2016 08 07

Jonas Kazlauskas apie fantastiškų rungtynių virsmą drama: „Pritrūko charakterio“

Per pertrauką „Carioca“ arenos tribūnos kėdėje ramiai atsilošęs Arvydas Sabonis paskutinėmis minutėmis net pasilenkė į priekį. Jonas Kazlauskas net pritūpė. Svaiginanti 30 taškų persvara ištirpo iki kelių taškelių. Bet brazilišką sambą pradėję šokti šeimininkai iš aikštės neišėjo kaip nugalėtojai. Lietuva atlaikė šturmą 82:76.
Jonas Kazlauskas
Jonas Kazlauskas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Rungtynėms pasiruošėme neblogai. Patys matėte, kokia pradžia buvo. Galima pavadinti fantastinė. Gaila, kad po pertraukos buvo visai kitoks vaizdelis.

Pirmiausia, pritrūko truputį charakterio. Pradėjome vengti kontakto, darėme po žingsnį atgal. Per daug metėme tritaškių iš tokių situacijų, kur reikėjo veržtis.

Brazilai pradėjo griauti mūsų derinius keisdamiesi. Ir mes į tai labai sunkiai sureagavome“, – rungtynes apibendrino J.Kazlauskas.

Jo nuomone, persvara ištirpo ne tik dėl atsipalaidavimo: „Ne, buvome pakankamai susikaupę. Bet buvo keletas tokių niuansų, apie kuriuos per anksti kalbėti. Dėl to ir viskas įvyko.“

Kalbėdamas apie paskutinę ataką, kurioje lietuvių persvarą įtvirtino Domanto Sabonio dvitaškis su pražanga, treneris minėjo, kad lietuviai ieškojo taškų po krepšiu.

„Mums reikėjo ieškoti būdų, kaip pelnyti taškus. Reikėjo kaip įmanoma daugiau žaisti iš po krepšio“, – pabrėžė J.Kazlauskas.

Lietuviai gavo gerą pamoką. Bet gauti geras pamokas laimint nėra taip blogai.