Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 4d. 11:24

Į politiką įskriejusį Antaną Sireiką pergalė trikdo: „Dviprasmiška padėtis“

Antanas Sireika
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Antanas Sireika

Jei šį sezoną krepšinio aikštėje Antanui Sireikai pergalės ateina nelengvai, tai pirmą kartą pasirodęs savivaldos rinkimuose Europos krepšinio čempionas pasiekė svaiginančią pergalę. Buvęs Lietuvos rinktinės treneris, dabar treniruojantis „Šiaulius“, išrinktas į Šiaulių miesto tarybą, nors sąraše buvo paskutinis.

Sulaukęs Šiaulių mero Artūro Visocko kvietimo A.Sireika sutiko būti įtrauktas į rinkimus, bet pats pasirinko numerį sąrašo pabaigoje.

Jis buvo tik 62-as visuomeninio rinkimo komiteto „Artūro Visocko sąrašas „Dirbame miestui“, bet rinkėjai pakėlė trenerį į trečiąją poziciją ir nunešė į miesto tarybą.

„Malonu, kad žmonės įvertina. Vadinasi, jie gerbia krepšinį, mūsų klubą, aš didžiuojuosi, kad ir pats buvau įvertintas, – pirmadienį 15min sakė A.Sireika. – Tačiau dabar tai dviprasmiška padėtis.“

62 metų treneriui pirmadienio rytą plaukia daug minčių, nes jis nėra įsitikinęs, kad eis į tarybą.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Antanas Sireika
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Antanas Sireika

Panašiai jau buvo prieš trejus metus, kai dirbdamas Utenoje jis sutiko būti įrašytas socialdemokratų partijos sąraše Seimo rinkimams, nors nebuvo partijos narys ir buvo apsisprendęs bet kuriuo atveju neiti į parlamentą.

Tąkart galvosūkio spręsti jam nereikėjo, o dabar A.Sireika irgi nesiveržia į miesto tarybą.

Nors krepšinio trenerio darbą ir pareigas Vilniaus taryboje anksčiau daug metų yra derinęs Darius Maskoliūnas, 2003 metais Europos čempionato auksą su Lietuvos rinktine laimėjęs A.Sireika nėra linkęs blaškytis, nes savo didžiausią tikslą jau pasiekė.

„Džiaugiausi, kad perrinko merą ir dabar taryboje bus daug žmonių iš vieno sąrašo, – A.Visocko ir jo komiteto sėkme rinkimuose džiaugėsi A.Sireika. – Manau, kad darbas taryboje dabar bus vieningesnis, nes iki šiol jų pajėgos buvo mažos ir tai kėlė daug problemų. Mano mintis ir buvo vienyti žmones.

Dėl savęs nesu tikras, dar nesu galutinai apsisprendęs, bet save laikau krepšinio treneriu, o ne politiku.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Cedrickas Bowenas ir Antanas Sireika
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Cedrickas Bowenas ir Antanas Sireika

A.Sireika nėra vienintelis krepšinio treneris, sulaukęs rinkėjų pasitikėjimo.

Utenos „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas trečią kartą išrinktas į Utenos tarybą. Socialdemokratų partijai atstovaujantis Ž.Urbonas, kuris yra ir „Juventus“ klubo vadovas, reitinguotas iš trečios pozicijos į antrą, o jo partijos atstovai gavo net septynis mandatus Utenos rajone.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Žydrūnas Urbonas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Žydrūnas Urbonas

Sekmadienis sėkmingas buvo ir Alytaus „Dzūkijos“ krepšinio klubo atstovams.

Šios komandos trenerio Andrejaus Urlepo asistentu dirbantis Valdemaras Chomičius į Alytaus tarybą pateko su Lietuvos centro partija.

„Dzūkijos“ klubo įkūrėjas ir neoficialus vadovas Tomas Pačėsas dar kartą išrinktas į tarybą su visuomeniniu rinkimų komitetu „Už Alytų“.

Ir V.Chomičius, ir T.Pačėsas buvo įrašyti antraisiais numeriais savo partijų reitinge.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Valdemaras Chomičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Valdemaras Chomičius

Titulai ir pripažinimas krepšinyje sėkmę garantavo ne visiems.

Eurolygos čempionas, Europos čempionas ir olimpinių žaidynių prizininkas Eurelijus Žukauskas liko per plauką nuo Klaipėdos tarybos.

45 metų 218 cm ūgio buvęs krepšininkas taikėsi į Klaipėdos savivaldybę su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija, bet jos sąraše Klaipėdoje buvo aštuntas (pakilo iš 9 pozicijos), o mandatų laimėta septyni.

Algirdo Kubaičio nuotr./LKL Karaliaus Mindaugo taurės burtai
Algirdo Kubaičio nuotr./LKL Karaliaus Mindaugo taurės burtai

Buvęs Lietuvos moterų krepšinio treneris Rūtenis Paulauskas į rinkimus Vilniuje vedė naują politinį komitetą „Judėk, Vilniau“, tačiau jo raginimų vilniečiai neišgirdo – judėjimas nelaimėjo nė vieno mandato.

Šio judėjimo sąraše buvo ir olimpinė šiuolaikinės penkiakovės čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė bei šiuolaikinės penkiakovės čempionas Justinas Kinderis.

„Scanpix“ nuotr./Laura Asadauskaitė Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį.
„Scanpix“ nuotr./Laura Asadauskaitė Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį.

Neatnešė pergalių rinkimai ir kitiems olimpiniams prizininkams.

Visagine į mero postą pretendavęs Jevgenijus Šuklinas liko trečias. Buvusiam kanojininkui tikrai nepadėjo praėjusį mėnesį pasaulio antidopingo tarnybos paskelbta žinia, kad Lietuvos atleto iš naujo ištirtame 2012 metų olimpinėse žaidynėse atliktame mėginyje rasta dopingo – J.Šuklinas gali netekti Londone gauto olimpinio sidabro.

Tiesa, Visagino taryboje J.Šuklinas galės darbuotis ir toliau su visuomeniniu rinkimu komitetu „Visaginas – tai mes“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jevgenijus Šuklinas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jevgenijus Šuklinas

Tik septintas Šiaulių merų rinkimuose liko baidarininkas Aurimas Lankas, 2016 metais Rio de Žaneire dvivietėje baidarėje su Edvinu Ramanausku laimėjęs bronzą.

Pastaruosius kelerius metus sportą ir pareigas Šiaulių taryboje derinęs A.Lankas iškrito iš tarybos – būdamas Liberalų sąjūdžio lyderis mieste jis per rinkimus pasislinko į trečią poziciją, o mandatų partija laimėjo tik du.

Alfredo Pliadžio nuotr./Aurimas Lankas
Alfredo Pliadžio nuotr./Aurimas Lankas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek