2021 01 05

Eurolygos rotaciją Pasvalyje naudojęs M.Schilleris džiaugėsi susikurta persvara

Martinas Schilleris savo veiksmais parodė, jog Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) su likimu žaisti neketina. Eurolygos rotaciją naudojusio austro vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ jau pirmajame ketvirtfinalio susitikime Pasvalyje susikrovė solidų pranašumą (98:82) ir viena koja žengė į finalo ketvertą.
Martin Schiller
Martin Schiller / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Rungtynes pradėjęs Eurolygoje įprastu startiniu penketu (Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne'as) M.Schilleris visas rungtynes žaidė su dešimties pajėgiausių žalgiriečių rotacija, o jaunieji Marekas Blaževičius ir Karolis Lukošiūnas savųjų šansų taip ir negavo.

Po rungtynių M.Schilleris išskyrė gynybos, kuri į savo krepšį per pirmuosius du kėlinius praleido net 50 taškų, faktorių, bei pabrėžė išsikeltą tikslą susikrauti pranašumą prieš „Pieno žvaigždes“.

„Pirmiausia, manau, kad rungtynės buvo kovingos iš abiejų komandų perspektyvos. Nebuvome patenkinti gynyba pirmoje rungtynių pusėje, bet geriau gynėmės po ilgosios pertraukos. Buvo svarbu šiose rungtynėse susikurti pranašumą, bet „Pieno žvaigždės“ yra gera komanda ir mes labai juos gerbiame“, – diplomatiškai kalbėjo austras.

Paklaustas, kodėl nerungtyniavo M.Blaževičius ir K.Lukošiūnas, „Žalgirio“ strategas neišsiplėtė.

„Rėmėmės 10 žmonių rotacija, o ji jau ir taip yra pakankamai gili. Tokia ir buvo priežastis“, – sakė M.Schilleris.

Savo ruožtu pralaimėjimą patyrusių pasvaliečių treneris Gediminas Petrauskas, rėmęsis daugiausiai tik septyniais žaidėjais, dėkojo savo auklėtiniams už kovą, nors ir guodėsi, jog pralaimėjus džiaugtis sudėtinga.

„Galime padėkoti tiems žaidėjams, kurie žaidė, bet po pralaimėtų rungtynių sunku kažkuo džiaugtis. Vis tiek žaidžiame tam, kad laimėtume. Net ir žaidžiant su „Žalgiriu“, jei galvosi, kaip pralaimėti kuo mažesniu skirtumu, jau iš karto būsi pralaimėjęs.

Labiausiai džiugu dėl trečiojo kėlinio, nes su „Lietkabeliu“ irgi gerai žaidėme du kėlinius, bet trečiajame ketvirtyje patekome į duobę ir iš jos neišlipome. O šiandien, nors rezultatas ir padidėjo, bet nenuleidome rankų, radome jėgų mesti kovai. O visa kita matėte patys“, – rungtynes komentavo G.Petrauskas.