2017 02 01 /20:42

Du kėlinius negailestingai talžytas „Lietkabelis“ galiausiai prabudo, bet per vėlai

Panevėžio „Lietkabelio“ (1-4) krepšininkai parodė charakterį, tačiau pranokti Rusijos milijonierių neįstengė. Trečiadienio vakarą Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 77:89 (15:28, 15:25, 27:16, 20:20) turėjo pripažinti Maskvos srities „Chimki“ (4-1) pranašumą ir atsisveikino su viltimis patekti į kitą Europos taurės turnyro etapą.
Kazys Maksvytis
Kazys Maksvytis / K.Kavolėlio/kklietkabelis.lt nuotr.

Panevėžiečių užduotis šiame mače buvo ne iš lengviausių.

Aukštaitijos klubui reikėjo ne tik laimėti, tačiau ir iškovoti pergalę mažiausiai 8 taškais. Tik toks variantas būtų išsaugojęs jų viltis pakilti į antrąją F grupės vietą.

Tačiau šansų įgyvendinti šį uždavinį beveik nebuvo. 17-ąją dvikovos minutę žvėrišku tempu žaidęs „Chimki“ buvo įgijęs rekordinę 25 taškų persvarą ir sudėliojo viską į vietas.

Nors antroje rungtynių pusėje šeimininkai parodė charakterį ir ketvirtajame kėlinyje net buvo prisiviję savo priešininkus iki 5 taškų, lemiamomis akimirkomis rusai neklydo.

Pagrindiniu inkaru, nugramzdinusiu „Lietkabelį“ į dugną, tapo 26 klaidos.

Laimėjęs Panevėžyje, „Chimki“ užsitikrino bilietą į kitą etapą. Jame taip pat žais grupėje pirmaujanti Miuncheno „Bayern“ komanda.

K.Maksvyčio auklėtiniai sezoną Europoje pabaigs akistata prieš Ulmo „Ratiopharm“ klubą.

„Lietkabelis“ – „Chimki“ 77:89 (15:28, 15:25, 27:16, 20:20).

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 23, Simas Galdikas 14, Darjušas Lavrinovičius 11, Žygimantas Skučas 10, Lorenzo Williamsas 9, Gintaras Leonavičius 6.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 23, Robbie Hummelas 20, Earlas Rowlandas 18, Jacobas Pullenas 12.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. Puiki ketvirčio kėlinio pradžia. Benas Madgenas ir Darjušas Lavrinovičius dar labiau priartino šeimininkus ir sumažino atsilikimą iki vienženklio – 63:69.

Dar vienas puikus Darjušo Lavrinovičiaus epizodas ir tritaškis – 66:71.

Įpusėjus ketvirčiui, komandas dar skyrė šeši taškai, tačiau tuomet šeimininkai kelis kartus suklydo, Jacobas Pullenas bei Aleksejus Švedas sėkmingai užbaigė atakas ir „Chimki“ vėl atitrūko.

Šį kartą lemtingai. Pralaimėjimas – 77:89.

III kėlinys.

Trečiojo kėlinio pradžioje panevėžiečiams pavyko rodyti nedidelius atsigavimo ženklus, bet skirtumas jau buvo pernelyg didelis.

Pirmas penkias ketvirčio minutes šeimininkai laimėjo 15:8 ir sumažino deficitą – 45:61.

Keli iš eilės sėkmingi Žygimanto Skučo epizodai ir 52:65.

Tuomet „Chimki“ truktelėjo vėl į priekį, bet kėlinio pabaigą geriau sužaidė Beno Madgeno vedami panevėžiečiai.

Po trijų kėlinių – 57:69.

II kėlinys.

Vaizdas nesikeitė ir po pertraukėlės. Darjušas Lavrinovičius pataikė iš toli, tačiau „Chimki“ ir toliau bėgo į priekį.

Sunkiai sustabdomas pirmoje rungtynių pusėje buvo Aleksejus Švedas. Jau antro kėlinio viduryje gynėjas savo sąskaitoje turėjo 10 taškų.

Įpusėjus ketvirčiui, „Lietkabelio“ atsilikimas pasiekė nepadorią 20 taškų atžymą – 19:39.

Taškų badas užsitęsė daugiau nei pusę kėlinio, kol galiausiai jį nutraukė baudų metimą pataikęs Simas Galdikas – 20:43.

Po II kėlinių – 30:53.

I kėlinys. Panevėžio „Cido“ arenos tribūnoje dvikovą stebėjo ir buvęs „Chimki“ strategas Rimas Kurtinaitis.

Aleksejus Švedas įsmeigė tritaškį, o dar du taškus pridėjo kamuolį perėmęs Earlas Rowlandas, tačiau savą lyderį pirmosiomis minutėmis turėjo ir šeimininkai. Po penkių iš eilės Beno Madgeno taškų – 5:5.

Įpusėjus ketvirčiui, panevėžiečiams dar pavyko išlaikyti varžovų tempą – 9:9.

Atitrūkti „Chimki“ pavyko tik baigiantis kėliniui. Po Earlo Rowlingo tritaškio rusai įgijo rekordinę šešių taškų persvarą, tačiau tuo neapsiribojo. Po Aleksejaus Švedo ir Sergejaus Monios taiklių metimų panevėžiečių deficitas pirmą kartą tapo dviženklis – 15:25.

Maža to, Jacobas Pullenas kėlinį užbaigė taikliu metimu su pražanga. Po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ atsiliko – 15:28.