Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 05 28

Du lyderiai, kurių siekia „Rytas“: apie ateitį klube, saugumą Vilniuje ir svarbius ėjimus

Vilniaus „Rytas“ siekia, kad šie du žaidėjai reprezentuotų klubo veidą. Bet tiek Arnas Butkevičius, tiek Eimantas Bendžius dar nori būti tikri, ką reprezentuoja. Koronakrizės ir svarbių sostinės organizacijos sprendimų fone „Rytas“ bando išlaikyti du savo lyderius. Tačiau šių sprendimą lems ne tik finansinės sandorio detalės.

Vilniaus „Ryto“ ramsčiai po truputį grįžta prie savo mėgiamos veiklos. Namų aplinką išsikuopęs Arnas Butkevičius su šeima sukiojasi aplink pajūrį, o Eimantas Bendžius pagaliau išpakavo jam seniai įteiktą žmonos dovaną ir išbandė golfo pamoką.

Maloni šeimyninė idilė stumia į šoną tą nežinomybę, kuri gaubia „Ryto“ lyderių mylimą darbą.

A.Butkevičius su E.Bendžiumi visai neturėjo dėl to sukti galvos. Tačiau koronakrizė verčia vėl susėsti prie derybų stalo ir persitarti dėl senų susitarimų.

Senose parašais užtvirtintose sutartyse parašyta, kad „Ryto“ klubas iki 2020-ųjų liepos 1 d. sprendžia, ar 2017-aisiais į Vilnių atvykęs A.Butkevičius ir 2018-aisiais į sostinę sugrįžęs E.Bendžius liks komandoje ir 2020-2021 m. sezonui. „Rytas“ labai norėtų juos išlaikyti, bet dėl koronakrizės sujauktos finansinės projekcijos klubo direktorius Rolandas Jarutis turi traukti naują dokumentą, kuris puolėjams dabar kelia abejonių.

Tai ilgalaikės 3-4 metų trukmės sutartys, kurios garantuoja finansinį stabilumą keliems sezonams į priekį. Tačiau juose įrašyti skaičiai smarkiai skiriasi nuo tų, kuriuos „Ryto“ lyderiai įsivaizduotų skatinamajame kontrakte po geriausio sezono karjeroje.

„Jie turi galiojančias sutartis, bet turi išpirkos galimybes. Bet jos didelės ir vargu ar kas sugebės jas sumokėti. Maža to – „Rytas“ šiems dviem žaidėjams yra pateikęs pasiūlymus dėl ilgalaikio kontrakto – dabar jie sprendžia kiekvienas, ar pasirašyti sutartis dar papildomai trejiems metams. Jie būtų vieni iš sostinės ekipos veidų“, – Modestui Krukauskui iš lrytas.lt trečiadienį pasakojo R.Jarutis.

Situacija kiek kitokia, nes būsimas „Rytas“ nesugebės finansiškai įgyvendinti pagal ankstesnius įsipareigojimus sudarytų sutarčių 2020-2021 m. sezonui. Jeigu tai įvyktų, vien A.Butkevičius su E.Bendžiumi suvalgytų maždaug pusę 2020-2021 m. sezonui žaidėjų ir trenerių kontraktams numatyto biudžeto, kuris turėtų siekti iki 1 mln. eurų.

Tai reiškia, kad jeigu „Rytas“ tikisi išsaugoti A.Butkevičių su E.Bendžiumi, vilniečiams teks atšaukti senąjį kontraktą ir įtikinti juos nauja patrauklia ilgalaike sutartimi. Įtikinti reikės ir kryptį drastiškai pakeitusia klubo vizija.

Ką „Ryto“ lyderiai galvoja apie savo ateitį Vilniuje ir kokie didžiausi klausimai jiems kyla dėl sostinės klubo pasiūlymo, A.Butkevičius su E.Bendžiumi pasakoja interviu 15min.

– Arnai, Eimantai, kokia jūsų kontrakto situacija?

Arnas Butkevičius: Iki liepos 1 d. „Rytas“ turi nuspręsti, ar jį pratęsti, ar nutraukti. Yra ir išpirkos galimybė. Bet yra pateiktas pasiūlymas dėl naujo kontrakto. Jį reikia svarstyti atskirai – tai nėra tik kontrakto pratęsimo variantas. Tai naujas kontraktas, kurį reikėtų pasirašyti.

Jeigu sutikčiau priimti naują pasiūlymą, tada buvęs kontraktas nustotų galioti, ir prasitęstų trejiems metams. Tos sąlygos šiai dienai nėra tenkinančios. Tad tiesiog laukiame.

Laukiu iki liepos 1 d., ką nuspręs „Rytas“ dėl esamo susitarimo 2020-2021 m. sezonui.

Eimantas Bendžius: Turiu dar vienerių metų sutartį, kurioje „Rytas“ iki liepos 1 d. gali pasirinkti pliusą kitam sezonui. Nuo to, ar jie labai nori mane išlaikyti, priklauso, ar jie pratęs sutartį, ar ne. Bet siūlomas naujas trejų metų kontraktas su visišku detalių pakeitimu. Jį diktuoja koronaviruso sukelta krizė.

„EuroCup“ statistika 2019-2020 m.
Arnas Butkevičius 8,1 tšk. (56% dvit., 58% trit.) | 4,8 kam. | 2,7 perd. | 14 naud.
Eimantas Bendžius 12 tšk. (40% trit.) | 4,1 kam. | 11,5 naud.

– Kad žmonės suprastų tą klubo siūlomo kontrakto skirtumą, ar tiesa, kad metinė jo vertė 2020-2021 m. sezonui, lyginant senąją sutartį ir naująjį pasiūlymą, susitrauktų per maždaug 100 tūkst. eurų?

A.Butkevičius: Negaliu atskleisti kontrakto ir naujo pasiūlymo detalių. Faktas, kad pasiūlymas pateiktas pagal „Ryto“ galimybes ir jų deklaruojamą poziciją apie mažėjantį biudžetą. Bet akcentuojama tai, kad tai ilgalaikė trejų metų sutartis ir kad klubas nori išlaikyti žaidėjus. Jie tą daro pagal savo galimybes.

E.Bendžius: Siūlomi tikrai žymiai mažesni pinigai. Juos bandoma kompensuoti trejų metų kontrakto garantija.

Kai kalbame apie žaidėjus, su kuriais norima pratęsti sutartį, tai tie klubai turi siūlyti tokias sumas ir sąlygas, kad tie krepšininkai nelabai norėtų išbandyti kažką naujo.

– Krepšinio rinka buvo aiškiai sudėliota jau daugybę metų. O kokia žaidėjų pozicija šioje krizinėje situacijoje: kiek esate linkę laukti šią vasarą ir iki kokios ribos ieškosite kompromisų?

A.Butkevičius: Tai ir yra sudėtingiausias dalykas, kai nežinai rinkos galimybių ir kaip ji bus iki galo paveikta krepšinio pasaulyje. Aš manau, kad dauguma žaidėjų yra linkę laukti ir suprasti, kiek ta rinka keičiasi ir kokios realios galimybės pasirašyti kontraktus.

Vėlgi, kiekvieno žaidėjo situacija skirtinga, nes kiekvienas turėjo skirtingą sezoną – skirtingos ir pateikiamos sąlygos. Susideda daug dalykų.

Faktas, kad bendrai paėmus, pinigų mažėjimas bus. Į tai reikia atsižvelgti, bet, manau, tas mažėjimas turi būti adekvatus.

Manau, nebus taip, kad žaidėjo, kuris turėjo pakankamai gerą sezoną ir galbūt pasikėlė savo vertę, vertė kris žymiai. Manau, tai turi išlikti bent jau tose pačiose buvusio kontrakto ribose.

Kiekvieno situacija kitokia, bet dabar sunku kažką daugiau sakyti, kai tiek daug neaiškumų.

E.Bendžius: Dabar kalbėsiu apie visus žaidėjus. Kai kalbame apie žaidėjus, su kuriais norima pratęsti sutartį, tai tie klubai turi siūlyti tokias sumas ir sąlygas, kad tie krepšininkai nelabai norėtų išbandyti kažką naujo. Kad vasaros pradžioje jie galvotų, jog galbūt neverta laukti, rizikuoti ir pasitarus su šeimomis, atsižvelgiant į vaikus, įsivertinti galimybę pasilikti toje pačioje šalyje ir užsitikrinti, kad sugrįši ten pat.

Ypač, jeigu ta vieta patinka šeimos nariams, žmonai, vaikui ten yra geras darželis – tai krepšininkams labai svarbūs klausimai. Žaidėjas tada gali būti linkęs žaisti toje komandoje už mažesnius pinigus. Bet viskas turi atitikti.

Kalbant apie dabartinę situaciją, pinigai visuose klubuose bus mažesni, bet gal tai kaip tik bus galimybė žaidėjams išeiti į aukštesnio lygo komandas. Kadangi tie klubai turės mažiau pinigų, visi žaidėjai pasislinks per laiptelį į viršų. Gal bus daugiau galimybių žaidėjams iš žemesnių divizionų pereiti į aukštesnius divizionus, kurių klubai paprasčiausiai mokės, kiek gali.

VIDEO: „urBONUSas“: geriausias Lietuvos teisėjas Gytis Vilius – kas slypi už kiekvieno švilpuko?

– Arnai, po tokio gero sezono, turbūt jūsų finansiniai lūkesčiai dabar didesni?

A.Butkevičius: Be abejo. Kalbant iš tos situacijos, susimažinti pinigus, kai turėjai gerą sezoną, būtų skausminga. Kita vertus, reikia viską įvertinti realiai ir suprasti tą bendrą situaciją.

Kitas dalykas, mes turime žiūrėti į rinką ir ką ji pasiūlys. Šiai dienai yra labai daug neaiškumų ir mažai konkretumo, ko gali laukti ir tikėtis. Tai tik viską komplikuoja.

– Arnai, ar nesijaučiate, kad jau išaugote „Ryto“ marškinėlius?

A.Butkevičius: Aš visada deklaruoju, kad noriu kilti į aukštesnį lygį ir tai yra mano siekiamybė. Bet tavo norai ir pasiūlymai yra derinami dalykai. Norėdamas kilti į aukštesnį lygį, turi būti paklausus. Jeigu yra pasiūlymas, jį svarstai ir priimi sprendimą norėdamas kilti aukščiau.

Mano situacija dabar tokia, kad esu laukime. Jeigu atsiras kažkokie konkretūs pasiūlymai, siūlantys aukštesnį lygį, tada juos svarstysiu. Kol kas dar nėra nieko konkretaus. Bet faktas, kad norisi žaisti aukštame lygyje.

– O kokia jums prognozuojama rinka kitose Europos komandose?

A.Butkevičius: Kiek bendrauju su savo agentu, rinkoje po truputį prasideda judesys. Ji nėra įgavusi pagreičio, nes dauguma klubų laukė, koks bus Eurolygos sprendimas. Vis tik Eurolyga diktuoja Europos krepšinio rinką.

Bet dabar, kai tas sprendimas priimtas, rinka turėtų įsibėgėti ir atsirasti didesnis konkretumas.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Arnas Butkevičius
Arno Strumilos / 15min nuotr./Arnas Butkevičius

– Eimantai, jūs taip pat sužaidėte karjeros sezoną. Bet viešumoje girdisi populiari nuomonė, kad Eimantui Bendžiui jau 30 metų ir jis gali būti nelinkęs palikti namų, Lietuvos, todėl yra lankstesnis naujo kontrakto atžvilgiu. Kaip yra iš tikrųjų?

E.Bendžius: Manau, bet kuris pažiūrėjęs į mane pagal visą fizionomiją nepasakytų, kad man yra 30 metų (šypsosi.).

Manau, kad su savo žaidimo stiliumi galiu dar ilgai gerai žaisti. Aišku, niekada nesi apsaugotas nuo traumų, bet manau, jog amžius čia nėra svarbu. Čia tik mėgstama apie jį pakalbėti.

Pažiūrėkite į Pablo Prigioni – išvažiavo į NBA 35 metų (tapo vyriausiu naujoku NBA istorijoje, – aut.). Yra labai daug žaidėjų, kurie atsiskleidė vėliau. Aš ir pats geriau pradėjau žaisti krepšinį nuo maždaug 20 metų. Kai kiti tokių metų talentai jau eina į NBA naujokų biržą, aš tik 19-os supratau, kad galiu gerai žaisti krepšinį.

Todėl manau, kad 30, 33 ar 34 metai – nėra didelio skirtumo. Reikia žiūrėti į žaidėją, kaip jis rungtyniauja, turėjo traumų ar ne. Manau, kad tai yra svarbiausia, pagal ką ir renkamasi krepšininkus.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eimantas Bendžius
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eimantas Bendžius

– Kai Europoje nacionaliniai čempionatai nutraukė sezonus ir iškilo didžiulis klausimas, kaip klubai atsiskaitys su žaidėjais už likusią sezono dalį, buvo akcentuojama, kad tas komandų komunikacijos ir sąmoningumo lygis krizės metu bus labai reikšmingas tariantis su žaidėjais dėl naujų kontraktų. Kokį įspūdį paliko „Ryto“ jums parodytas dėmesys tuo sudėtingu laikotarpiu?

A.Butkevičius: Girdėjau, kad kai kurie kiti klubai nėjo į kompromisus, bet „Rytas“ nebuvo toks kategoriškas. „Rytas“ ėjo į tuos kompromisus ir rado sprendimus su žaidėjais. Manau, tuo klausimu jie į situaciją pasižiūrėjo gan lanksčiai.

Aišku, negaliu kalbėti už kiekvieną „Ryto“ žaidėją, nes nežinau jų situacijos. Kalbu iš savo pozicijos.

E.Bendžius: Manau, kad kiekvieno agento bei žaidėjo situacija ir susitarimai yra skirtingi.

Kalbant apie mane asmeniškai, esame pasiekę žodinį susitarimą su klubo dalininkais dėl likusių mokėjimų už 2019-2020 sezoną bei įsiskolinimų padengimo grafiko išdėstant mokėjimus per 2020 ir 2021 metus.

Kaip žaidėjui, žiūrinčiam metus į priekį, šiai dienai tai (FIBA Čempionų lyga) atrodo žingsnis atgal. Bet žiūrint į ateitį, dar sunku nuspėti.

– Esate du svarbiausi branduolio žaidėjai ir dabar sprendžiate ateities klube klausimus. Kaip jaučiatės svarstydami tokį svarbų sprendimą daugybės įvykių fone – „Rytui“ perėjus į FIBA Čempionų lygą ir Vilnių palikus dviem dideliems klubo talentams?

A.Butkevičius: Aš stengiuosi atsiriboti nuo drastiškų pareiškimų, ar tai reiškia komandai naudą, ar nenaudą.

Pavyzdžiui, Ąžuolas Tubelis pasirinko NCAA – žmogus sprendė savo klausimus ir klubas čia negalėjo nieko padaryti. Deividas Sirvydis kontrakte turėjo išpirkos galimybę, kurią klubas gaus. Tai irgi buvo susitarimo reikalas – paprastas verslas. Klubas negalėjo nieko padaryti.

Negali pavadinti, kad tai būtų bėgimai iš klubo ar kažkas. Paprasti sutarties įsipareigojimai, kurie buvo įvykdyti tuo klausimai.

Dėl Čempionų lygos mano pozicija tokia, kad šiai dienai Europos taurė yra stipresnis ir pajėgesnis ir turnyras. Bet žiūrint iš klubo pozicijos, manau, tai klubo vadovų sprendimas dėl to neaiškumo Europos krepšinyje, nešantis naudą ar nenaudą ateityje.

Gaunant finansines injekcijas, Čempionų lyga yra patrauklesnis turnyras. Iš kitos pusės, dėl neaiškumo Eurolygoje ir Europos taurėje, Eurolyga taps uždaresnis turnyras, į kurį patekti bus labai sudėtinga. Ar Europos taurė toliau vystysis, ar bus stumiama į šoną, ar paliekama kaip dabar, čia jau ateities Europos krepšinio projekcijos, apie kurias daugiau žino vadovai. Jeigu jie mato, kad Čempionų lyga ateityje taps stipriu antru turnyru Europoje, tai galbūt dėl to ir pasirinko FIBA.

Bet kaip žaidėjui, žiūrinčiam metus į priekį, šiai dienai tai atrodo žingsnis atgal. Bet žiūrint į ateitį, dar sunku nuspėti.

Kai prieš dvejus metus su „Rytu“ pasirašinėjome sutartį, jie irgi kalbėjo, kaip viskas bus gražu ir panašiai. Visada taip planuojama, bet ne visada tai įgyvendinama.

E.Bendžius: Net nežinau. Klubas Čempionų lygą pasirinko dėl finansinės padėties. Manau, kad dauguma klubų taip pasirinks Čempionų lygą, nes jie siūlo patrauklius pinigus. Ypač šiuo viruso laikotarpiu, kur daug kam nuplaukė rėmėjų finansavimas.

O dėl jaunimo – Deividas Sirvydis turėjo kontrakte įrašytą išpirką ir ja pasinaudojo kitas klubas, matydamas, kad iš jo gali gauti NBA išpirką. Čia irgi yra verslo dalis, kuria buvo pasinaudota. Protingai viskas – reikia mokėti tai padaryti. Manau, čia yra labai protingas ėjimas tiek iš agentų pusės, tiek iš „Hapoel“. „Rytas“ irgi nebuvo nuskriaustas – gavo išpirką.

O dėl Ąžuolo Tubelio, manau, NCAA jam bus labai gera terpė tobulėti. Lietuvoje į jaunus ir perspektyvius dedamos labai didelės viltys. Bet Lietuvos klubai nori rezultatų, todėl nėra labai linkę duoti žaidėjui tiek laiko, kiek jis norėtų, ir tiek erdvės klysti. O NCAA su tokiomis fizinėmis galimybėmis ir duomenimis jam bus labai gera terpė ir jis dar geriau save atskleis NCAA nei Lietuvoje.

Manau, dar būdamas „Basketball Without Borders“ stovykloje Čikagoje jis pamatė, kaip atrodė prieš kitus į koledžą einančius žaidėjus ir kad jam tai bus gera terpė tobulėti.

VIDEO: „urBONUSas“: neraminančios permainos „Ryte“ ir pokyčiai „Žalgirio“ sudėtyje

– Kiek įtakos jūsų sprendimui likti Vilniuje turės „Ryto“ perėjimas į Čempionų lygą? Ar jis jus nustebino?

A.Butkevičius: Šiai dienai mano pozicija tokia, kad dabar nuo „Ryto“ daugiau priklauso, ar jie pratęs mano esamą kontraktą kitiems metams, ar ne. Todėl man dabar sunku kažką galvoti, nes iki liepos 1 d. esu su kontraktu. Tad tiesiog laukiu jų sprendimo ir stebiu rinką, ką ji gali pasiūlyti. Nežinau, kiek tas pasirinkimas gali paveikti mano situaciją.

E.Bendžius: Nebuvo, kad labai nustebintų. Aš kažkiek žinojau, kad yra svarstoma tokia galimybė. Bet čia yra vadovų sprendimas – jie žino savo finansines galimybes ir biudžetus.

Man pačiam visada norisi žaisti kuo aukštesniame lygyje. Bet kaip minėjau, viskas susideda į vieną – ar tau gera tame mieste, kokia yra organizacija, miestas, šalis, atlyginimas, kuris krepšininkui svarbus, nes jis juk nežaidžia visą gyvenimą, o reikia galvoti apie ateitį, šeimą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Darius Gudelis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Darius Gudelis

– „Ryto“ vadovai su jumis kartu suorganizavo susitikimą ir bandė įkalbėti įsipareigoti keliems metams į priekį. Tai – labai atsakingas sprendimas. Kokią ateities viziją vadovai jums piešia?

A.Butkevičius: Ilgalaikės sutarties vizija yra tokia, kad turi garantą ateičiai. Galbūt dėl tos nežinomybės šiai dienai tai gundo.

O klubas akcentuoja tai, kad būtume „Ryto“ veidai ir tiek. Bet jeigu tas pasiūlymas tenkintų, turbūt jis jau būtų buvęs pasirašytas.

E.Bendžius: Pirmiausia, kad tvarkosi visas skolas. Kad daro auditą, kaip minėjo Rolandas Jarutis. Kad bus pateikta viskas: kokios yra skolos ir kiek skolų grąžinta.

Taip pat akcentavo, kad nebūtų algų vėlavimų, nebūtų pasirašinėjami kontraktai, kurie neatitinka žaidėjo vertės. Kad pinigai nebūtų numatyti tik kalbų lygmenyje ir kad nebūtų ėjimų į minusą. Svarbiausia, kad jų vizija atitiktų tai, ką jie turi ir gali duoti. Kad nebūtų bandymų šokti aukščiau ir kad viską susitvarkytų.

VIDEO: „urBONUSas“: iššūkis „Žalgiriui“ ir „Rytui“ – jungtinė LKL komanda

– „Rytas“ ieško kompromiso ir prašo jūsų susimažinti atlyginimus. Ką už šį kompromisą klubas turėtų duoti atgal?

A.Butkevičius: Aš manau, kad tai turėtų būti bendra vizija, į kurią klubas žiūri. Tiksliai pateiktas ateities planas, kur bus einama, ir kokie žingsniai bus daromi. Stabilus finansiškai tvarkingas garantas, kurį pasirašydamas žinočiau, jog klubas įvykdys įsipareigojimus.

E.Bendžius: Galiu pasakyti iš savo patirties. Buvau Ispanijoje ir turėjau galiojančią sutartį metams. Bet klubas man jau sezono pradžioje pasiūlė ją prasitęsti. Klubai taip ir daro, kad nenorėtum kažko kito, nerizikuotum ar dar kažko, nes visada yra traumų tikimybė ir t.t.

O pati organizacija iš savęs turi būti tokia, kad žaidėjas joje jaustųsi saugus. Kad joje viskas vyktų sklandžiai. Kad visada būtų padedama tavo šeimai. Jeigu esi užsienyje, padėtų su tom pačiom ligoninėm – pavyzdžiui, mano žmona buvo nėščia Ispanijoje, nemokėjo vietos kalbos ir t.t.

Manau, kad klubas turi daug bendrauti ne tik su žaidėju, bet ir jo šeima. Nes tai irgi atsveria.

– Eimantai, ar Vilniuje jaučiatės saugus?

E.Bendžius: Kai prieš dvejus metus su „Rytu“ pasirašinėjome sutartį, jie irgi kalbėjo, kaip viskas bus gražu ir panašiai. Visada taip planuojama, bet ne visada tai įgyvendinama.

Per tuos metus vis kažkas atsirasdavo. Vis tame „Ryte“ kažkas drumsdavo vandenį. Ir tai labiausiai būdavo už komandos.

Kaip ir kiekvienoje komandoje, pasitaikydavo ir prastesnių pirkinių, bet mes vis tiek viduje viską išsiryškindavome ir galiausiai vis tiek „Ryto“ komanda bei treneriai būdavo superiniai. Pavyzdžiui, Rokas Stipčevičius atvažiavo galbūt su mažesniais ar didesniais minusais – kaip ir visi mes, bet su juo kaip komanda buvome visai kita. Dėl to nuėjome iki pat KMT finalo ir laimėjome taurę. Patekome ir į Europos taurės atkrintamąsias.

O šie metai parodė, kad tų nesutarimų klube yra daug. Daug neaiškumo. O tai nesuteikia didelių vilčių ir pasitikėjimo.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eimantas Bendžius
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eimantas Bendžius

– Ar sprendimui dėl ateities Vilniuje turės Dainiaus Adomaičio pasirinkimas pratęsti sutartį su „Rytu“ arba išeiti iš klubo?

A.Butkevičius: Be abejo, trenerio klausimas man svarbus. Jeigu prisiimi ilgalaikį įsipareigojimą klubui, tau svarbu, su kokiais žmonėmis dirbsi. Treneris žaidėjui yra vienas pirmųjų svarbiausių klausimų.

E.Bendžius: Kažkiek taip, bet, manau, per tiek metų pamačiau, kad joks treneris manęs nebenustebintų. Aišku, būtų malonu, jeigu liktų Dainius, likčiau aš, Arnas – žinotume, su kokiu treneriu dirbsime, ir treneris žinos mus, ko iš mūsų reikalauti. Bet dabar šioje situacijoje nemanau, kad tai viską keičiantis faktorius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainius Adomaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

– Iki kada tikitės išspręsti nežinomybę dėl ateities Vilniuje? Ir jeigu klubas liepos 1-ąją nuspręs nepasinaudoti opcija jūsų sutartyje, ar dar bus šansų derėtis dėl naujo kontrakto?

A.Butkevičius: Labai paprastai žiūriu į šitą situaciją. Turime sutartį, kurią jau anksčiau buvome pasirašę. Klubas ją gali arba nutraukti, arba pratęsti.

Jeigu jie nusprendžia ją nutraukti, viskas tvarkoj – suprantu, kad šiai dienai gal tai per dideli pinigai klubui ir tokia yra šios dienos realybė. Bet tai nereiškia, kad klubas negali toliau siūlyti kažkokių naujų kontraktų ir tai, kas jiems šiandien yra jų kišenei. O tada jau galiu tai priimti, galiu tai atmesti – tai susitarimo klausimas.

Tada lygiai taip pat, kaip svarstyčiau kito klubo pasiūlymą, taip svarstyčiau ir „Ryto“. Tai nesudegintų tiltų.

Manau, kad tai yra elementari pozicija, kuria reikia vadovautis. Susitarimai ir tiek.

E.Bendžius: Manau, kad vis tiek viskas maksimaliai pagal sąlygas – iki liepos 1 d. Bet jeigu nepavyks susitarti dėl ilgalaikio siūlomo kontrakto ir klubas pasakys, kad negali pratęsti sutarties pagal senus įsipareigojimus, galime išsiskirstyti paspausdami rankas, padėkoti vieni kitiems už darbus ir eiti tolyn nelaukdami to termino.

Manau, taip būtų protinga, nes, tikiu, ir klubas nori anksčiau bei greičiau viską susitvarkyti ir apsidėlioti kažkokius pagrindus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius