2018 02 17

Aukštaūgių vedamas „Lietuvos rytas“ įžengė į Karaliaus Mindaugo taurės finalą

Prožektorių apšviestoje aikštėje, prie mėlynais atspalviais pritemdytų tribūnų, Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai buvo ryškesni pirmajame Karaliaus Mindaugo taurės varžybų pusfinalyje. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 81:61 (21:9, 14:17, 25:18, 21:17) įveikė Alytaus „Dzūkiją“ ir iškopė į finalą.
Povilas Čukinas ir Martynas Echodas
Povilas Čukinas ir Martynas Echodas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Loukas Mavrokefalidis pelnė 19 taškų, Martynas Echodas pridėjo 15 taškų ir net 14 atkovotų kamuolių, o dar 14 taškų pridėjo savoje arenoje Klaipėdoje nušvilptas Mindaugas Girdžiūnas.

Šio trejeto vedamas „Lietuvos rytas“ kontroliavo įvykius pirmajame pusfinalyje nuo pat pradžių ir pasiekė užtikrintą pergalę.

Alytaus krepšininkai, be šeimininkų palikę Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, kai šios savaitės pradžioje eliminavo Klaipėdos „Neptūną“, antrai staigmenai jėgų nerado.

Trenerio Alaro Varrako treniruojami dzūkai labai sunkiai puolė ir buvo ilgam įstrigę ties 11 taškų, kai „Lietuvos rytas“ jau buvo surinkęs 29.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 19, M.Echodas 15 (14 atk. kam.), M.Girdžiūnas 14, B.Madgenas 11 (7 rez. perd.), R.Giedraitis 7, E.Mockevičius 2 (A.Jomantas, J.Baronas, D.Sirvydis).

„Dzūkija“: N.Stylianou ir P.Petty po 13, P.Petrilevičius ir P.Danisevičius po 12, P.Čukinas 4, A.Wigginsas 3, A.Kaširovas ir G.Žalalis po 2.

„Lietuvos rytas“ sekmadienį finale susitiks su antrojo pusfinalio tarp Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ nugalėtoju.

Ketvirtasis kėlinys

37 min. L.Mavrokefalidis jau antrą kartą šį kėlinį nurūko į greitą puolimą ir pelno taškus iš po krepšio. Kai tritaškį pridėjo ir kitas veteranas B.Madgenas, vilniečiai gali pradėti galvoti apie finalą, nes skirtumas solidus (72:56).

34 min. Puikus M.Echodo dėjimas į krepšį, už kurį galėtų paploti ir Kauno '„Žalgirio“ sirgaliai, pradėję rinktis į areną antrojo pusfinalio rungtynėms. „Lietuvos rytas“ priekyje, bet ramybės dar nėra, nes pranašumas vėl sumažėjo (62:51).

Trečiasis kėlinys

27 min. Koks M.Echodo blokas! Vilniaus klubo aukštaūgis šiandien puikus, o dabar jis aikštėje dar ir su kitu vidurio puolėju L.Mavrokefalidžiu.

26 min. Vilniaus krepšininkų persvara didžiausia šiose rungtynėse – 19 taškų (50:31).

24 min. Pataikius dvitaškį R.Giedraičiui, kuris jau pelnė 7 taškus, vilniečiai pirmauja 44:28. Regis, dzūkams, kurie ir taip yra silpniausiai puolanti LKL komanda, gali nepavykti surinkti savo taškų vidurkio (74 taškai).

Antrasis kėlinys

20 min. „Lietuvos ryto“ turėta 18 taškų persvara aptirpo dvigubai, bet Vilniaus klubas vis dar pirmauja pusfinalyje prieš „Dzūkiją“ 35:26. M.Echodas jau spėjo vilniečiams surinkti dvigubą dublį – 10 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. 10 taškų iki pertraukos Vilniaus ekipai pelnė ir L.Mavrokefalidis.

Alytaus komandoje rezultatyviausiai žaidžia Paulius Petrilevičius, per du kėlinius surinkęs 9 taškus.

18 min. N.Stylianou išjudino Alytaus ekipos atakas, o vilniečiai klaidų skaičiumi (6) jau vejasi dzūkus. Bet priekyje „Lietuvos rytas“ 31:23.

16 min. Alytiškiai suklydo jau 7 kartus, bet tai neskaitant klaidų gynyboje. Ten būdų irgi daug, ypač bandant sulaikyti Vilniaus ekipos vidurio puolėjus.

14 min. Alytaus puolimas ir toliau bedantis. L.Mavrokefalidis jau pelnė 10 taškų, M.Echodas 8, o „Lietuvos rytas“ pirmauja 29:13.

Pirmasis kėlinys

10 min. Mindaugas Girdžiūnas Klaipėdoje sutiktas švilpimu. Sirgaliai taip sutiko gynėją, kuris prieš porą mėnesių kartu su Arnu Butkevičiumi paliko „Neptūno“ ir perėjo į „Lietuvos rytą“.

9 min. „Lietuvos rytas“ suorganizavo drąsų pamėgimą, kai per kelias minutes spurtavo ir atsiplėšė nuo dzūkų 17:8.

5 min. Loukas Mavrokefalidis pelnė 4 taškus nerezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse, kuriose „Lietuvos rytas“ įsiveržė į priekį 9:6.