2019 08 12

Drama Kaune – pustuštėje „Žalgirio“ arenoje Lietuvos rinktinė vėl gavo serbų pamoką

Pustuštėje Kauno „Žalgirio“ arenoje pirmadienio vakarą virė tikras krepšinio spektaklis. Atkakliose rungtynėse Lietuvos rinktinė tik paskutinėmis minutėmis antrą kartą per tris dienas 91:95 (22:20, 15:25, 34:24, 20:26) nusileido Serbijos ekipai. Lietuvos rinktinę pražudė 27 taškus surinkęs Bogdanas Bogdanovičius. Tai buvo jau trečias lietuvių pralaimėjimas per žaistas ketverias draugiškas rungtynes.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nepaisant tuščių vietų tribūnose, Lietuvos rinktinė galingai pradėjo rungtynes. Startiniame penkete pasirodęs Jonas Valančiūnas labai greitai susirinko 9 taškus ir išvedė lietuvius į priekį 20:13. Tiesa, serbai greitai atsigriebė ir po pirmojo kėlinio atsiliko tik 20:22.

Antrajame kėlinyje varžovai persvėrė rezultatą ir po dviejų greitų Bogdano Bogdanovičiaus tritaškių atitrūko 40:32. Pirmoji rungtynių dalis baigėsi fantastišku Vasilije Micičiaus metimu, kuris „Žalgirio“ areną pašventino tritaškiu su sirena. Į rūbinę Lietuvos rinktinė išėjo atsilikdama 37:45.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinę patraukė veteranai Paulius Jankūnas ir Mantas Kalnietis, sugrąžinę lietuviams pranašumą. Prieš ketvirtąjį kėlinį buvo maksimali intriga – Lietuvos rinktinė pirmavo 71:69.

Ketvirtajame kėlinyje intriga išliko iki paskutinių minučių, bet serbus patempė įspūdingas rungtynes sužaidęs B.Bogdanovičius.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausias buvo 18 taškų surinkęs Jonas Valančiūnas. 17 pridėjo Marius Grigonis.

Lietuvos rinktinė du kėlinius žaidė pasipuošusi retro aprangomis. Taip atrodė ir prieš 80 metų žaidusi Lietuvos komanda, kuri apgynė Europos čempionų titulą 1939 metais.

Prieš rungtynes Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis už nuopelnus Lietuvos krepšiniui apdovanojo „Denver Nuggets“ klubui šiuo metu vadovaujantį Artūrą Karnišovą.

Rungtynes Kaune stebėjo kiek daugiau nei 7 tūkst. sirgalių, nors „Žalgirio“ arena talpina net 15 tūkst. Sirgalius atbaidė įspūdingos bilietų kainos, kurios prasidėjo nuo 29 eurų. Taip Lietuvos krepšinio federacija tikėjosi surinkti pinigų „Krepšinio namų“ statybai.

Mačą Kaune stebėjo daugybė garsių žmonių. Lietuvos rinktinę palaikė Artūras Karnišovas, Tomas Balčėtis, Martynas Pocius, broliai Lavrinovičiai, Rose Namajunas, prezidentai Gitanas Nausėda ir Valdas Adamkus.

Tai buvo paskutinis šansas išvysti Lietuvos rinktinę gyvai šiame pasirengimo cikle. Lietuviai namuose surengė tik dvejas rungtynes – pirmosios vyko Klaipėdoje su Suomija.

Dainius Adomaitis nusprendė šioms rungtynėms neregistruoti dviejų žaidėjų – Žygimanto Janavičiaus ir Eimanto Bendžiaus.

Abu šie krepšininkai buvo registruoti pirmosioms tarpusavio rungtynėms Belgrade, bet aikštėje nepasirodė.

Tiek Ž.Janavičius, tiek E.Bendžius nėra tikri dėl savo vietos dvyliktuke, todėl tai gali reikšti, kad šiems krepšininkams D.Adomaitis po pirmadienio vakaro gali pasakyti „ačiū ir iki kitos vasaros“.

Tai buvo jau ketvirtosios Lietuvos rinktinės draugiškos rungtynės šią vasarą. Lietuviai 80:60 sutriuškino Suomiją, bet 70:78 nusileido Ispanijai ir 68:72 Serbijai.

Po rungtynių Kaune Lietuvos rinktinė išvyks į turnyrą Suomijoje, kur dar kartą išmėgins jėgas su suomiais ir Rusijos rinktine.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nikola Jokičius

Statistika

Lietuva – Serbija 91:95 (22:20, 15:25, 34:24, 20:26)

Dvitaškiai: 19/34 (55 proc.) – 20/31 (64 proc.)

Tritaškiai: 8/23 (34%) – 12/26 (46%)

Baudų metimai: 29/33 (87%) – 19/22 (86%)

Atkovoti kamuoliai: 34 – 23

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 23

Klaidos: 15 – 11

Perimti kamuoliai: 4 – 5

Lietuva: J.Valančiūnas 18, M.Grigonis 17, M.Kalnietis 15, P.Jankūnas 13, D.Sabonis 11, J.Mačiulis 7, M.Kuzminskas 5, R.Seibutis 4, L.Lekavičius 1.

Serbija: B.Bogdanovičius 27, N.Jokičius 14, N.Bjelica 11, M.Raduljica 10.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jonas Valančiūnas

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Serbija 91:95

40 min. M.Simonovičiaus tritaškis ir B.Bogdanovičiaus baudų metimai tolino Lietuvą nuo pergalės – 89:93.

39 min. M.Kalnietis išprovokavo penktąją N.Bjelicos pražangą – 89:88.

38 min. Mariaus Grigonio tritaškis! – 87:86.

37 min. J.Mačiulis pataikė keturis baudų metimus – 84:82.

36 min. Serbai labai greitai ištirpdė lietuvių pranašumą. B.Bogdanovičius sugrįžo su tritaškiu – 80:82.

34 min. M.Kuzminskas pataikė labai svarbų tritaškį – 79:72.

32 min. Taškus ir vėl rinkosi P.Jankūnas, kuris antroje rungtynių pusėje žaidžia neprilygstamai – 76:72.

31 min. M.Grigonis kėlinį atidarė tritaškiu – 74:69.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Serbija 71:69

30 min. P.Jankūnas ir M.Grigonis pataikė po du baudų metimus. Prieš lemiamą kėlinį lietuviai pirmavo dviem taškais.

29 min. P.Jankūno tritaškis! Komandas skyrė tik taškas – 61:62. M.Kalnietis pelnė net 6 taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą 67:65. Serbams beliko prašyti minutės pertraukėlės.

28 min. M.Grigonis pataikė vieną baudos metimą, o P.Jankūnas neleido atitrūkti serbams – 58:60.

27 min. P.Jankūnas išprovokavo trečią N.Jokičiaus pražangą – 55:58.

26 min. J.Valančiūnas pataikė dar du baudų metimus ir sėdo ant suolo. Jo sąskaitoje jau 18 taškų. M.Kalnietis taip pat buvo taiklus – 53:58.

25 min. D.Sabonį pakeitęs J.Mačiulis iškart pelnė taškus, taškus bet užsivedė ir B.Bogdanovičius – 48:54.

24 min. J.Valančiūnas pelnė du taškus su N.Jokičiaus pražanga! – 46:51.

23 min. D.Sabonis pataikė iš po krepšio, o ant parketo raitėsi V.Micičius, kuriam į skaudžią vietą pataikė M.Kalnietis. R.Seibutis sumažino skirtumą iki 4 taškų – 43:47.

22 min. J.Valančiūnas lietuvių sąskaitą po pertraukos atidarė dėjimu – 39:47.

21 min. Serbai padidino persvarą iki dviženklės – 37:47.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kontrolinės rungtynės: Lietuva – Serbija

Antrasis kėlinys: Lietuva – Serbija 37:45

20 min. P.Jankūnas baudos metimais atidarė savo sąskaitą, bet V.Micičius pataikė įspūdingą tritaškį su sirena ir po pirmosios rungtynių dalies serbai turėjo 8 taškų pranašumą.

19 min. D.Sabonis sušvelnino skirtumą taikliu metimu su pražanga. Jis jau pelnė 9 taškus – 35:40.

18 min. Po dviejų B.Bogdanovičiaus tritaškių greitajame puolime serbai pirmą kartą atitrūko – 32:40.

17 min. M.Grigonis pataikė baudų metimus ir išlygino rezultatą – 32:32.

16 min. J.Valančiūnas išvedė iš kantrybės M.Raduljicą ir pataikė du baudos metimus. Jo sąskaitoje jau 11 taškų – 30:28.

14 min. Laisvas paliktas M.Grigonis nesudvejojo ir pataikė iš vidutinio nuotolio. M.Kalnietis prasižengė ir iškart buvo pakeistas L.Lekavičiaus – 28:26.

13 min. M.Kuzminskas pirmuosius taškus pelnė baudos metimais, bet N.Bjelica pataikė tritaškį – 26:26.

11 min. Antrąjį kėlinį M.Grigonis atidarė taikliu metimu, bet varžovai baudė tritaškiu – 24:23.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Gitanas Nausėda ir Valdas Adamkus

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Serbija 22:20

10 min. Nuostabi D.Sabonio verpstė! M.Simonovičius užsidirbo techninę pražangą už kalbas su teisėjais, bet M.Grigonis nepataikė baudos metimo. Po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo dviem taškais.

9 min. Aikštėje tik pasirodęs L.Lekavičius labai greitai susirinko dvi pražangas. Tuo pasinaudojo M.Simonovičius baudos metimais išlyginęs rezultatą – 20:20.

8 min. Keitimai Lietuvos rinktinėje. Į aikštę žengė Lukas Lekavičius ir Mindaugas Kuzminskas. Šis nespėjo paskui N.Jokičių ir jis perdavė kamuolį dėjimu ataką užbaigusiam M.Raduljicai – 20:18.

7 min. J.Valančiūnas pelnė jau 9 taškus, o M.Kalnietis savo sąskaitą atidarė tritaškiu – 20:16.

6 min. D.Milosavljevičius pataikė pirmąjį serbų tritaškį, bet D.Sabonis ir R.Seibutis sugrąžino 6 taškų pranašumą – 15:9.

5 min. D.Sabonis pirmuosius taškus pelnė po R.Seibučio perdavimo ir Serbijos rinktinės treneris nusprendė pasitarti – 11:6.

4 min. B.Marjanovičius ir vėl mėgavosi lengvais taškais, tačiau nemiegojo ir J.Valančiūnas, kuris jau buvo pelnęs 7 taškus – 9:6.

3 min. B.Marjanovičius pelnė pirmuosius taškus, bet jo oponento J.Valančiūno atsakymas buvo įspūdingesnis. Uteniškis įsūdė tritaškį – 7:4.

2 min. Kokį metimą pataikė M.Kalnietis! Nugara į krepšį jau būdamas ir į gynybą bebėgęs įžaidėjas kažkaip pataikė į krepšį. D.Sabonis suklydo, prasižengdamas puolime – 4:2.

1 min. B.Marjanovičius laimėjo ginčo kamuolį prieš J.Valančiūną, o B.Bogdanovičius greita ataka pelnė pirmuosius serbų taškus. J.Valančiūnas išlygino rezultatą, kai išprovokavo B.Marjanovičiaus pražangą po krepšiu – 2:2.

Lietuvos rinktinė pasipuošusi retro aprangomis. Taip atrodė ir prieš 80 metų žaidusi Lietuvos komanda, kuri apgynė Europos čempionų titulą.

Startiniai penketai

Lietuva: Mantas Kalnietis, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius, Bobanas Marjanovičius, Vasilije Micičius, Draganas Milosavljevičius, Stefanas Birčevičius.