2019 09 11

Dramatiškame trileryje „Žalgiris“ per pratęsimą krito prieš Eurolygos vicečempionus

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nesėkme pradėjo draugišką „Gloria Cup“ turnyrą. Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama komanda paskutinių akimirkų trileryje 98:100 per pratęsimą nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ klubui.
Artūras Milaknis
Artūras Milaknis / nuotr. facebook/Kauno „Žalgiris“

Rungtynių pradžioje žalgiriečiai su varžovais žaidė apylygiai, tačiau „Anadolu Efes“ krepšininkams buvo pavykę kiek atitrūkti.

Vis dėlto Lietuvos čempionai netrukus įjungė aukštesnę pavarą, pasivijo Stambulo klubą ir per didžiąją pertrauką jau pirmavo 44:42.

Per pirmas 20 minučių Zachas LeDay buvo surinkęs 14 taškų, Nigelis Hayesas savo sąskaitoje turėjo 12 taškų.

Trečiojo kėlinio metu jau „Anadolu Efes“ šiek tiek truktelėjo į priekį, tad prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą rezultatas buvo lygus 67:67.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po Alexo Perezo tritaškio „Žalgiris“ buvo įgijęs jau dviženklę persvarą (81:71), bet stambuliečiai greitai atkuto. Šaras paprašė minutės pertraukėlės po varžovų spurto 8:0 ir sumažėjusio pranašumo (81:79).

Shane'as Larkinas išvedė komandą į priekį 1 tašku, kai rungtynių laikrodis pradėjo skaičiuoti paskutinę minutę.

Likus 9 sekundėms, Thomasas Walkupas išbėgo į greitą ataką ir pelnė dvitaškį su pražanga bei išvedė kauniečius į priekį 88:86.

Sh.Larkinas tuomet sugebėjo išprovokuoti pražangą ir išlygino rezultatą. Paskutinioji „Žalgirio“ ataka baigėsi klaida, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomo laiko metu sėkmingiau iš pradžių rungtyniavo „Anadolu Efes“, tačiau N.Hayeso vedamas „Žalgiris“ sumažino atsilikimą iki taško (98:99). Deja, bet itin svarbi žalgiriečių ataka, galėjusi išvesti į priekį, baigėsi klaida.

Tiboras Pleissas pataikė pirmąją baudą, prametė antrąją, o Th.Walkupas, turėjęs 4 sekundes, nuskuodė per aikštę su kamuoliu. Vis tik paskutinis jo tolimas šūvis tikslo nepasiekė ir „Anadolu Efes“ šventė pergalę.

„Žalgiris“: N.Hayesas 27 (9/14 dvit., 3/4 trit., 2 per. kam.), Z.LeDay 23 (8/14 dvit.), A.Perezas 17 (3/3 trit., 4 rez. perd.), R.Jokubaitis 10 (5 rez. perd.), M.Gebenas 9, A.Milaknis 6, T.Walkupas 3 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), K.Lukošiūnas 2, E.Venskus 1, M.Jogėla 0, L.Uleckas 0.

„Anadolu Efes“: S.Larkinas 24 (4/8 trit., 4 rez. perd.), R.Beaubois 19 (3/7 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), A.Petersas 19 (6 atk. kam.), B.Dunstonas 10 (9 atk. kam., 2 blk.).