „step-out“ gynybos situacijos, kai „Žalgirio“ aukštaūgis po varžovų užtvaros pakildavo prie gynėjo. Žalgiriečiams pavyko uždaryti perdavimų langus ir taip suparalyžiuoti „Anadolu Efes“ puolimą, kad šie per antrąjį kėlinį sukrapštė tik 13 taškų. Antrajame ketvirtyje turkai pataikė tik 4 metimus iš 15, iš kurių – tik vieną tritaškį, skirtingai nei paleido keturis per pirmąsias 10 minučių. Dvi „Anadolu Efes“ atakos iš eilės baigėsi žalgiriečių perimtais kamuoliais ir dėjimais į krepšį. Tad Šaras patenkintas išėjo į rūbinę, tik dar spėjo papriekaištauti arbitrui, kad šis neskyrė pražangos paskutinėje atakoje prieš Vasilije Micičių.

19 min. Fantastiška komandinė gynyba. Dar vienas perimtas kamuolys, dar vienas Axelio Toupane'o dėjimas – 45:36.

18 min. Edgaras Ulanovas vagia kamuolį ir persivaręs per visą aikštę krauna iš viršaus. Kauniečiai labai greitai atsitiesia – 43:36.

17 min. Paulius Valinskas dar sumeta ir abi baudas, bet Brockas Motumas pataiko nelogišką tritaškį nuo lentos. Australas dar prideda ir dvitaškį. Šarūnas Jasikevičius prašo minutės pertraukėlės. Persvara aptirpo – 37:34.

16 min. Paulius Valinskas! Dar vienas puikus jo epizodas – tritaškis iš aikštės krašto. „Žalgiris“ jau priekyje 35:27. Tai bent Šaro koziris iš kišenės.

15 min. Pauliaus Valinsko sėkmingas įėjimas. Gražus jo prasiveržimas po krepšiu tarsi peiliu supjaustant varžovų gynybą ir kauniečiai įkvepia kiek lengviau – 32:27.

„Žalgiris“ šiandien ginasi per minkštai. Šeimininkai gražiai po aikštę adresuoja kamuolį ir atranda laisvus komandos draugus. Atsisukęs į atsarginių suolo Šaras prašo auklėtinių statyti betonines užtvaras su kontaktu, o ne neužtikrintas ir patraukiant dalį kūno. Be to, jis pyksta, kad žalgiriečiai visai nesinaudoja protingomis pražangomis stabdydami priešininkų atakas.

13 min. Amerikietis įsismagino. Artūras Milaknis pastato puikią užtvarą, o Vasilije Micičius „pakabina“ kamuolį Aaronui White'ui. Šį nuostabų vaizdą šį sezoną matėme ne kartą! Svarstyklės vėl mūsų pusėje – 26:25.

12 min. Agresyviai sužaidęs Aaronas White'as pataiko su pražanga. Kauniečiai vėl kvėpuoja savo varžovams į nugaras – 24:25.

I kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 23:21.

10 min. Visgi kėlinuką kiek geriau užbaigė šeimininkai.

9 min. Kevinas Pangosas pataiko puikų tolimą metimą iš po užtvaros. „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržia į priekį – 19:18. Pertraukėlės metu Šaras derinių lentoje parkeriu mojuoja jau kur kas ramiau.

8 min. Toney Douglasas ir Vasilije Micičius apsikeičia tritaškiais. Turkai vis dar priekyje dviem taškais.

Vakarykštėse „Olimpia“ ir „Fenerbahče“ rungtynėse Milano komandos žaidėjai retai kada vienas kitam suplodavo delnais. Čia Kevinas Pangosas pametė sportbatį verždamasis krepšio link. Kol kanadietis kėlėsi nuo žemės, Brandonas Daviesas paėmė žalgiriečio batą, atrišo raištelius, juos atlaisvino ir atidavė komandos draugui. Iškalbingas epizodas.

5 min. Sunkoka rungtynių pradžia. Kauniečiams sunkiai sekasi rasti kelius prie varžovų krepšio.

3 min. Toney Douglasas pataikė iš toli, bet žalgiriečiai savo priešininkų nepaleidžia. Kevinas Pangosas baudų metimais vėl mažina atsilikimą iki minimumo – 7:8.

2 min. Brandonas Daviesas drebina varžovų krepšį – 3:3.

1 min. Pirmieji taškų sąskaitą atidarė turkai – iš toli pataikė puikiai pažįstamas Brockas Motumas. Į tai svečiai atsakė tik vienu Axelio Toupane'o baudos metimu.

Kauniečiai rungtynes pradėjo tradiciniu starto penketu: Kevinas Pangosas, Edgaras Ulanovas, Axelis Toupane'as, Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas.

Labas vakaras, krepšinio aistruoliai! Sveikinuosi iš „Sinan Erdem“ arenos, kurioje prieš pusmetį lietuvius iš Europos čempionato aštuntfinalio išmetė graikai. Tai – nauji „Anadolu Efes“ komandos namai. 1989 m. pastatyta „Abdi Ipekči“ arena buvo nugriauta. Vietoj jos bus pastatytas naujas treniruočių centras Turkijos rinktinei. Tuo tarpu „Anadolu Efes“ ir Ado Juškevičiaus „Galatasaray“ ekipos išsikraustė į „Sinan Erdem“. 16 tūkst. žiūrovų talpinanti arena toli gražu nebus pilnutėlė. Tribūnų balkono vietos uždengtos paklode, o į pastarąsias „Anadolu Efes“ rungtynes rinkosi maždaug 2,5 tūkst. žiūrovų.

Žalgiriečiai „Sinan Erdem“ turės triukšmingą užnugarį. Per tris metrus už „Žalgirio“ atsarginių suolo įsitaisė beveik 30 iš Lietuvos atvykusių sirgalių, skanduotėmis „Žalia balta“ jau apšildžiusių pustuštes tribūnas. Kad žiūrovų skaičius būtų didesnis, „Anadolu Efes“ į areną pakvietė didžiules vaikų grupes.

Turkai mėgsta pasipuikuoti. Per komandų apšilimą prie „Anadolu Efes“ atsarginių suolo spindėjo savaitgalį kiek netikėtai iškovota Turkijos taurė, kurios Ketvirtfinalyje „Anadolu Efes“ pranoko „Fenerbahče“. Bet turkai įvertino ir „Žalgirio“ pasiekimą. Prieš pat rungtynes arenos pranešėjas pasveikino žalgiriečius su iškovota Karaliaus Mindaugo taure.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai