2019 08 04

Galingais spurtais suomius parbloškusi Lietuvos rinktinė iškovojo užtikrintą pergalę

Retą galimybę pasirodyti prie savų aistruolių turėjusi Lietuvos rinktinė mėgavosi kiekviena minute. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje Dainiaus Adomaičio kariauna užtikrintai 80:60 (26:18, 15:13, 26:13, 14:16) įveikė Suomijos krepšinio rinktinę ir draugiškų rungtynių cikle iškovojo pirmą pergalę.
Domantas Sabonis
Lukas Lekavičius ir Mantas Kalnietis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Rungtynes geriau pradėjo „Švyturio“ arenos šeimininkai, įskraidinę keletą tolimų metimų. Lietuviai žaidė agresyviau, o greitai komandinių pražangų limitą išnaudoję suomiai vėliau galėjo kaltinti tik patys save. Lietuvos rinktinė nemažą dalį taškų susirinko pačiu paprasčiausiu būdu – nuo baudų metimo linijos.

Per pirmąsias 10 žaidimo minučių puikias atkarpas sužaidė Mantas Kalnietis (9 tšk.) ir Jonas Mačiulis (8 tšk.), surinkę 17 taškų iš visos komandos pelnytų 26.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jonas Mačiulis

Antrajame kėlinyje Mariaus Grigonio tritaškis lietuviams sukrovė 9 taškų persvarą, tačiau suomiai niekur nesitraukė – suaktyvino gynybą, kuri per pirmą kėlinio dalį lietuviams leido įmesti vos penkis taškus. O ir patys suomiai pataikė keletą nelengvų metimų, aptirpdę deficitą vos iki trijų taškų.

Visgi kėlinį galingai užbaigia Luko Lekavičiaus ir Domanto Sabonio duetas. Iš pradžių rinktinės mažylis atlieka rezultatyvų perdavimą, tuomet realizuoja dvi baudas, o varžovams išsimetant kamuolį nuo galinės linijos Domas patykoja ir perima kamuolį, galiausiai įkraudamas jį į krepšį. Po dviejų kėlinių lietuviai priekyje 41:31.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Viena statistikos grafa atrodė labai įspūdingai – tai baudų metimai, kurių lietuviai per pirmas 20 minučių metė 19, kuomet suomiai – vos 2.

Trečiasis kėlinys tapo tikra rungtynių puošmena, o į suomių krepšį nuolatos griaudėjo galingi dėjimai. Jų autoriai – Domantas Sabonis, Arnas Butkevičius ir Mindaugas Kuzminskas. Lietuviai susikrovė rekordinę 23 taškų persvarą, o aikštėje pradėjo jaustis ir pačių krepšininkų laisvumas. Keletas įspūdingų spurtų kėlinį leido laimėti dvigubai – 26:13.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Suomiai spurtavo 7:0, tačiau žaibiškai į tai sureagavęs Dainius Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios lietuviai nutraukė tylą puolime. Į rungtynes gerai „įėjo“ Rokas Giedraitis, pataikęs tris tolimus metimus. Rungtynių pabaigoje abejoms rinktinėms sunkiai sekėsi užpulti, bet lietuvių pranašumas – nenuginčijamas (80:60).

D.Adomaičiui ir vėl pavyko išbandyti visus 14 rungtynėms registruotų krepšininkų. Nė vienas iš jų nežaidė daugiau nei 21 minutę, o taškų nepelnė vienintelis Eimantas Bendžius.

Lietuva: D.Sabonis 11, M.Kalnietis ir R.Giedraitis po 9, J.Mačiulis 8, E.Ulanovas ir L.Lekavičius po 7, M.Grigonis ir M.Kuzminskas po 6, Ž.Janavičius 5, P.Jankūnas ir R.Seibutis po 4, M.Gebenas ir A.Butkevičius po 2, E.Bendžius 0.

Suomija: T.Palmi 9, A.Gustavsonas ir S.Huffas 7.

Šiose rungtynėse Dainiaus Adomaičio sprendimu nerungtyniavo Jonas Valančiūnas, Adas Juškevičius, Martynas Echodas ir Gytis Masiulis.

Po rungtynių strategas pranešė, kad būtent pastarieji trys krepšininkai palieka rinktinės stovyklą.

Beje, Lietuvos ir Suomijos rinktinės ginklus surems dar vieną kartą – rugpjūčio 16-ą, Espoo mieste, Suomijoje.

Lietuvos krepšinio aistruoliams tai buvo labai reta galimybė pamatyti savo „dievukus“, kadangi rinktinė namuose sužais vos dvejas rungtynes – šiandien Klaipėdoje ir rugpjūčio 12-ą (pirmadienį) „Žalgirio“ arenoje prieš Serbiją.

Rungtynių eiga. Lietuva – Suomija

Ketvirtasis kėlinys. Lietuva – Suomija 80:60

40 min. Rungtynes lietuviai baigia spurtu 5:0 – galutinis rezultatas 80:60.

38 min. J.Nenonenas pergudrauja E.Bendžių pašokdindamas lietuvį metant tritaškį. Suomiai sumažina skirtumą iki 15 taškų (75:60), tačiau susitikimo nugalėtojas niekam nebekelia abejonių.

36 min. Rokas Giedraitis įskraidina antrą tolimą bombą, o persvara vėl siekia 20 taškų – 75:55. Kitoje atakoje Lukas Lekavičius kiek perlenkia lazdą bandydamas pakabinti kamuolį Arnui Butkevičiui.

34min. Lietuviai kiek atleidžia žaidimo vadeles – sunkų metimą pataiko E.Valtonenas (69:53) – Dainius Adomaitis prašo minutės pertraukėlės.

Po jos – taiklus Roko Giedraičio tritaškis – 72:53.

33 min. Penkis taškus iš eilės pelno A.Gustavssonas, o rezultatas tampa kiek padoresnis – 69:51.

32 min. Gražiai suklaidinęs Roką Giedraitį taškus iš po krepšio įmeta Shawnas Huffas, tačiau į tai kitoje atakoje atsako ir Domantas Sabonis.

Trečias kėlinys. Lietuva – Suomija 67:44

Panašu, kad rungtynės anksčiau baigėsi Mantui Kalniečiui. Įžaidėjas pradėjo jausti spazmus.

30 min. Į suomių krepšį krenta ir ne patys lengviausi metimai – paskutinę atakos sekundę iš vidutinio nuotolio pataiko Paulius Jankūnas – 67:44.

29 min. Neseniai aikštėje pasirodęs Žygimantas Janavičius taip pat neužtrunka pasižymėti. Tiesa, Žygis prasižengia M.Koivisto metant iš trijų taškų zonos – 64:44.

28 min. Gražus E.Ulanovo metimas atšokus – teisėjas dar ir užfiksuoja pražangą. Puolėjas realizuoja baudą ir lietuvių persvara pirmą kartą siekia 20 taškų – 62:42.

26 min. Lietuvos rinktinė mėgaujasi žaidimu – trukčiojančiais judesiais M.Kuzminskas apgauna varžovus – 59:40.

25 min. Skrajojantis Arnas Butkevičius krauna kamuolį į krepšį, o kitoje atakoje dar kartą blokuoja metimą. Taškus pelno ir Paulius Jankūnas. Lietuva triuškina savo varžovus – 57:36.

23 min. Spurtas tęsiasi toliau – krepšį drebina ir M.Kuzminsko dėjimas. Lietuvių persvara jau 16 taškų, o Suomijos vyr. treneris prašo minutės pertraukėlės.

22 min. Vau! M.Kuzminskas ir A.Butkevičius varžovams išrašo galingus blokus, o greitoje atakoje kamuolį į krepšį krauna Domantas Sabonis – 45:31.

21 min. 38-erių veteranas T.Kotti nesugaudo L.Lekavičiaus ir užsidirba ketvirtą pražangą. Ritmą pagavęs D.Sabonis pelno dar du taškus – 43:31.

Antras kėlinys. Lietuva – Suomija 41:31

Rezultatyviausiais ir toliau išlieka M.Kalnietis (9 tšk.) ir J.Mačiulis (8 tšk.), o prie jų prisijungia Marius Grigonis (6 tšk.).

20 min. Pagaliau – po L.Lekavičiaus perdavimo pasižymi Domantas Sabonis. Klaipėdoje susirinkę aistruoliai varžovus pasitinka triukšmingu švilpimu. E.Maxhuni atsakas į tai – tritaškis nuo lentos.

Tačiau kokia kėlinio pabaiga! Lukas Lekavičius realizuoja du baudų metimus, o varžovus nepasiruošusius užklupo Domantas Sabonis, perėmęs kamuolį ir sugrūdęs jį į krepšį – 41:31.

19 min. Dvi minutes trukusią taškų sausrą baudų metimais nutraukia Renaldas Seibutis – 35:28.

17 min. Suomiai ir vėl kenčia nuo išnaudoto komandinių pražangų limito. Marius Grigonis šaltakraujiškai įmeta abi baudas. Aikštelėje – lengvas chaosas, klysta abi rinktinės. Lietuviai priekyje 33:28.

16 min. Mantas Kalnietis apmaudžiai klysta, o kitoje aikštės pusėje krepšį drebina E.Valtunenas – 31:28.

Per pusę kėlinio lietuviai sukrapštė tik penkis taškus.

15 min. Graži ir apgaulinga D.Sabonio verpstė – varžovas „Pacers“ aukštaūgį stabdo tik kieta pražanga. Tiesa, Domui nepavyksta pasižymėti nuo baudų metimo linijos – jis vis dar be taškų. Rezultatas – 31:26.

13 min. Gražus suomių „du prieš du“, pasibaigęs taikliu T.Kotti metimu. Tas pats T.Kotti netrukus perima E.Ulanovo siųstą perdavimą, o greitoje atakoje skirtumą iki penkių taškų tirpdo I.Seppala – 29:24.

12 min. Marius Grigonis pratęsia sėkmingą lietuvių pasirodymą iš tolimojo nuotolio – 29:20.

11 min. Shawnas Huffas nepasimauna ant Mindaugo Kuzminsko apgaulingų judėsių ir lietuviui išrašo bloką. Kitoje aikštės pusėje sunkų dvitaškį pataikė Topiasas Palmi – 26:20.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Suomija 26:18

Mantas Kalnietis jau pelnė 9 taškus, Jonas Mačiulis – 8.

10 min. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis tritaškį įskraidina buvęs Utenos „Juventus“ krepšininkas Carlas Lindbomas. Po 10 minučių Lietuva pirmauja 26:18.

9 min. Aikštėje pasirodo Marius Grigonis ir Martinas Gebenas. Būtent pastarasis iš karto sugeba pasižymėti, o persvara – jau dviženklė (25:15).

7 min. Į aikštę žengia Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas ir Lukas Lekavičius. Lietuvos rinktinė puikiai skirsto kamuolį, o komandinių pražangų prisirinkę suomiai atsilieka aštuoniais taškais – 21:13.

6 min. Vyrauja labai greitas žaidimo tempas. Lietuviai išlieka priekyje – 17:13.

5min. Prasideda tikra tritaškių fiesta – du tolimus metimus pataiko suomiai, vieną įmeta J.Mačiulis – 15:11.

4 min. D.Sabonis ir toliau kamuolius skirsto tarsi įžaidėjas – numeta saldainiuką Mantui Kalniečiui, kuris įmeta tris taškus – 10:5.

3 min. Šįkart suomiai pasinaudoja dar vienu antruoju šansu – tritaškį įmeta Shawnas Huffas. Tačiau kitoje aikštės pusėje D.Sabonis puikiai pamato įkertantį J.Mačiulį, kuris pelno du taškus su pražanga – 7:2.

2 min. Pirmą tritaškį įskraidina Jonas Mačiulis, o suomiai ir toliau negali užpulti – 5:0.

1 min. Rungtynės prasideda gražiu Mano Kalniečio reidu į baudos aikštelę – 2:0.

Komandų starto penketai:

Lietuva: Mantas Kalnietis (kapitonas), Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas ir Domantas Sabonis.

Suomija: Mikko Koivisto, Shawnas Huffas (kapitonas), Tuukka Kotti, Mikaelis Jantunenas, ir Ilari Seppala.

Lietuvos rinktinės draugiškų rungtynių tvarkaraštis:

• Rugpjūčio 10d. Serbija – Lietuva (Belgradas, Serbija)
  • Rugpjūčio 12d. Lietuva – Serbija (Kaunas)
  • Rugpjūčio 16d. Suomija – Lietuvija (Espoo, Suomija – draugiškas trijų komandų turnyras)
  • Rugpjūčio 17d. Rusija – Lietuva (Espoo, Suomija – draugiškas trijų komandų turnyras)
  • Rugpjūčio 24. Pietų Korėja – Lietuva (Seulas, Pietų Korėja – draugiškas keturių komandų turnyras)
  • Rugpjūčio 25d. Lietuva – Angola (Seulas, Pietų Korėja – draugiškas keturių komandų turnyras)
  • Rugpjūčio 27d. Lietuva – Čekija (Seulas, Pietų Korėja – draugiškas keturių komandų turnyras)