Emocingas Tomas Pačėsas: „Žaidėme ne kaip „Lietuvos rytas“, o kaip „Harlem Globetrotters“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas savo komandą prilygino po pasaulį keliaujančio JAV krepšinio teatro trupei.
Tomas Pačėsas
Tomas Pačėsas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

LKL rungtynėse Prienuose šeštadienį Vilniaus krepšininkai 73:68 įveikė „Vytautą“, bet tai nebuvo lengvas mačas.

Dar pirmajame kėlinyje įgijęs dviženklę persvarą, „Lietuvos rytas“ paskui ją iššvaistė, ir likus trims minutėms buvo atsilikęs dviem taškais.

„Taip atsitiko, nes žaidime ne kaip „Lietuvos rytas“, o kaip „Harlem Globetrotters. Yra toks krepšinio cirkas, – sakė T.Pačėsas. – Einame į greitą ataką trys prieš vieną ir pradedame „alley up“ mėtyti, žaisti „for fun“.

Be to, darėme daug vaikiškų klaidų, nors jie žaidė veteranų krepšinį – atsivaro, niekur neskuba. 50 procentų Prienų taškų yra po mūsų klaidų, neatitvėrimų, negrįžimo“.

T.Pačėsas tvirtino, jog jam nesvarbu buvo tai, jog Prienų komanda kovojo praretinta traumų, jo oponentas Virginijus Šeškus rėmėsi tik aštuoniais žaidėjais.

„Man nesvarbu, kodėl jie atsipalaidavo. Mes juos sutelksime – skirsime baudas, – savo žaidėjus toliau kritikavo T.Pačėsas. – Turėjome šansą pabaigti rungtynes pirmajame kėlinyje ir man neįdomu, kaip žaidžia Prienai. Jie gali žaisti penkiese, keturiese – man neįdomu“.

Mes juos sutelksime – skirsime baudas

Ne visus žaidėjus turi ir „Lietuvos rytas“. Artūras Gudaitis tebesigydo delnikaulio traumą, o Deividas Gailius vėl sirguliuoja – regis, gydytojai neatranda ligų priežasties.

„Dviejų rinktinės kandidatų neturime. Jų labai trūksta rotacijoje“, – sakė T.Pačėsas.

Be to, Prienuose kažkodėl nebuvo Josho Akognono. T.Pačėsas tvirtino, kad šis komandoje nepritampantis amerikietis treniruojasi ir gerina fizinį pasirengimą individualiai.

Užtat „Lietuvos ryto“ treneris liko patenkintas kitais komandos naujokais, prisidėjusiais prie „Lietuvos ryto“ pastarąjį mėnesį: „Laimonas Kisielius po truputį įsitraukia į žaidimą ir įneša įvairumo. Clevinas Hannah mėnesį buvo nesitreniravęs, bet dabar įgauna sportinę formą“.

2014-2015 m. dalį sezono „Lietuvos rytą“ treniravęs V.Šeškus rungtynėmis prieš buvusią komandą neliko nusivylęs, nors ir pralaimėjo. „Tai buvo tokios rungtynės, kad net pralaimėjus galima pagirti vyrus, – sakė V.Šeškus. – Bijojau šių rungtynių“.

Jis teigė, kad lemiamu metu keli metimai galėjo viską apversti aukštyn kojomis. „Savo salėje turėtume geriau pataikyti. Bet buvęs mūsų žaidėjas Laimonas Kisielius, kai nereikėjo, pataikė“, – 5 taškus rungtynių pabaigoje pelniusį buvusį Prienų ekipos puolėją išskyrė V.Šeškus.