2019 11 14

Istorinis debiutas: 13-metė Justė Jocytė metimais prisidėjo prie įspūdingos pergalės

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė ketvirtadienio vakarą Kėdainiuose pradėjo 2021 metų Europos čempionato atrankos kovas. 108:43 (21:11, 24:8, 32:15, 31:9) laimėtas mačas prieš Albaniją tapo įsimintinu Justei Jocytei – trylikametė krepšininkė pasirodė aikštėje antrajame kėlinyje ir pirmuosius taškus pelnė pirmuoju metimu iš vidutinio nuotolio.
Justė Jocytė
Justė Jocytė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Justei Jocytei tik kitą savaitę sueis 14 metų, bet ji jau tapo rekordo autore.

Dar niekada tokio jauno amžiaus krepšininkė nežaidė Lietuvos moterų rinktinėje, bet galbūt komanda iki šiol ir neturėjo tokios talentingos jaunos žaidėjos?

Įpusėjus antrajam kėliniui aikštėje pasirodžiusi J.Jocytė jau per pirmąją ataką elegantišku dvitaškiu pelnė savo pirmuosius taškus nacionalinėje komandoje.

Šiemet Lietuvos jaunimo (iki 16 metų) rinktinės lydere tapusi ir sidabrą Europos čempionate laimėjusi 184 cm ūgio žaidėja iš Palangos jau nustebino net savo trenerę V.Knašiaus krepšinio mokykloje ir sulaukė Tony Parkerio bei jo valdomo Vilerbano ASVEL pasiūlymo.

Ketvirtadienį mačas Kėdainiuose tapo proga debiutui ir naujiems išbandymams, nes Lietuva FIBA naujausiame reitinge yra 30 vietoje, o Albanija – tik 102.

M.Šernius iš pradžių leido kitas 11 žaidėjų į aikštę, bet 14-ąją minutę atėjo laikas ir J.Jocytei – tuo metu skirtumas jau buvo per 20 taškų.

13-metė krepšininkė ėmėsi įžaidėjos darbo ir jautėsi aikštėje pakankamai ramiai bei laisvai.

Per mažiau nei 10 minučių aikštėje ji pelnė 4 taškus, pataikiusi 2 dvitaškius iš 3, prametusi tritaškį iš aikštės vidurio aidint trečio kėlinio sirenai. Palangiškė atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o jai būnant aikštėje lietuvės pelnė šešiais taškais daugiau už albanes.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Monika Grigalauskytė, pelniusi 20 taškų. Laura Juškaitė surinko 18 taškų ir 10 kartų atkovojo kamuolį.

Po šio mačo atrankos grupėje Lietuvos krepšininkių lauks rimtesni iššūkiai, kai reikės žaisti su aukštesnio reitingo komandomis – Turkija (6) ir Serbija (7).

Pastarąjį kartą tik 2015 metais Europos pirmenybėse žaidusi mūsų šalies komanda žino, jog paprasta nebus – į finalinį turnyrą 2021 metais pateks tik atrankos grupių nugalėtojos ir penkios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.

Svarbiausius įvykius Kėdainiuose fiksavo mūsų portalas.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Pergalė įspūdingu rezultatu: 108:43. Metas autografams.

38 min. Dar viena jaunoji žaidėja – Gabija Meškonytė pelnė 100-ąjį tašką. Tribūnos švenčia, o prizais suvilioti vaikai netikėtai įbėgo į aikštę. Visas būrys vaikų pralinksmino žaidėjas.

37 min. Lietuvės artėja prie šimtojo taško. 95:39.

33 min. Antrasis J.Jocytės pasirodymas aikštėje nebuvo pažymėtas taškais. Ji bandė atlikti kelis ilgus perdavimus komandos draugėms, o be 4 taškų yra atlikusi 3 rezultatyvius perdavimus. Justė grįžo ant suolo, kai Lietuva pirmavo 81:37.

Trečiasis kėlinys

30 min. Kėlinys baigėsi J.Jocytės metimu paskutinę sekundę iš vidurio aikštės. Pataikyti nepavyko, bet Lietuva priekyje 77:34.

28 min. Tribūnos atgyja J.Jocytė vėl aikštėje!

25 min. Treneris M.Šernius šįvakar sau gali sau leisti daug – aikštėje pakeitė visas penkias žaidėjas.

24 min. Lietuvės toliau didina persvarą. Jau 58:23.

22 min. Dėl rungtynių nugalėtojo seniai nėra klausimų. Bet lieka kitų – ar lietuvės surinks 100 taškų? Kiek dar įmes J.Jocytė?

Pertrauka

Per pertrauką J.Jocytė trumpam atsiskyrė nuo į krepšį mėtančių rinktinės žaidėjų. Kartu su 16-mečių jaunimo komanda aikštės viduryje ji pagerbta už vasarą iškovotą sidabrą. Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis apdovanojo jaunąsias Europos vicečempiones, o Kėdainių publika buvo dosni karštais plojimais.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./U16 rinktinės apdovanojimų akimirka

Antrasis kėlinys

20 min. Lietuva eina ilsėtis turėdama solidžią persvarą: 45:19.

Per pirmuosius du kėlinius K.Nacickaitė pelnė 9 taškus, L.Juškaitė – 7, M.Grigalauskaitė ir E.Šikšniūtė po 6, J.Jocytė – 4.

19 min. J.Jocytė grįžo ant atsarginių suolo. Ji pelnė 4 taškus per sėkmingą atkarpą, po kurios Lietuvos rinktinė pirmauja 42:17.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

17 min. J.Jocytė pasižymėjo dar vienu dvitaškiu. Tuoj pat sekė ir neatsargus perdavimas, virtęs klaida, bet labiau patyrusios Lietuvos rinktinės žaidėjos iškart padrąsinimai sudaužė rankomis su jaunąja įžaidėja.

15 min. J.Jocytė greitai parodė savo įžaidėjos įgūdžius – po jos staigaus perdavimo M.Grigalauskaitė pelnė taškus iš po krepšio. 36:11.

14 min. J.Jocytei prireikė keliolikos sekundžių, kad pelnytų pirmuosius taškus – techniškai atšokusi nuo varžovės iš 4 metrų atstumo ji ramiai pataikė pirmąjį dvitaškį. Istorinis metimas visai gražus!

14 min. Štai ir ji! J.Jocytė pasirodė aikštėje!

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Justė Jocytė

14 min. M.Šernius jau leido į aikštę vienuolika žaidėjų. Ant suolo lieka vienintelė registruota žaidėja – J.Jocytė.

13 min. Turėdamos didelę persvarą po krepšiais lietuvės tolsta – jau 29:11.

Pirmasis kėlinys

10 min. „Kamile, mesk“, – ragina plakatas tribūnose ir Kamilė Nacickaitė klauso. Ji surinko 8 taškus, o Lietuva pirmą kėlinį baigė pirmaudama 21:11.

8 min. L.Juškaitė jau pelnė 7 taškus, o tritaškį pridėjus K.Nacickaitei Lietuva atsiplėšė dviženkle persvara – 16:4.

7 min. Kiek chaotiška mačo pradžia, bet nuo suolo į žaidimą įsitraukė K.Nacickaitė, E.Šikšniūtė. 9:4 Lietuvos komandos naudai..

2 min. Laura Juškaitė tritaškiu atidarė Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą.

1 min. M.Šernius pasirinko starto penketą iš labiau patyrusių žaidėjų.

Bet pripažinta komandos lyderės – K.Nacickaitė E.Šikšniūtė, o taip pat ir jaunoji J.Jocytė kol kas rungtynes pradėjo ant atsarginių suolo.

Mačo startas. Kėdainių publika pasistengė, kad arenos tribūnos būtų puspilnės. Lietuva žais be savo lyderės G.Petronytės – vidurio puolėjos paslaugų šįkart nereikia, nes varžovės ne jos lygio.