2016 08 10 /03:18

Jonas Kazlauskas: „Čia nebus rungtynių, kurios netampys nervų“

Jonas Kazlauskas prieš dvikovą su Nigerija ne kartą kartojo žaidėjams, kad šio varžovo negalima nuvertinti. Bet krepšininkai vis tiek pervertino savo jėgas. Už klaidą sumokėjo penkių taškų deficitu po dviejų kėlinių. Vis dėlto po pertraukos lietuviai susigriebė ir patiesė Nigeriją 89:80. „Čia nebus rungtynių, kurios netampys nervų“, – po pergalės sakė J.Kazlauskas.
Jonas Kazlauskas
Jonas Kazlauskas / Vytauto Dranginio nuotr.
Rio 2016 | Lietuva – Nigerija 89:80 | Grupės varžybos

Bet didelių priekaištų savo auklėtiniams specialistas neturėjo. Tiesiog Nigerija pirmoje pusėje žaidė labai gerą krepšinį ir nieko čia nepadarysi. O postūmiui po pertraukos tereikėjo rimto vyriško pokalbio.

Vaizdas jau trečiajame kėlinyje pasikeitė kardinaliai – 10 minučių atkarpa laimėta 29:13.

„Sakiau jau prieš pradžią, kad mūsų grupėje nėra silpnų varžovų. Nesigynėme blogai, tiesiog varžovai buvo labai geri. Kai atletiški žaidėjai taip gerai pataiko tritaškius, ir gana sudėtingus, pasidaro labai problematiška gintis.

Pirmojoje pusėje kažkaip dirbome, bet paprasčiausiai galbūt Nigerija geriau žaidė. Galbūt buvome pasikarščiavę ir stengėmės ne greitai, o skubiai žaisti. Iš 1-2 perdavimų norėjome įveikti gynybą ir kuo greičiau duoti jiems grąžos. Kas buvo visiškai neteisinga.

Po pertraukos pradėjome žaisti ramiau, atsirado geresnių progų, sutirštinome jų gynybą ir trečiasis kėlinys buvo lūžio taškas“, – rungtynes apibendrino J.Kazlauskas.

Nors ir stengėsi savo žaidėjų pernelyg neliaupsinti, J.Kazlauskas negalėjo nepagirti trijų svarbių rungtynių figūrų.

Mantas Kalnietis puikiai skirstė kamuolius, Jonas Mačiulis nepriekaištingai svarbiausiu metu ėmėsi lyderio vaidmens, o Domantas Sabonis puikiai pavadavo daug jėgų gynyboje prieš Ike Diogu palikusį Paulių Jankūną.

– Jonas Mačiulis trečiajame kėlinyje pelnė 14 taškų. Jis atsitiktinai tapo puolimo lyderiu šioje atkarpoje, ar toks buvo planas jį išnaudoti?

– Mes tokia komanda, kuri nežino, kas iššaus. Tuo jau įsitikinote pernai ir užpernai. Džiaugiuosi, kad Jonas iššovė ir komanda jo paieškojo. Tik ką pasakiau vyrams po rungtynių, kad tokiu atveju reikia ieškoti to žaidėjo, kad jam nereikėtų veržtis ir mesti sunkių metimų.

Labiau norime išnaudoti ir Valančiūną. Stengiamės, kartais net per daug prarandame kamuolių bandydami jį išnaudoti. Bet viskas ne taip paprasta.

Varžovai apie jį koncentruoja gynybą. Čia, rinktinėje, jis žaidžia kitokį krepšinį nei NBA klube. O per vasarą nėra lengva taip viską suderinti.

– Mantas Kalnietis demonstruoja gerą formą. Ar gera matyti jį tokį?

– Apie kiekvieno žaidėjo gerumą kalbėsiu po čempionato. Džiaugiuosi, kad yra žaidėjų, kurie gerai sužaidė. Svarbiausia, kad laimėjome.

– Domantas Sabonis vis dažniau lemiamomis minutėmis būna aikštėje. Kuo jis užsitarnavo jūsų pasitikėjimą?

– Šiandien su kolegomis kalbėjau, kad Sabonis yra NBA žaidėjas. Tik kad ten nė vieno sezono dar nepraleidęs (šypsosi.).

Jis dar tik po koledžo, todėl džiaugiamės, kad turime tokį jauną žaidėją, kuris mums tiek padeda.

Šioje grupėje dar bus visko.

Galbūt Paulius buvo kiek pavargęs. Matėte, jis gynėsi prieš pavojingiausią Nigerijos žaidėją (Ike Diogu), kuris žaidė tai atsitraukęs, tai po krepšiu. O labai gerai, kad Domantas puikiai jį pavadavo. Ir su Saboniu mes paprasčiau laimime lentą. Šiose rungtynėse mums tai buvo labai aktualu.

– Treneri, ar jūsų nestebina rezultatai kitose rungtynėse? Pavyzdžiui, ispanai patyrė jau antrąjį pralaimėjimą.

– Tikrai niekas nestebina. Visos mūsų grupės komandos labai stiprios.

Nigerijai prieš Argentiną tiesiog pasitaikė bloga diena. O šiandien jie žaidė labai gerai. Galbūt kai kurių žaidėjų traumos ar kažkas padarė taip, kad Nigerija žaidė su mažesne rotacija ir geriau pasijautė.

O pasakyti, kad Ispanija turi didžiulį pranašumą prieš namuose žaidžiančią Braziliją... Nesutinku. Brazilija, kaip Argentina ir Kroatija, yra labai gera komanda.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams