2018 02 24

Gražu žiūrėti: fantastišku dėjimu paskutinę sekundę Jonas Valančiūnas išplėšė pratęsimą

Jonas Valančiūnas pakėlė ant kojų visą Toronto areną, kai įkrovė kamuolį į krepšį, nors po dėjimo pats liko gulėti ant grindų. Lietuvos krepšininko įspūdinga ataka išgelbėjo „Toronto Raptors“ (41-17) ketvirtojo kėlinio pabaigoje, bet galiausiai pergalę išsivežė „Milwaukee Bucks“ (33-25), įveikusi šeimininkus 122:119.
Jonas Valančiūnas išplėšė pratęsimą, bet „Raptors“ neatsilaikė namie prieš „Bucks“. / „Scanpix“ nuotr.

Buvo likusios 3,3 sek., kai dviem taškais atsilikusi „Raptors“ komanda išsimetė kamuolį iš užribio.

Jį priėmė J.Valančiūnas, įprastai nerungtyniaujantis rungtynių pabaigoje, bet šįsyk nusprendęs įrodyti, ką gali nuveikti tiksint paskutinėms sekundėms.

Gavęs kamuolį kiek toliau nei baudos metimo linija, jis apgavo varžovą, judesiu parodydamas lyg norėtų perduoti kamuolį, o tada staigiai pats apsisuko, dideliais žingsniais prasibrovė prie krepšio ir įkrovė kamuolį su visa dešinės rankos jėga.

J.Valančiūnas parkrito ant grindų ir liko gulėti išplėtęs ilgas rankas, o „Raptors“ krepšininkai ir sirgaliai tiesiog pašėlo iš džiaugsmo.

„Sveiki, atvykę į Lietuvą“, – skelbė Toronto komandos įrašas „Twitter“ tinkle prie įspūdingos Jono atakos.

Iš viso J.Valančiūnas šiose rungtynėse pelnė 10 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Jis žaidė 31 min., pataikė 5 dvitaškius iš 7, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei 3 kartus prasižengė.

Tačiau lietuvio ir kitų „Raptors“ lyderių pastangų buvo per mažai.

Prieš tai septynerias rungtynes NBA čempionate laimėjusi Kanados ekipa pralaimėjo po pratęsimo, vis vargusi su „Bucks“ žvaigžde Gianniu Antetokounmpo.

Graikijos krepšininkas, šį sezoną renkantis po 27,9 taško, per 45 min. pelnė 26 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 33, Serge Ibaka 18, Kyle'as Lowry ir Pascalis Siakamas po 17, Jonas Valančiūnas 10;

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 26, Khrisas Midletonas ir Ericas Bledsoe po 21.

„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas išplėšė pratęsimą, bet „Raptors“ neatsilaikė namie prieš „Bucks“.